Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2015 * * Miesiąc: Wrzesień * *

Referendum

7.IX

Z jednej stron szkoda że tak się stało a z drugiej dobrze. Frekwencja na poziomie 7.48% jest tragiczna i zapewne zniechęciła polaków do referendum na długie lata. Z drugiej strony to jestem zadowolony z wyniku, Komorowski bezsprzeczne ogłosił referendum aby wygrać wybory i był to krok rozpaczy a nie przemyślana decyzja. Inna sprawa że Senat mógł nie przyjąć wniosku o referendum ale niestety nie odważyli się na taki krok.
Poza tym pytania referendalne były niejasne i niepotrzebne a tylko jedno miało sens i było ważne na tyle aby je poddać pod referendum. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej? Tylko to pytanie było ważne i miało sens... osobiście to jestem przeciwny JOW. Wybory w Senacie właśnie są na zasadzie JOW i co z tego mamy? Praktycznie rządy jednej partii i moim zdaniem nie jest to korzystne, w sejmie powinna rządzić koalicja gdzie nie realizuje się interesu tylko jednej partii. Ustawy powinni być uchwalane w wyniku konsensu i reprezentować różne grupy społeczne i różne poglądy. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa? Tutaj nie mam zdania i uważam że każdy sposób jest niedobry, a zawsze zostanie uchwalony taki sposób żeby partia rządząca dostała jak najwięcej. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika? To pytanie stało się już nieaktualne gdyż odpowiednia ustawa została uchwalona. Pytania już nie można było wyrzucić i dlatego to pytanie poszło.
Jest jeszcze kwestia co tak naprawdę referendum daje? Odpowiedź niby oczywista... daje wiedzę co ludzie sądzą na dany temat czyli jest to sondaż w większej skali. Niestety w Polsce referenda nie są wiążące czyli obojętnie jaka będzie frekwencja to politycy nie muszą z tą wiedzą NIC zrobić.

Tagi: referendumSenatKomorowskifrekwencja

ipla.tv

21.IX

Jakiś czas temu założyłem konto na ipla.tv ale nie przywiązywałem do tego specjalnej uwagi. Jednak w czwartek odbędzie się mecz chojniczanki która bierze udział w Pucharze Polski. Niestety nie mam dostępu do kanału Polsat Sport w którym dany mecz będzie transmitowany... i tutaj z pomocą przychodzi właśnie ipla.tv. Jest to platforma Internetowa gdzie można wykupić dostęp do pakietu kanałów ale też do poszczególnych materiałów. Na szczęście mecz chojniczanki jest tam transmitowany i można wykupić dostęp tylko do tego meczu, koszt to 4,99zł. Jako że mam monitor Smart to taka forma oglądania meczu mi w pełni odpowiada a cena jest znośna i do zaakceptowania. Planuje sobie wykupić dostęp do meczu i rozkoszować się dobrym widowiskiem... oby tylko chojniczanka zaprezentowała dobry poziom i żeby było kilka bramek :)

Tagi: iplapolsatsport

Firefox 42b1

23.IX

Ukazała się kolejna wersja beta Firefox (używam zamiennie, stabilnej i wersji beta). Od razu mi się rzuciła w oczy jednak rzecz która jest moim zdaniem genialna. Jeżeli jesteśmy np. na YT i oglądamy jakiś materiał to na zakładce widać mały głośnik, klikając w ten głośnik wyciszamy dźwięk na danej zakładce. Z tego co sprawdzałem działa to również w grach flash, radiach Internetowych. Jest to bardzo przydatna opcja gdyż nie trzeba przechodzić na daną zakładkę aby wyłączyć dźwięk w danym odtwarzaczu czy grze... klikamy na głośnik i już jest cisza... świetna sprawa.
Przypominam też że wersja beta Firefox jest 64 bitowa, finalna wersja też miała być 64 bitowa ale kolejna raz zostało to przesunięte na późniejszą wersje.

Tagi: przeglądarkafirefoxbeta

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008