Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2016 * * Miesiąc: Wrzesień * *

Koniec z Orange

1.IX

Koniec nie w sensie że Orange bankrutuje lub zostanie sprzedana, tylko ja kończę z Orange. Od lat mam Internet z Orange (wtedy jeszcze TP S.A.), pamiętam czasy gdy liczyło się impulsy aby tylko nie przekroczyć nawet o sekundę.
Dzisiaj nastał przełomowy dzień, umowa mi się skończyła z Orange o Internet (Neostrada). Korzystam obecnie z oferty mobilnej (Play), może nie jest to ideał bo szybkość potrafi się mocno wahać ale jak na moje potrzeby to wystarczy... i co ważne jest taniej a limitu (100GB) i tak nie wykorzystuje.
Pozostała mi jeszcze umowa na telefon stacjonarny w Orange, rezygnacja złożona ale jeszcze przez dwa miesiące muszę płacić za coś z czego nie korzystam (telefon zupełnie odłączyłem bo i tak tylko z reklamami telefonowali a domownicy mają komórki).

Tagi: OrangeInternetPlay

Play, żółty starter

2.IX

Pisałem już o nowej ofercie "Play na kartę", wspomniałem tylko o podwyżce ale warto się ofercie przyjrzeć dokładniej. Głównie rzuca się w oczy podwyżka o 4zł jednak nowa oferta nie jest taka zła, zależy co kto potrzebuje.
Niezaprzeczalną zaletą nowej oferty jest możliwość korzystania z LTE Ultra co przy starej ofercie (niebieski starter) jest niemożliwe. Są większe bonusy do doładowań i zdecydowanie warto doładowywać za minimum 100zł.
Jednak jak dla mnie to oferta ma więcej wad niż zalet (obecnie) np. wspomniana już cena, 45zł na rzecz 49zł. Jest dosyć istotna zmiana w regulaminie a pewnie mało osób regulaminy w ogóle czyta. Tu i tu mamy do wykorzystania 100GB z pełną szybkością, w starej ofercie jest mowa o MOŻLIWOŚCI przycięcia szybkość do 2Mb a w nowej o AUTOMATYCZNYM przycięciu do 1Mb... prawda że dosyć istotna zmiana? Kolejna sprawa to brak w nowej ofercie automatycznego przedłużenia bonusu za rejestracje numeru, dostajemy jako bonus 100GB na 30 dni i rok ważności konta. W starej ofercie można kupić startery które mają bonus przyznawany co miesiąc który automatycznie przedłuża też wzmiankowane 100GB. Kupiłem stary starter za 19zł, dostałem bonus za rejestracje 100GB i zostaje on (tzn. bonus) automatycznie przedłużony, korzystam z tego bonusu ponad te wspomniane 30 dni i nadal mam jeszcze sporo do wykorzystania. Z nowej oferty zniknęły też darmowe weekendy, moim zdaniem jest to spora... niedogodność, zamiast tego jest darmowy weekend. Jest co prawda obniżka darmowych wieczorów z 10zł na 5zł ale nie korzystam z tego... może kiedyś... możliwe że zrobię migracje ze starej oferty na nową ale po wykorzystaniu bonusowych 100GB (które znikają przy zmianie oferty).

Tagi: Playbonusrejestracja

Planowe wyłączenie, Trzeciewiec

6.IX

Nie tak dawno było planowe wyłączenie nadajnika a już zbliża się kolejne. Zgodnie z informacjami na stronie Emitel czeka nas tym razem dłuższe wyłączenie nadajnika.
2016-09-13 (wtorek) a więc za tydzień, tym razem nie nastąpi to nad ranem a będzie bardziej uciążliwe, 09:00-15:00 a radiostacje zostaną wyłączone w godzinach 10:00-17:00.

