Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2017 * * Miesiąc: Czerwiec * *

CamScanner

1.VI

Niedawno przeczytałem o skanowaniu dokumentów przez smartfon, jest między innymi mowa o programie CamScanner.
Zainstalowałem i jestem pod wrażeniem efektów. Sami wiecie że zrobienie dobrze zdjęcia dokumentu aby znajomemu pokazać nie jest takie proste. Zdjęcie trzeba robić prostopadle do fotografowanego dokumentu a i tak jakość bywa różna. Za pomocą tego programu robimy zwykłe zdjęcie (może być robione pod kątem, to niczemu nie przeszkadza). Po zrobieniu zdjęcia, program dany dokument poziomuje tak aby był maksymalnie czytelny, można też poddać go edycji np. wyostrzyć itd. Efekt końcowy jest jak dla mnie rewelacyjny, wszystko jest czytelne, ładnie rozjaśnione... wygląda jak skan robiony skanerem.
Nie testowałem jeszcze wszystkich możliwość, jednak pierwsze efekty są świetne i polecam aplikacje wszystkim którzy chcą coś pokazać znajomym z dokumentów a nie mają pod ręką skanera.

Tagi: CamScanneraplikacjaskanersmartfon

Firefox 55

16.VI

Od jakiegoś czasu używam wersji beta, jak wiadomo wersja beta wyprzedza wersja stabilne o jedną wersje. Wczoraj dostałem aktualizacje do wersji 55.
Jeżeli chodzi o zmiany menu, dodanie jakiś nowych funkcji to nic nowego nie zauważyłem. Jednak porównują szybkość wczytywania stron to różnica jest zauważalna, przeglądarka dostała niezłego kopa. Z początku pomyślałem że Internet jakoś nagle przyśpieszy ale sprawdzając to wszystko jest tak jak było a jednak strony wczytują się wyraźnie szybciej. Jeżeli ktoś odczuwa dyskomfort to gorąco polecam wersji beta, jeżeli się obawiacie że wersja beta jest niestabilna lub niebezpieczna to spieszę wszystkich uspokoić. Aktualizacja jest co tydzień, z tego co zauważyłem to we wtorki.
W wersji 54 jak i 55 używam tzw. multiprocesów, dosyć dużo rozszerzeń blokuje multiprocesy i dlatego może to być uciążliwe do uzyskania. Za pomocą rozszerzenia Add-on Compatibility Reporter można sprawdzić czy nasze rozszerzenia nie blokują multiprocesów. Natomiast wchodząc na stronę about:support sprawdzamy czy multiprocesy są włączone, okna wieloprocesowe 1/1.

Tagi: Firefoxbetaprzeglądarkamultiprocesy

Huawei E5186s-22a

21.VI

Niedawno kupiłem router Huawei E5186s-22a. Czy jestem zadowolony z zakupu... tak i nie, każda rzecz ma swoje wady i zalety.
Wygląd zaliczam na + , materiał jest taki... chropowaty i nie ma mowy o palcowaniu i jest przyjemny w dotyku. Ilość wyświetlanych diod informacyjnych jest minimalistyczna (licząc od lewej:włączenie routera, połączenie z LTE, wi-fi, voice i siła sygnału) ale wystarczająca, bardzo dobrym rozwiązaniem jest dioda kolorowa odpowiadające za połączenie z siecią komórkową. Przy połączeniu jest czerwona, inny kolor na 2G (nie udało mi się połączyć, zapewne moja taryfa nie pozwala na to), inna przy 3G (granatowy) oraz inny kolor przy 4G (morski). Pasek i diodami jest na materiale błyszczącym i to się ładnie komponuje, logo Huawei jest piękne i pod światło mieni się kolorami.
USB to bardzo praktyczna rzecz, podłączyłem pendrive i tym sposobem jest widoczny na smartfonie, Smart TV oraz komputerze. Wielka szkoda że jest to tylko USB 2 a nie USB 3, za 799zł należało się spodziewać czegoś więcej... drugie wejście USB też byłoby dobre np. do podłączenia drukarki i pendrive. Dodatkowo tworzony katalog na pendrive sugeruje że działa to tylko jako USB 1.1, zaskakująca wiadomość. Gniazdo na kartę SIM jest umiejscowione za zaślepką, dobre rozwiązanie, karta jest w rozmiarze micro.
Przejdźmy do oprogramowania. Wchodząc na stronę routera widzimy ubogość opcji, jest wystarczająca ale czuć pewien niedosyt np. brakuje wyboru pasma, wiem że można to osiągnąć programem zewnętrznym ale byłby to miły dodatek. Dobrym rozwiązaniem jest pokazanie siły sygnału w postaci 5 kresek (na przednim panelu routera są tylko 3 kreski). Dobrym rozwiązaniem jest specjalna aplikacja na Androida, niestety tutaj to totalnie się zawiodłem, ilość opcji jest... spartańska. Z tego co czytałem to poprzednia wersja aplikacji było bardziej rozbudowa, nie wiem skąd taka decyzja, liczę że w następnej aktualizacji to aplikacja zostanie rozbudowana o nowe opcje.
Podsumowując za 799zł, to router jest trochę ubogi, patrząc jednak na ceny konkurencji to nie jest tak najgorzej. Dodam że router agreguje dwa pasma, jednak mam starą taryfę na której agregacji nie ma i niestety nie mogę sprawdzić jak to w praktyce działa. Niestety w komplecie brakuje anten do LTE tzw. patyczków (można oddzielnie dokupić za około 60-70zł), router jednak nadspodziewanie dobrze sobie radzi bez anten zewnętrznych i moja siła sygnału to 5 lub 4 kreski.

Tagi: HuaweiruterLTEE5186s-22a

Tolbox, Huawei E5186

22.VI

Tolbox to program do podglądu parametrów sygnału, jest specjalnie dedykowany do tego modelu. LTEWatch jest na starszy model routera ale z tego co zauważyłem też się sprawdza.
Oba programy pozwalają na więcej niż tylko informacje na temat parametrów, co istotne za ich pomocą można zmienić z którym pasmem router się połączy. Jako że nadajnik z którego korzystam posiada wszystkie pasma tzn. 800, 1800, 2100 i 2600 to wypróbowałem wszystkie pasma. Nie były to jakieś szczegółowe testy ale z testów wynika że najszybszą szybkość osiągam na paśmie 1800, różnice nie są kosmiczne i w sumie można zostawić na automacie.

Tagi: E5186s-22aTolboxLTEWatch

MUX 8 -> Człuchów

30.VI

Wreszcie doczekaliśmy się startu MUX 8 z nadajnika w Człuchowie, niewątpliwie poprawi to odbiór w naszym regionie. Patrząc na mapki udostępnione przez Emitel to MUX 8 powinien posiadać taki sam zasięg jak MUX 3 z tego nadajnika. Niestety nie odbieram ani kawałka sygnału z MUX 8, wiem że antena nie taka jak powinna być i kierunek ale MUX 3 z Człuchowa odbieram całkiem dobrze pomimo ustawionej anteny na Trzeciewiec. Sytuacja jest zastanawiająca ale cóż... anteny nie będę zmieniał.
Ciekaw jestem jak inni odbierają z Człuchowa MUX 8. Dodam że MUX 8 nadaje w polaryzacji poziomej i z mocą 2kW.

Tagi: MUX 8Człuchówtelewizja cyfrowa

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008