Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2015 * * Miesiąc: Kwiecień * *

Lightshot

1.IV

Ostatnio sporo robię zdjęć mojego pulpitu tzn. screen z przeglądarki, jako że używam Firefox to postanowiłem zainstalować jakieś rozszerzenie.
Wybrałem dosyć losowo z kilku które znalazłem, wpierw zainstalowałem rozszerzenie Lightshot...dobrze trafiłem bo jestem bardzo zadowolony. Po zainstalowaniu ukazuje się u góry mała ikonka, klikamy w nią, potem mamy możliwość zaznaczenia dowolnego wycinku z widocznego obszaru. Po tym zabiegu ukazuje się nam kilka opcji (wszystkich nie wypróbowałem), klikamy w "chmure" (dolny pasek, ikonka z lewej strony). Następuje przesłanie naszego obrazku na serwer, po wysłaniu dostajemy link (widoczny u doły z prawej strony).
Obsługa tego jest banalnie prosta, nigdzie się nie rejestrujemy i czy inne problemy...zaraz po zainstalowaniu rozszerzenia jest gotowe do użycia. Jest to dla mnie bardzo pomocne i polecam tym którzy potrzebują takiej funkcji w przeglądarce.

Tagi: Firefoxrozszerzenieprzeglądarkascreen

Andrzeja Ziemiański, Pomnik Cesarzowej Achai

7.IV

Gatunek to fantasy ale trudno tam doszukać się...czarów tzn. trochę jest. Osobiście bym to podciągnął pod gatunek "sensacja" lub "szpiegowska"....no ale do rzeczy.
Dotychczas ukazały się 4 tomy, z tego co czytałem to ma postać docelowo jeszcze jeden tom. Akcja dzieje się w krainie gdzie czary są czymś zwyczajnym, są szkoły czarownic (mniej więcej na poziomie naszego średniowiecza). Potem są "góry bogów", a za nimi jest kraina...współczesna (mniej więcej 80 lat za nami). Głównymi bohaterami są, młoda czarownika i żołnierz wywiadu morskiego z za gór bogów. Intryga goni intrygę, opisy walk, obyczajów, krain, powodują że książki czyta się lekko i przyjemnie. Akcja z czasem się coraz bardziej komplikuje i nic nie jest do koń ca tym na co wygląda. Wszyscy poszukują mitycznego pomnika cesarzowej Achai.
Serie mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim którzy oczekują od książki...intryg, walki o władze, czarów, rzeczy nieznanych.
Smaczku dodaje fakt że jednym z głównych postaci jest Polak a "języczkiem uwagi" jest Polska co nie często się zdarza nawet gdy Autorem książki jest Polak.
Jest to kontynuacja serii "Achaia" (która ma 3 tomy).

Tagi: Pomnik Cesarzowej AchaiAndrzeja Ziemiańskiksiążka

Simon Beckett, Zapisane w kościach

12.IV

Kryminał, jest to kolejny (drugi) tom z cyklu "Dr David Hunter". Na targanej sztormem, odciętej od świata i sparaliżowanej śmiertelnym strachem wysepce, której mieszkańcy mają swoje straszne tajemnice, nic nie jest tym, czym się wydaje, i nic nie może być wyjaśnione do końca. Kryminał dosyć mroczny...nie jest to klimat który preferuje. W trakcie czytania chciałem przerwać ale książka wciąga i ciekawość czytelnika zżera kto zabił. Tym razem Doktor rozwiązuje zagadkę spalonego ciała, z czasem sprawa się komplikuje a morderstw przybywa...nawet jest zamach na życie Doktora. Mieszkańcy malutkiej wyspy stają się...nerwowi co jeszcze bardziej utrudnia śledztwo. Na dodatek Doktor jest właściwie zdany tylko na siebie gdyż pogoda uniemożliwia przyjazd ekipy śledczej. Ostatnie strony przeczytałem z szybszym biciem serca, koniec jest tak zaskakujący że trudno oczekiwać czegoś takiego.
Czy polecam książkę? Jeżeli ktoś lubi mroczniejsze kryminały to zapewne będzie...spełniony czytając o mrocznych tajemnicach mieszkańców wyspy.

