Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2015 * * Miesiąc: Czerwiec * *

Meizu, M2 Note

2.VI

Oczekiwana premiera M2 Note stała się faktem.
Jestem rozczarowany specyfikacją, co prawda fakt że dodali możliwość rozszerzenia pamięci przez kartę SD się chwali ale zrobili to tak że nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać. Karta SD jest wkładana zamiast karty SIM 1... perspektywa wyboru czy chcemy dwie karty SIM czy SIM i kartę SD jest trudnym wyborem i mało zachęcającym. Ekran pozostał dokładnie taki sam jak w M1 Note, bateria (pojemność ciut nawet mniejsza). Rozmiar i waga bardzo zbliżony. Procesor nowszy ale mniej GHz i nie wiem jakie będą osiągi. Został przeniesiony włącznik z górnej krawędzi na boczną a przyciski do dźwięku połączone (w M1 Note są dwa).
W skrócie to nic nowego tylko trochę inaczej opakowane... to że jest Android 5 zamiast 4.4.4 nie ma znaczenia bo M1 Note też taki dostanie (prawdopodobnie w tym miesiącu). M2 Note

Tagi: smartfonM2 NoteMeizu

Android M

3.VI

Android L nie gości na tak wielu urządzeniach a już pokazali Androida M. Czytałem że jest to 30 tys. poprawek i mniejsze zapotrzebowanie na energia itd... tylko ile razy już to obiecywali. Pocieszające jest to że mój telefon dostanie Androida M (przynajmniej tak wynikało z odpowiedzi na pewnym branżowym forum), termin to zima.

Tagi: AndroidGooglesmartfonM1 Note

I liga w TV

10.VI

Stało się... Polsat przejmuje od Orange Sport pokazywanie I ligi piłki nożnej. Niestety nadal będą to tylko 2 mecze w kolejce... mało bo liczyłem na 3 lub nawet 4 mecze. Dobra wiadomość to taka że mecze będą pokazywane m.in. w Polsat Sport News który jest obecny w NTC i jest za darmo.
Oby mecze Chojniczanki były pokazane przynajmniej 2 mecze w sezonie, co niestety nie jest takie pewne i może się zdarzyć że nie będzie w ogóle pokazywane mecze Chojniczanki. Pierwsze mecze już od sierpnia, jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądało.

Tagi: I ligaPolsatmecze

Herb Chojnic

16.VI

Nasz herb jest od 800 lat, głowa tura (u góry widać herb Chojnic). Pan Z.O. wystąpił do Burmistrza z propozycją o zmianę herbu na inny, Burmistrz odmówił powołując się na heraldykę i wieloletnie istnienie obecnego herbu.
Moim zdaniem Burmistrz postąpił bardzo dobrze, nie wyobrażam sobie zmianę obecnego herbu. Jak dla mnie nasz herb jest ładny, nietuzinkowy, wyróżnia się. Protestuje przeciwko takim pomysłom o zmianę naszego herbu i mam nadzieję że kolejni Burmistrzowie Chojnic będą postępować tak samo w sprawie zmiany herbu.

Tagi: herbChojniceBurmistrz

TV przez Internet

19.VI

Czasami czytam że TV to przeżytek, że teraz ogląda się przez Internet, że to wygodne itd. Oczywiście się z tym zgadzam że to bardzo wygodne, sam mam Smart TV i doceniam jaka to wygoda. Jednak jest i druga strona medalu, potrzeba stabilnego i w miarę taniego łącza... i tutaj nie jest już tak dobrze. Kiedyś oglądałem mecz Chojniczanki z Orange Sport korzystając z Neostrady... wrogowi nie życzę takiego przeżycia, łącze przerywało co chwile (nie było minuty żeby nie przerwało). Nie sposób w takich warunkach korzystać z oglądania przez Internet... i póki w Polsce nie nastąpi poprawa w tym względzie to jeszcze długo normalna telewizja będzie w nas trzymała się dobrze. Inna sprawa że wszelkie VOD oferują tak marną ofertę i drogą że ciężko jest coś wybrać dla siebie.

Tagi: TVInternetVOD

Roboty drogowe

21.VI

Od miesięcy mam roboty drogowe, mają potrwać ogółem aż 4 miesiące. Co prawda jest to remont kapitalny czyli kanalizacja, woda, prąd będą zupełnie po nowemu i wszystkie przyłączenia do domów są do wymiany. Remont potrzebny ale dlaczego nie pójść przy okazji o krok dalej? Dlaczego przy okazji nie doprowadzić z prawdziwego zdarzenia kabla (światłowodu) do przesyły Internetu, telewizji ogólnie multimediów cyfrowych. Orange i Petrus (lokalny dostawca kablówki) nas olali, nic nie zrobią bo im się nie opłaci. Powinien być administracyjny nakaz zrobienia przy takim kapitalnym remoncie i doprowadzenia światłowodu i udostępnić światłowód wszystkim chętnym ZA DARMO (taki nakaz jest przy budowie bloków). Jednak nic z tego bo ktoś tam z tamtym nie może się dogadać w czymś... lepiej za jakiś czas rozkopać drogę i położyć kabel bo akurat wtedy pojawiły się nagle środki na coś takiego. Jestem pewien że w kraju jest dużo więcej takich absurdów gdzie rozkopuje się nowe drogi aby coś tam położyć, zmienić.
Nie znam konkretnych kosztów położenia światłowodu ale podejrzewam że koszt to kilkadziesiąt tysięcy złotych co przy całym koszcie remontu drogi (milion złotych) jest znikomą kwotą. Jednak w Polsce brakuje perspektywicznego myślenia, wszystko jest doraźne... są np. fundusze unijne na jakiś cel to nijak nie można zrobić więcej.

Tagi: drogaremontświatłowód

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008