Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2015 * * Miesiąc: Październik * *

Flyme OS 4.5.6I

9.X

Flyme to nakładka na Androida w moim smartfonie. Najważniejsza zmiana to Android 5.1, jest to o tyle istotne że dopiero Android 5 w pełni obsługuje procesory 64 bitowe (a taki procesor mam w smartfonie). Z tego co zauważyłem to jest większa kontrola nad aplikacjami i ich uruchamianiem tzn. czy ma działać w tle. Lepsza jest obsługa dwóch kart SIM, niestety tylko przy dzwonieniu można domyślnie wybrać kartę, przy SMS nadal trzeba wybierać ręcznie.
System w Atutu jest szybszy tzn. ma więcej punktów ale czy to jest widoczne to nie stwierdziłem. Właściwie liczyłem na większe zmiany... cóż wypada poczekać do Flyme 5 (mam nadzieje że otrzymam kolejną aktualizacje za kilka miesięcy).

Tagi: FlymeMeizuM1 Note

Kontrola ruchu

14.X

Smartfon bez Internetu to nie smartfon, dlatego kupiłem starter Orange z 6GB na koncie (ważne przez rok).
Jak czytam fora to właśnie sporo problemów jest z Internetem i nieoczekiwanymi dużymi rachunkami. Flyme (nakładka na Androida w moim smartfonie) jest pod tym względem bliska ideałowi, pozwala nie tylko wybrać kartę SIM ale też można ustalić dostęp do Internetu poszczególnym aplikacją (nie połączysz się z Internetem jeśli nie dasz zezwolenia, wi-fi jest oddzielnie konfigurowane). Jest też pokazane ile danych zostało pobranych, limit miesięczny oraz alarm że zbliżamy się do tego limitu... tutaj niestety jest pewne `ale`, nie można ustawić tzw. taktowania co powoduje że będą pewne różnice w pobranych danych.
Dla ciekawości sprawdziłem szybkość LTE Orange, tutaj zdecydowanie lepiej wypada Play ze swoim LTE.

Tagi: smartfonInternetOrangePlayLTE

Klawiatura podświetlana

22.X

Rozglądałem się za nową klawiaturą, idzie zima i ciemniejsze dni. Klawiatur są... setki ale jak się szuka konkretnego rozwiązania to ciężko coś znaleźć. Poszukiwałem czegoś z podświetleniem oraz dodatkowym portem USB i nie wydając przy okazji fortuny. Po długich poszukiwaniach mój wybór padł na GENIUS KLAWIATURA KB-G265, sklep zamówienie zrealizował w trybie iście ekspresowym czasie (zamówiłem wczoraj a dzisiaj już mam). Jak wrażenia? Podświetlanie jest w kolorze niebieskim (można je wyłączyć) i wygląda obłędnie. Jest to klawiatura tzn. wysoko-profilowa i trzeba się do niej przyzwyczaić, moja poprzednia jest typu laptopowego tzn. nisko-profilowa i o małym skoku klawiszy. Ogólnie jak do tej pory to jestem zadowolony z zakupu i polecam wszystkim zakup klawiatury z podświetlaniem bo widać różnica w użytkowaniu.

Tagi: klawiaturapodświetlanieGenius

Meizu

25.X

Meizu to firma produkująca smartfony która pochodzi z Chin, czasy gdy Chiny kojarzyły się z tandetą mijają. Kilka miesięcy temu kupiłem smartfona firmy Meizu, model M1 Note i nadal sobie chwale taką decyzje.
Meizu ostatnio dynamicznie się rozwija a modele są coraz bardziej zaawansowane. W zeszłym roku ukazały się 3 modele m.in. mój model, w tym roku wyszło już 8 modeli. Jeden z najnowszych flagowców to Pro 5 i może konkurować ze światowymi markami np. Samsungiem i Galaxy Note 5. Pro 5 to ekran 5,7" oraz procesor 2,1Ghz a wynik Atutu oscyluje w granicach 76 tyś. Jednak w Polsce jeszcze tego modelu nie ma i jest trochę gorszy MX5, gdybym miał okazje sprzedać mój M1 Note to bym kupił MX5.
Jedynym mankamentem Meizu jest oprogramowanie, nie oznacza to że nakładka Flyme jest niedobra, wręcz przeciwnie, jest bardzo lekka i dobrze wygląda... jednak bywa że jest niedopracowane w niektórych aspektach. Niedawno dostałem aktualizacje do Flyme 4.5 i jest lepiej niż w poprzedniej wersji, czekam z niecierpliwością na aktualizacje do Flyme 5. Kolejna odsłona ma przenieść małą zmianę wyglądu i dodać nowe opcje oraz bardziej zoptymalizować wydajność nakładki. Z tego co czytałem to mój model smartfona dostanie aktualizacje do Flyme 5 jednak nie nastąpi to w tym roku.
Główne problemy ze smartfonami Meizu wynikają z tego że ludzie kupuje je bezpośrednio z Chin z wersja Flyme `A` zamiast międzynarodowej wersji `I` lub mieszają w systemie i kasują bądź zamrażają systemowe aplikacje. Jest naturalnie taniej kupić z Chin ale różne problemy powodują że jest to mało `opłacalne` i polecane dla tych co mają o tym jakieś tam pojęcie.

