Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2016 * * Miesiąc: Grudzień * *

MIUI v8.0.5.0. global

7.XII

Rano zainstalowałem aktualizacje (z v8.0.4.0.), nie zauważyłem różnic ale z tego co wiem to ta aktualizacje wprowadza nowe łatki bezpieczeństwa i poprawki zauważonych błędów. Podobno już jest beta v8.1.1.0. a to oznacza że za jakiś tydzień może mnie czekać kolejna aktualizacja.
Niedawno dostałem potwierdzenie że dostanę aktualizacje do Androida 7 obecnie mam 6.0.1. Bardziej mnie interesuje czy będzie aktualizacja do MIUI 9 bo wtedy będą dodane nowe opcje...oby tak było.

Tagi: MIUIXiaomiAndroidaktualizacja

MIUI v8.1.1.0. global

13.XII

I jest kolejna aktualizacja, poprawki i kilka nowości.
Jest lista aplikacji pobierających dane z Internetu w czasie rzeczywistym, dobra sprawa. Możliwość wyłączenia podświetlenie przycisków funkcyjnych, brakowało mi tej opcji i od razu sobie wyłączyłem. Lekko przebudowane menu, nowe ikonki i niektóre rzeczy przeniesione w inne miejsce. Tak na szybko to oceniam aktualizacje na + ... oby MIUI nadal się tak rozwijała.

Tagi: MIUIXiaomiAndroidaktualizacja

Awaria MUX 3

19.XII

Jak wiadomo niektórzy mają problemy z odbiorem kanałów TVP. Kwestia jest taka że MUX 3 jako jedyny ma doświetlany sygnał z nadajników pomocniczych tzn. SFN. Problem występuje WYŁĄCZNIE na styku nadajników gdzie widz odbiera sygnał z dwóch nadajników. Oliwy do ognia dodał przypadek że sygnał zanikł akurat w chwili gdy Premier miała wygłosić exspose.
Należało się spodziewać że niektórzy z PIS wykorzystają to jako pretekst do eskalacji napięcia społecznego. Przez awarię emisji TVP nie wszyscy widzieli orędzie Szydło. Prezes Kurski: `Zawiadomię ABW` Cóż, moim zdaniem to paranoja rządzących... dla nich sytuacja gdy w kraju jest spokój jest niemożliwym do akceptacji stanem. Wiadomo że w sytuacji niepewności ZAWSZE większe szanse mają osoby... radykalizujące np. stosunki z zagranicą.
Na koniec oficjalny komunikat operatora technicznego NTC: Firma EmiTel informuje, że w dniach 17 i 18 grudnia 2016 roku na 11 spośród 137 obiektów nadających sygnał MUX3, nastąpiły krótkie kilkuminutowe zakłócenia w prawidłowych emisjach spowodowane błędami synchronizacji. Zakłócenia wystąpiły jedynie na granicach stref SFN i dotyczyły niewielkiego procenta populacji. Obecnie trwają intensywne prace nad eliminacją zakłóceń.
Lista obiektów, na których nastąpiły zakłócenia MUX3: RTCN Opole / Chrzelice, RTCN Wrocław / Ślęża, RTON Tarnów TON Łanięta, RTCN Częstochowa / Wręczyca, RTON Leżajsk, RTCN Dęblin / Ryki TON Tarnobrzeg, RTCN Przysucha, RTON Kłodzko, RTCN Lublin / Piaski

Tagi: awariaMUX 3telewizja cyfrowaTVPEmitel

Etui na RN3Pse

21.XII

Wczoraj dostałem zamówione etui do mojego telefonu, nie było łatwo takie etui dostać gdyż mam wersje międzynarodową która ma trochę inne wymiary niż wersja Chińska. Praktycznie w Polsce jest dostępna tylko jedna wersja etui na mój model a i tak trzeba było czekać zanim w ogóle powstała. Miałem wątpliwości co do kupna tego etui, wygląda bardzo... prostacko, jednak czekanie nie wiadomo jak długo mogło się odbić nad stanem mojej komórki. W końcu się zdecydowałem i nie żałuje tego. Pomimo nieciekawego wyglądu etui znakomicie spełnia swoją funkcje, chroni wszystkie boki i tył komórki. Otwory z dołu i tyłu są wycięte bardzo dobrze i nie blokują niczego. Natomiast górne gdzie jest np. port podczerwienie można było wyciąć lepiej, o 0,5mm można było otwory przesunąć bardziej w lewą stronę. Pomimo tych lekkich mankamentów to otwory nie blokują niczego, przyciski też działają prawidłowo. Sam materiał z którego zrobione jest etui czyli silikon jest przyjemny w dotyku i daje pewny uchwyt, jest delikatnie... klejące. Etui jest przezroczyste co nie zaburza podstawowego koloru telefonu, wybrałem kolor złoty i nawet go podkreśla przez lekko błyszczące etui.
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu i nie planuje kupowania innego etui (jak będzie większy wybór).
Dla zainteresowanych podaje link do etui: Silikonowe etui do Xiaomi Redmi Note 3 International (zamiennik)

Tagi: Xiaomietuisilikon

MUX 8 - Trzeciewiec

22.XII

Od wczoraj MUX 8 nadaje z Trzeciewca, tak czytam... ja nie odbieram ani kawałka sygnału. Co prawda ten MUX nadaje w paśmie VHF a moja antena jest na UHF ale sądziłem że chociaż coś odbiorę a tutaj NIC. Mógłbym co prawda kupić antenę szerokopasmową jednak nie mam gwarancji że to by coś zmieniło gdyż moc nadajnika jest śmiesznie mała w porównaniu do reszty nadajników (20kW).
Cóż, trzeba się obejść bez MUX 8...

Tagi: MUX 8Trzeciewiectelewizja cyfrowa

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008