Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2017 * * Miesiąc: Maj * *

Bootowalny pendrive

2.V

Z reguły instalujemy system na komputerze z płyty, jednak bez problemu możemy zainstalować system z pendrive. Kilka dni temu zrobiłem sobie takie cudo z Windows 8. Wpierw musiałem zrobić bootowalny pendrive, użyłem do tego programu Universal USB Installer. Program jest w wersji Angielskiej jednak jest na tyle prosty że bez problemu poradzi sobie ktoś kto Angielskie nie zna. Korzyść z takiego pendrive to głównie szybkość instalacji systemu, szacunkowo jest to 10x szybciej niż z płyty. Naturalnie szybkość zależy od naszego komputera i pendrive, ideałem jest użyć USB 3 i pendrive z szybkim odczytem.
W moim przypadku system zainstalował się dosłownie w 4 minuty tzn. kopiowanie wszystkich plików na HDD, potem tylko restart i konfiguracja systemu. Pendrive którego użyłem to: Kingston 64GB USB 3.0 DataTraveler DTR30G2/64GB.

Tagi: pendriveWindowsbootowanie

Play i Huawei B618

3.V

Nie pierwszy raz jestem... zawiedziony na ofercie Play, nowe oferty są coraz droższe ale to, to już przesada.
W ofercie Play jest bardzo ciekawy router LTE Huawei B618, router jest cat.11 czyli agreguje aż 3 pasma. Z opisu wygląda wszystko ładnie jednak jak to mówią "diabeł tkwi w szczegółach". Dodam że wszystko jest na forum Play i potwierdzone przez dociekliwego "pytacza" i jego dociekliwych pytań bezpośrednio w Huawei.
Router jest bardzo nowoczesny i nie spotkałem się z takim routerem STACJONARNYM, sam chciałem go kupić ale teraz nie wiem czy warto (sprzęt kupuje zawsze na wolnym rynku a nie od komórkowców gdzie opcje są czasami mocno okrojone). Wracając jednak do sedna problemu, opis routera absolutnie nie zgadza się ze stanem faktycznym (nie w sieci Play gdzie jest WYŁĄCZNIE sprzedawany).
Faktycznie router jest cat.6 czyli agreguje 2 pasma, co potwierdził przedstawiciel Play na ich forum jak i firma Huawei. Natomiast nie uzyskałem odpowiedzi czy obecnego stanu rzeczy jest po stronie sprzętu czy też opgramowania wgranego i zmienionego przez Play. Odpowiedzi Huawei sugerują że to wina sprzętu ale może być różnie gdyż wiem z innych for że opcje są obcięte z niektórych funkcji. Dany router można kupić na allegro za 800zł z logo Play, biorąc pod uwagę to co napisałem to taki zakup wydaje się mocno ryzykowny i nieopłacalny. Za 800zł można kupić prosto ze sklepu router Huawei E5186s-22a który bez niedomówień jest cat.6 i tak działa w sieci Play.

Tagi: PlayHuaweirouterLTE

MultiBootowalny pendrive

6.V

Niedawno opisałem jak zrobić Bootowalny pendrive, pora iść dalej. Wygodne jest zrobienie aby na jednym pendrive posiadać kilka systemów (wygoda i oszczędność pendrive).
Po poszukiwanie czy to w ogóle możliwe, jest możliwe i nawet jest kilka programów do tego. Wybrałem program YUMI, program wygląda na skromny i jest bez zbędnych opcji ala ważne że robi to co ma robić.
Wybieramy z listy nasz pendrive, potem jaki system chcemy wrzucić na pendrive (tutaj wybrałem multiboot windows), następnie wskazujemy obraz .iso z naszym systemem. Mankamentem jest że każdy kolejny system trzeba wybierać osobno tzn. program uruchamiamy od nowa. Zrobiłem test na trzech systemach Windows (8, 8.1 i 10). Po uprzednim przełączeniu w BIOS komputera aby bootował z naszego pendrive ukazuje się przyjemne menu z wyborem który system chcemy zainstalować. Pamiętajmy że nazwa pozycji w menu jest taka sama jak nasz obraz .iso, znalazłem plik gdzie prawdopodobnie można zmienić nazwy poszczególnych systemów w menu ale nie chciało mi się w to bawić. Wybrałem na próbę Windows 8.1 i system bez problemu został zainstalowany na HDD... czyli uważam że program działa. Aha, jeszcze uwaga że pendrive sformatowałem jako FAT32, wyczytałem że pod NTSF mogą być problemy. Do testów użyłem pendrive Patriot Boost XT 32GB USB 3.0.

Tagi: pendriveWindowsbootowanie

MIUI v8.2.4.0. global

11.V

Przed chwilą zaktualizowałem MIUI do najnowszej wersji, w tej aktualizacji są tylko poprawki. Niektórzy już dostają wersje 8.2.5.0 i z tego co czytałem jest tam trochę nowości m.in. aparat robi lepsze zdjęcia.
Najbardziej jednak czekam na wersji MIUI 9 która ma się ukazać w połowie lub pod koniec roku.

Tagi: MIUIXiaomiAndroidaktualizacja

Huawei B618 i agregacja

19.V

Z tym agregowaniem 3 pasm jest sporo nieporozumień. Obecnie standardem jest MIMO 2x2 w sieciach komórkowych czyli agregacja 2 pasm, Orange dopiero wdraża MIMO 4x4. Faktem jest że nie wykorzystasz wszystkich możliwości tego routera ale moim zdaniem i tak warto się zastanowić nad nim (nie brandowanym).
Na allegro jest możliwość kupna wersji Duńskiej, jednak trzeba bardzo uważnie przeczytać i w razie wątpliwości dopytać się sprzedawcy o szczegóły. Osobiście to czekam kiedy dany router będzie dostępny w Komputronik, co jakiś czas wysyłam zapytania oraz przeglądam inne sklepy. Zdaje sobie sprawę że powinienem się liczyć z kwotą około 1000zł ale routera nie kupuje się na krótki czas i w dłuższej perspektywie się opłaci kupić ten model. Nie chodzi o to że z obecnego jestem niezadowolony, odbiera dobrze, jednak chcę czegoś więcej np. port USB. Obecny kupowałem od razu z myślą że w przyszłości wymienię ten model na coś lepszego.

Tagi: HuaweirouterLTE

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008