Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2016 * * Miesiąc: Czerwiec * *

Flyme 5.1.6.0G

2.VI

Flyme to nakładka na Androida w moim smartfonie. Poprzednio miałem wersje Flyme 4.5.7I.
Pierwsze co się rzuca w oczy to dodatkowy rząd ikon na pulpicie, siatka ikon to teraz 4x5 (poprzednio 4x4). Jest to moim zdaniem bardzo dobra zmiana, na 5"5 ekranie miałem poprzednio wrażenie że przestrzeń na pulpicie się marnuje. Nie jest to naturalnie jedyna zmiana ale ta jest od razu widoczna.
Jako że mój sprzęt ma tylko jeden przycisk ekranowy to musi posiadać kilka funkcji, tutaj też nastąpiła zmiana i moim zdaniem jest nie mniej istotna (chociaż niektórym nie podoba się). Dotknięcie to teraz wstecz (poprzednio do pulpitu), przesunięcie od przycisku do góry to teraz do pulpitu (poprzednio wstecz)... w skrócie te funkcje zostały zamienione.
Sam wygląd menu się zmienił, obecnie przypomina bardziej menu z Androida, co moim zdaniem jest wadą, ułatwia jednak przesiadkę z innych smartfonów... co pewnie było zamierzonym efektem.
Jest masa mniejszych lub większych zmian, poprawek... jedne mi odpowiadają a inne nie bardzo. Jest też trochę błędów tzn. w tłumaczeniu lub w ogóle nie są przetłumaczone niektóre rzeczy z Angielskiego. Pocieszające jest że od teraz aktualizacja ma się ukazywać co miesiąc, rokuje to że te drobne błędy zostaną poprawione jak i dodane kolejne nowe opcje.
Wersja Androida pozostała bez zmian czyli nadal jest to Android 5.1, nie jest to aż tak duża wada gdyż Flyme dosyć mocno ingeruje w Android i są dodane opcje z Androida 6 i własne dodatkowe nowe możliwości.
Ogólnie aktualizacje zaliczam na duży + , wszystkich opcji jeszcze nie przejrzałem z uwagi że jest tego sporo a i czasami zmieniły swoje miejsce w stosunku do Flyme 4.5.7.

Tagi: MeizuFlymeAndroid

Firefox > Chrome

12.VI

Firefox używam przez mnóstwo czasu, może będzie 20 lat. Ostatnio jednak mam problemu z grami we flash, niektóre w ogóle nie działają a inne czasami. Dzisiaj się zdenerwowałem i usiłuje przenieść wszystko na Chrome, wpierw był problem w zakładkami (udało się), teraz pora dopasować pod moje przyzwyczajenia. Mam jak na razie 4 rozszerzenia które mniej lub bardziej mi odpowiadają, szukam jednak dalej bo nie wszystko mi jeszcze odpowiada. Z czasem może znajdę to czego szukam a jak nie to trzeba się do tego przyzwyczaić. Ogólnie Chrome nie jest takie złe, tylko trzeba nad przeglądarką trochę popracować i dopieścić wygląd i funkcjonalność.

Tagi: FirefoxChromeprzeglądarkaflash

Chrome > rozszerzenia

13.VI

Rozszerzenia to dodanie nowych opcji do przeglądarki Chrome, jak dotychczas mam ich kilka... być może będzie więcej z czasem.
AdBlock - blokowanie reklam, spisuje się całkiem dobrze.
Disable Cookies - wyłącza ciasteczka na poszczególnych stronach.
Disable HTML5 Autoplay - wyłącza auto odtwarzanie filmów na stronach... być może zmienię bo nie jestem w 100% zadowolony z efektu.
Foxish live RSS - dodaje kanały RSS tak jak w Firefox tzn. zakładka dynamiczna.
ImTranslator: Tłumacz, Słownik, Głos - tłumaczy poszczególne słowa.
Popup Blocker Pro - blokuje wyskakujące okienka.
Search Center - pole wyszukiwarki podobne do tego w Firefox.
SmoothScroll - płynne przewijanie stron tak jak jest w Firefox.
Stylish - pozwala modyfikować strony, używałem tego w Firefox.
Yet another flags - rozszerzenie informujące w którym kraju (serwerze) postawiona jest strona.
To na teraz tyle rozszerzeń, cały czas testuje różne rozwiązania.