Tagi: Trzeciewiectelewizja cyfrowawyłączenie

Głośniki i mysz

13.IX

Kilka tygodni temu kupiłem głośniki Edifier 2.0 R1700BT, zależało mi na tym aby głośniki miały Bluetooth. Do głośników można podłączyć dwa urządzenia po kablu (wejście 2xRCA) oraz urządzenie po Bluetooth. Jak czytałem jest słyszalna różnica po kablu czy też Bluetooth, ja jednak nie słyszę różnicy, tu i tu jest dobrze. Po bluetooth mam podłączone smartfon i spisuje się idealnie, sparowanie przebiegło bez problemów a przesyłany dźwięk jest dobry. Co do jakości dźwięku to nie mam nic do zarzucenia, jasne że taki zestaw nie dorównuje temu 2:1 ale nie bardzo mam gdzie to umieścić i szukałem czegoś 2:0. Do głośników jest dołączony pilot, wygląd może i nie jest najlepszy ale znakomicie spełnia swoją funkcje. Mogę się przeczepić do diody, pokazuje tylko dwa stany, podłączenie po kablu (zielona) i po Bluetooth (niebieska). Skoro można podłączyć dwa urządzenia po kablu to dioda powinna to pokazać, brak też pokazania stanu uśpienia czyli brak sygnału. Prosi się aby umieścić mały wyświetlacz który by to pokazywał + pokaz siłę głośności, bo niestety na pokrętle tego nie widać i kręci się w kółko bez oporu. Same głośniki wyglądają jak miniaturowe głośniki tzn. drewniane z matrycą maskującą (osłonką) którą można zdjąć.
Niedawno kupiłem mysz CM STORM MIZAR 8200DPI, poprzednia zaczęła mi przerywać i musiałem coś nowego kupić. Lubię eksperymentować z czymś nowym i dlatego chciałem aby mysz się świeciła. Sam wygląd jest niepozorny ale wbrew pozorom jest to dosyć zaawansowana mysz. Jest 7 przycisków które wszystkie są w pełni konfigurowalne, jest możliwość robienia MAKR. Czytałem że MAKRA nie działają ale pomyślałem że może trafił na felerną mysz... faktycznie jednak że pisanie MAKR jest skomplikowane i musiałem się trochę uczyć zanim mniej więcej załapałem jak się to robi. Niestety instrukcja obsługi jest tak skromna że praktycznie nic tam nie ma, nie mówiąc już o pokazaniu jak się robi MAKRA. Mysz w dotyku jest bardzo przyjemna i wygodnie się trzyma, z boku są takie gumowane wstawki. Wracając do oprogramowania, jest nie tylko możliwość robienia MAKR ale np. regulacja intensywności świecenia, zmiany koloru (7 kolorów) oraz wyłączenie podświetlania. Możliwości regulacji jest dosyć sporo i każdy powinien być zadowolony z ich ilości.

Tagi: głośnikimyszmakrabluetooth

Trzeciewiec i MUX 8

22.IX

Operator MUX czyli Emitel podał polaryzacje dla MUX 8. Cieszy fakt że ma to być polaryzacja pozioma czyli taka sama jak MUX 1, 2 i 3. Częstotliwość 198,5 to jest kanał 8, jest to pasmo VHF i dlatego prawdopodobnie będzie potrzebna nowa/dodatkowa antena. Przewidywany start to do końca roku tzn. prawdopodobnie w grudniu.
Przypominam że zapowiadane kanały to: Nowa TV , Metro TV , Zoom TV, WP1 wszystkie w jakości SD, nic natomiast nie wiadomo co zaoferuje TVP która ma trzy sloty. Mówiło się o starcie TVP Sport HD ale TVP miało już tyle planów że trudno w to wierzyć.

Tagi: TrzeciewiecMUX 8telewizja cyfrowa

Eska TV > 8TV

27.IX

Jutro tzn. 28 września Eska TV zniknie z NTC (MUX I), w to miejsce wejdzie 8TV. Kanał jest tego samego nadawcy, do oferty wejdą filmy oraz programy rozrywkowe. Eska TV nadal będzie obecna w sieciach kablowych i satelitarnych oraz w internecie.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX IEska TV8TV

TVP Info HD

29.IX

Dalszy ciąg zmian w NTC, tym razem TVP Info zamieni się w TVP Info HD. Zmiana nastąpi już jutro tzn. 30 września. Pomijam zasadność podnoszenia kanału informacyjnego do jakości HD... pewnie kogoś to ucieszy, mnie nie bardzo. Liczyłem na TVP Sport... najnowszy pomysł to ten kanał ma być umieszczony w MUX 8.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX 3TVP

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008