Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2016 * * Miesiąc: Marzec * *

Szklana pułapka 5

8.III

Wczoraj w TV oglądałem ten film, liczyłem na dobrą rozrywkę znając świetne poprzednie odcinki z tej serii. Po obejrzeniu jakieś 3/4 filmu (tyle wytrzymałem) stwierdzam że jest to najgorsza część serii. Seria "Szklana pułapka" jest znana nie tylko z efektów ale też świetne dialogi a akcja rozwija się i trzyma w napięciu w miarę oglądania. Numer 5 to głównie akcja... nic tam oprócz akcji nie ma bo trudno nazwać łzawe wstawki jako coś co widzowi poprzednich części się spodoba. Rozumiem że główny aktor się starzeje i już nie może być tak aktywny jak w poprzednich częściach ale gdzie są te dialogi z których John McClane słynął? Moim zdaniem nie można w żadnym wypadku nazwać tego czegoś kontynuacją serii Szklana pułapka. Co prawda film zaczyna się od ucieczki ale jakieś to miałkie, nie wiadomo kto kogo goni i o co w tym wszystkim chodzi... gdzie się podział... wstęp który buduje akcje filmu?
Jak dla mnie czwarta część była rewelacyjna i oczekiwałem czegoś podobnego a dostałem coś zupełnie innego. Filmu zdecydowanie nie polecam... chyba że ktoś nie oglądał poprzednich części i nie jest nastawiony na określony typ filmu.

Tagi: Szklana pułapka 5John McClanefilm

Play LTE Ultra

14.III

Cóż to jest za twór? Jak niektórzy wiedzą odbył się przetarg na nowe częstotliwości i Play kupił m.in. 2600 MHz, LTE Ultra to nic innego jak połączenie kilku pasm które możemy odbierać jednocześnie i dlatego sumaryczna szybkość wynosi do 262 Mb/s. Jednak nie jest tak dobrze jak chcemy: 1. Potrzebny zasięg czyli najmniej dwa pasma na nadajniku, 2. Odpowiedni sprzęt a tych jest na razie mało, głównie są to nowe smartfony a routerów jest tyle co nic. Na stronie Play znajdziemy mapkę zasięgu jak i lista sprzętu, jednak lista sprzętu jest niekompletna i zalecam szukać na własną rękę sprzętu CAT co najmniej 6.
Jako że za 3-4 miesiące zamierzam zrezygnować z Neostrady na rzecz Internetu komórkowego to rozglądam się za odpowiednim routerem, uwagę zwróciłem na jeden z najnowszych firmy HUAWEI a dokładniej model E5186s-22a. Dany model oferuje szybkość do 300 Mb/s, obecnie jest trudno dostępny (jest np. na allegro) ale jestem pewien że z czasem to się zmieni. Sprzętu jeszcze nie testowałem, czytałem tylko test, jedno jest pewne... jest to mój numer jeden do zakupu :)

Tagi: PlayLTErouter

Drukowanie z dwóch stron (Duplex)

17.III

Drukowanie z dwóch stron jest dobre, oszczędza papier i wygląda estetyczniej. Niedawno kupiłem taką drukarkę ale wydruk dwustronny jest niedopracowany (moim zdaniem), z tego co czytałem to WSZYSTKIE drukarki tak drukują. W czym rzecz? Mianowicie nie ma możliwości wydrukowania z dwóch stron kartki dwóch różnych dokumentów... żeby to zrobić to trzeba kartkę ręcznie odwróć. Rozwiązanie jak dla mnie idiotyczne, nie po to się kupuje drukarkę duplex aby potem przekładać kartki do zadrukowania drugiej strony innym dokumentem. Aby nie było tak że wymagam nie wiadomo czego to nie tylko ja szukałem takiego rozwiązania i trochę zawiodłem się na duplex.
Po długich poszukiwaniach i naprowadzeniu mnie na dobry trop przez innych, natrafiłem wreszcie na odpowiedni program do edycji i scalania dokumentów. Program to FinePrint, program to nie jest jakiś kombajn ale znakomicie się sprawdza w drukowaniu. Program tworzy wirtualną drukarkę, możemy "drukować" dowolne pliki. Dokument drukujemy wysyłając do tej "drukarki", następnie wysyłamy do "drukarki" kolejny dokument (mamy podgląd). Efekt końcowy jest taki że za jednym razem (bez odwracania kartki) mamy wydrukowane na każdej stronie coś innego np. z jednej strony plik tekstowy a na drugiej stronie zdjęcie. Program pozwala na dużo więcej, można dokumenty dodawać, kasować, edytować (dodawać ramki, datownik, a nawet tło). Program jest rewelacyjny (wszystkich możliwości jeszcze nie testowałem), niestety jest małe "ale", program jest płatny... jednak dla kogoś kto dużo drukuje i chcę posiadać pełną kontrole nad wydrukiem to powinien odżałować pieniędzy i kupić program.

Tagi: programdrukowanieduplex

Meizu i nowe modele

25.III

Ten rok zapowiada się bardzo ciekawie ze strony firmy Meizu (zapowiedziano 7 modeli), jako że aktualnie mam telefon Meizu to jestem zainteresowany tymi nowinkami. Moją uwagę zwrócił model MX 6, ogromna pamięć 4 GB to nie jedyna zaleta. Ekran Super Amoled, jestem przyzwyczajony do tego typu ekranu gdyż miałem poprzednio Galaxy 2 który taki ekran posiadał. Zgodnie z wstępnymi planami MX 6 ma się ukazać w maju, zakładając że kilka miesięcy trwa zanim dany model pojawi się w Polsce to należy przyjąć że dany model będzie w Polsce około sierpnia... chyba że zaryzykuje i nabędę ten model prosto z Chin ;) Cena to 1799 juanów czyli około 1056zł, doliczając wszelkie opłaty to w Polsce będzie za około 1500zł.

Tagi: MeizusmartfonMX 6

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008