Tagi: MeizusmartfonM1 Note

Rodzaje USB

27.X

Zainstalowałem sobie program który teoretycznie ma sprawdzać ile mam w komputerze gniazdek USB i jakich rodzajów, zainstalowałem i nie wiem co o tym sądzić bo dosyć zaskakujący wyniki.
Ogółem 8 USB, 1x USB3, 3x USB2 i 4x USB1... zawsze sądziłem że mam 3x USB3 i 6x USB2 (odliczając te wyjścia z przodu to wychodzi 2x USB3 i 4x USB2).
Niedawno kupiłem nową klawiaturę, podłączyłem pod USB i raz dziennie system krzyczał że klawiatura może pracować szybciej, zmieniam wejścia USB2 i nadal to samo, wreszcie podłączyłem pod USB3 i jak dotychczas jest spokój. Wgłębiłem się bardziej w zagadnienie i poczytałem kilka opinii o tym samym problemie, ktoś napisał że nawet podłączenie pod USB3 niczego nie zmieniło i komunikat nadal się pokazywał. Trochę się zniechęciłem tymi opiniami do tej klawiatury ale u mnie jest na razie dobrze po podłączeniu pod USB3.
Z tego co się doczytałem to ta klawiatura jest szybsza od standardowej o 16x i może dlatego wymaga innego podłączenia, niestety w opisie klawiatury nie ma o tym ani słowa. Szkoda że jest tak enigmatyczny opis tej klawiatury bo może klientów zniechęcić do niej a klawiatura wydaje się dobra a podświetlenie działa bez zarzutu. Dodam że USB3 wymaga oddzielnego sterownika... chyba że nasza płyta główna obsługuje sprzętowo USB3 ale to wtedy chyba wymaga włączenia tego w BIOSie.

Tagi: USBklawiatura

Prawdopodobny skład rządu

28.X

Wybory to już przeszłość, jednym wyniki się podobają a innym już mniej ale nic już się nie zmieni. Prawdopodobny skład nowego rządu: Premier: Beata Szydło
Marszałek Sejmu: Mariusz Błaszczak
Marszałek Senatu: Stanisław Karczewski
Szef MSW: Jarosław Zieliński
Szef MSZ: Kazimierz Ujazdowski
Szef MON: Jarosław Gowin
Minister zdrowia: Konstanty Radziwiłł
Minister sprawiedliwości: Małgorzata Wassermann
Minister edukacji: Elżbieta Witek
Minister nauki i szkolnictwa wyższego: Piotr Gliński
Minister administracji i cyfryzacji: Anna Streżyńska
Minister finansów: Henryk Kowalczyk
Minister skarbu: Dawid Jackiewicz
Minister pracy: Elżbieta Rafalska
Minister energetyki: Piotr Naimski
Minister rozwoju/gospodarki: Paweł Szałamacha
Minister rolnictwa: Jan Ardanowski
Minister infrastruktury: Andrzej Adamczyk
Minister sportu: Grzegorz Schreiber
Minister kultury: Jarosław Sellin
Jeżeli ostatecznie Ministrem administracji i cyfryzacji zostanie Anna Streżyńska to będę zadowolony. Pani Anna była w latach 2006–2012 Prezesem UKE i dała się poznać z twardej ręki, wiele jej decyzji zmieniło oblicze Internetu, telekomunikacji w Polsce.

Tagi: wyboryPISrząd

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008