Tagi: Simon BeckettZapisane w kościachksiążka

Simon Beckett, Szepty zmarłych

21.IV

Kryminał, jest to kolejny (trzeci) tom z cyklu "Dr David Hunter".
W początkowej fazie czytania miałem wrażenie że Autor nie bardzo wie w którym kierunku iść a książki jest niejako napisana z przymusu tzn. pod wpływem sukcesu poprzednich tomów powstał kolejny. Dopiero gdzieś od 1/3 książki widać jeden kierunek i że jest to "rasowy" kryminał. David Hunter, który wie o śmierci wszystko – w niespełna rok po kolejnym śledztwie, którego omal nie przypłacił życiem - wraca tam, gdzie uczył się zawodu. Tam, gdzie „wszędzie wokoło leżały ludzkie ciała w różnym stadium rozkładu”, a „wielkie czarne litery na bramie informowały, że to Ośrodek Badań Antropologicznych, lepiej znany pod inną, mniej urzędową nazwą. `Trupia Farma`. Doktor po rozstaniu się z dziewczyną próbuje uporządkować swoje życie... praca ma jemu pomóc w zapomnieniu... lecz koszmar powraca. Ludzie których zna zostają porwani i zamordowani.
Akcja nabiera rozmachu z każdym przeczytanym rozdziałem a koniec jak zwykle jest zaskakujący. Ogólnie ten tom jest lepszy od poprzedniego, sceneria słoneczna, mili ludzie... sielski obrazek i taka sceneria bardziej mi odpowiada od mrocznej która była w drugim tomie. Jednak niech nikt nie myśli że taka sielska sceneria nie ukrywa mrocznych sekretów i tajemnic które trzeba rozszyfrować.
Ten tom polecam wszystkim którzy nie lubią... ciemności, deszczu... atmosfery grozy na każdym kroku. W skali od 1 do 10 to książkę oceniam na 7.

Tagi: Simon BeckettSzepty zmarłychksiążka

Meizu, M1 Note

23.IV

Dwa dni temu kupiłem sobie nowy smartfon... a co, przecież stać mnie na to :D
Niektórzy pomyślą że oszalałem wymieniając Samsunga Note 2 na Meizu M1 Note... zamiana dosyć ryzykowna bo Meizu to Chińska firma. Jak dotychczas to nie żałuje swojej decyzji, smartfon wygląda dobrze, "bebechy" też są dobre. Co do wykonania, wszystko wygląda dobrze spasowane, nic nie trzeszczy, nie jest luźne itd., jedynie mogę się przyczepić to wykonania tzw. tacki na dwie karty SIM, jest za delikatna i ciężko się ją wyjmuje, dobrze że nie otwiera się jej często. Z tego co czytałem to aparat fotograficznie jest gorszej jakości, to jednak dla mnie nie ma żadnego znaczenia tzn. dobrze że jest ale nie wymagam od niego nie wiadomo czego.
Sprawa nakładki na Android, jest to prawie nowy system bo wizualnie się znaczne różni, trzeba się do niego przyzwyczaić. Na pierwszy rzut oka to brakuje przycisku "wstecz"... ojej, i co teraz ale spokojnie, jest przycisk tylko domyślnie wyłączony (SmartTouch) i umieszczony na ekranie jako przycisk to dowolnego przestawiania. Wymaga to przyzwyczajenia bo mimowolnie sięga się pod ekran szukając tego przycisku, teraz już dosyć przywykłem do tego i nie szukam go z biciem serca pod ekranem ;) Sam system działa bardzo płynnie, zrobiłem eksperyment, wgrałem prawie 4 tyś tapet i spróbowałem jak działa to przeglądanie w galerii, bez problemów można to przeglądać, przesuwać listę miniaturek.
Wybudzanie smartfonu polega na dwukrotnym puknięciu w ekran, nieźle to wygląda i podoba mi się. Systemowy budzik mi nie odpowiadał i zainstalowałem sobie inny. Przyzwyczajony byłem z Note 2 do skrótów kontaktów na pulpicie, wystarczyło zainstalować odpowiednią aplikacje i mam tutaj tak samo. Ogólnie zmieniam na ile się udaje wygląd i funkcjonalność pod moje potrzeby i jak dotychczas to idzie to dosyć dobrze.
Aha, robiłem test szybkości ile na LTE (Play) się wyciągnę i jestem pod wrażeniem, ściąganie od 13MB do 26MB a wysyłanie 20MB.

Tagi: smartfonMeizuM1 Note

Przenośny punk dostępowy

27.IV

Jako że w nowym telefonie mam LTE to postanowiłem spróbować jak Internet dostarczyć do komputera PC. Opcja udostępniania jest stosunkowo prosta i jednocześnie uboga w opcje, jest możliwość jako bluetooth i USB (wypróbowałem obie metody). Bluetooth oferuje niską szybkość, połączyłem się z szybkością 1Mb. Z USB było już lepiej i chyba nie ma ograniczania tzn. tyle ile LTE wyciąga, natomiast miałem problem z gniazdem USB w moim komputerze. Mam dwa gniazda USB w klawiaturze i z tych nie działało to w ogóle...podejrzewam że jest za niskie napięcie w tych gniazdach. Podłączyłem bezpośrednio i Internet ruszył, wynik na speed teście wypadł bardzo dobrze i wynosił 51Mb/11Mb i 34ms.
Czekam aż mi się skończy umowa z Orange i prawdopodobnie skorzystam z LTE, Internet z Orange działa mi coraz gorzej a szybkość została obniżona z 10MB do 7MB...jednak nie ma sensu tego reklamować bo w umowie mam od 1MB do 10MB.

Tagi: smartfonM1 NoteInternetkomputer

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008