Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2014 * * Miesiąc: Grudzień * *

Katarzyna Puzyńska, Motylek

8.XII

Kryminał. Zaczyna się niewinnie i... jak dla mnie nudno... dobrze że nie przerwałem czytania po nudnym wstępie.
Zabita deskami wieś mazurska, cicha, spokojna... nic się nie dzieje... jedna do czasu. Z Warszawy przyjeżdża Weronika po rozwodzie, ma zamiar odpocząć i zacząć nowe życie. Wgłębiając się w życie wsi widać że nic nie jest tym na co wygląda. Policjanci, teoretycznie przykład dobrego obywatela, mają swoje wady. Bogacze mieszkający w dworku też nie są bez wad... baa, nawet księża mają wady. Wieś jak to wieś, jest plotkarska i każdy o każdym wie "wszystko".
Zaczyna się komplikować od potrącenia samochodem zakonnicy (która ma swoje tajemnice), niby sprawa jest jasna... jednak z czasem to potrącenie staje się morderstwem które na dodatek nie jest ostatnim morderstwem.
Wiera, miejscowa sklepikarka przyznaje się... jednak miejscowy szef Policji jej nie wierzy... nie trzeba chyba dodawać że sklepikarka ma swoje tajemnice. Z początku byłem lekko zszokowany tym że można tak wszystko skomplikować i z każdym przeczytanym rozdziałem książki coraz mniej jasne jest kto kim naprawdę jest. Książka przez te tajemnice, niejasności jest ciekawa i z przyjemnością czytelnik zagłębia się w te wszystkie tajemnice. Czytelnik ma chwilami wrażenie że już zaczyna niektóre fakty poznawać a za chwile się okazuje że niczego nie poznał i ma więcej pytań niż odpowiedzi.
Książkę gorąco polecam na długie zimowe wieczory.

Tagi: Katarzyna PuzyńskaMotylekksiążka

Send-To-PocketBook

10.XII

Opisywałem niedawno jak to kupiłem nowy e-czytnik, chodziło mi głównie o podświetlenie ekranu. Obecnie odkrywam nowe funkcje i bardzo przypadła mi do gusta funkcja Send-To-PocketBook. Jest opcja która pozwala wysyłać książki przez Internet bezpośrednio na e-czytnik... zapyta ktoś po co takie coś skoro można podłączyć kabelek i przesłać książki. To prawda, jednak gdy mamy do przesłania tylko jedną książkę to łatwiej jest to wysłać przez Internet niż podłączać kabelek... naturalnie książki można wysyłać z każdego adresu czyli znajomy może nam przesłać książkę bezpośrednio na e-czytnik. Wygoda jak dla mnie jest ogromna.
Wybierając opcje Send-To-PocketBook w e-czytniku jesteśmy proszeni o swój e-mail (na który przyjdzie link aktywacyjny) oraz hasło do zakładanej usługi. Po aktywacji konta, dostajemy specjalny adres e-mail na który możemy wysyłać książki które trafiają na nasz e-czytnik.
Usługa jest dostępna tylko w e-czytnikach firmy PocketBook. EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI) Formaty książek. JPEG, BMP, PNG, TIFF Formaty graficzne.

Tagi: PocketBookSend-To-PocketBooke-czytnik

Katarzyna Puzyńska, Więcej czerwieni

15.XII

Kryminał. Dalszy ciąg przygód Daniela Podgórskiego z Lipowa.
Żabie Doły są tym razem w centrum akcji, ginie 23 letnia dziewczyna, do akcji m.in. rusza Klementyna i Daniel. Zapowiada się kolejne trudne śledztwo a podejrzanych jest coraz więcej. Giną młode dziewczyny, morderca dostaje przydomek "Morderca dziewic". Na jaw wychodzą sprawy nie związane z morderstwami np. prostytucja. W końcu śledztwo zostaje zamknięte... jednak Klementyna i Daniel nie mogą się z tym pogodzić i zaczynają prywatne śledztwo które w konsekwencji przynosi rezultaty.
Wartka akcja i tajemniczość to główne walory tej książki, książka warta przeczytania. Wątkiem pobocznym są relacje Klementyna, Daniel i Weronika (znani z poprzedniego tomu pod tytułem Motylek.

Tagi: Katarzyna PuzyńskaWięcej czerwieniksiążka

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008