Tagi: Chromerozszerzenieprzegląrka

Chrome > Firefox

18.VI

Cóż, Chrome to dobra przeglądarka ale nie na moim sprzęcie... podejrzewam że mając dysk SSD bym zmienił zdanie. Chrome charakteryzuje się tym że tworzy multum procesów które teoretycznie mają przyśpieszyć działanie, jednak na starszym sprzęcie jest wręcz odwrotnie. Zaznaczam że nie mam aż tak wiekowego sprzętu i mój procesor jest cztero-rdzeniowy. Chrome tworzy tyle procesów że mój sprzęt się zatyka, 10 procesów nie jest czymś niezwykłym i bez problemu można to osiągnąć.
Po testach (a trochę to trwało i były różne kombinacje) wywnioskowałem że winna jest wersja Firefox 64 bitowa. Nie wiem co ostatnio zmienili ale od wersji numer 47 i 64 bitowej niektóre gry we flash powodują błędy dopiero zainstalowanie wersji 32 bitowej rozwiązuje wszelkie problemy z grami we flash. Z czasem może znajdę rozwiązanie tego problemu ale póki tak jest to będę używał wersji 32 bitowej Firefox.

Tagi: FirefoxflashChrome

faktura 001608242

22.VI

Dostałem do zapłaty fakturę na 2,818.00 PLN, naturalnie nie mam zamiaru płacić ;)
Jest to ewidentne oszustwo, litery bez polskich ogonków, adres e-mail Niemiecki. A tak ogólnie to absurdalne jest to że mam zapłacić na rzecz "Szkola Podstawowa w Stadnikach Stadniki, 32-422".

Tagi: oszustwofaktura

Meizu vs Xiaomi

28.VI

Chyba nikt kiedyś nie pomyślał poważnie o Chińskich rzeczach a już na pewno o telefonach, teraz coraz częściej się mówi o markach Chińskich. Osobiście od ponad roku mam telefon firmy Meizu (M1 Note), nie narzekam właściwie na nic... jeśli już to na system a nie na sam sprzęt. Zdaje sobie sprawę że prędzej czy później przyjdzie mi kupić coś nowego i chciałbym aby to był też sprzęt ze stajni Meizu. Coraz bardziej jednak skłaniam się w stronę marki Xiaomi a powód jest prozaiczny... Meizu Polski rynek omija i nie jest wcale takie pewne czy kolejne modele zawitają pod Polskie strzechy. Jako że kupuje sprzęt elektroniczny głównie z Komputroniku to często sprawdzam czy dany towar jest tam dostępny, od niedawna mają telefony Xiaomi. Oferta nie jest co prawda bogata ale kiedyś nie była żadnego modelu, moją uwagę zwrócił model Mi Note. Prawie wszystkie parametry mi odpowiadają, mam dwie obiekcje, bateria trochę mała w stosunku do ekranu 5,7" oraz z tego co doczytałem to brakuje pasma GSM 900 (choć niektóre źródła podają że pasmo 900 jednak jest) który jest powszechnie wykorzystywany w Polsce. Sprawdzając na mapie dostępne nadajniki Play zauważyłem że są wykorzystywane dwa pasma czyli GSM 900 i 1800.
Reasumując to jestem obecnie bliżej Xiaomi niż Meizu, nakładka na Androida też wydaje się lepsza w Xiaomi. Takie bajery jak np. czytnik linii papilarnych jest dla mnie zbędny choć dobrze aby był dostępny. Cenowo porównując modele M3 Note (wersja 3GB, który mnie interesuje) od Meizu i Mi Note od Xiaomi są na zbliżonym poziomie. Na szczęście mam jeszcze czas na wybieranie czegoś nowego, mój obecny telefon zachowuje się dobrze i nie odczuwam jego zmiany... co nie oznacza żebym jego nie wymienił gdyby trafiła się okazja ;)

Tagi: MeizuXiaomismartfontelefon

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008