Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2017 * * Miesiąc: Lipiec * *

Stabilność połączenia LTE

7.VII

Jeżeli ktoś liczy na stabilność połączenia na telefonia lub routerze bez anteny za oknem (na dachu) to niech nie liczy na coś takiego. Naturalnie wyjątki się zdarzają ale tyle czynników na to wpływa że trudno oczekiwać stabilizacji takiego połączenia. W większości przypadków nie potrzebujemy stabilizacji w 100%... jak ktoś jest maniakiem granie on-line (strzelanki) to powinien zainwestować w antenę i umieścić ją na dachu. Dobrze gdy mamy na nadajniku z którego korzystamy kilka pasm, aktualnie są cztery 800, 1800, 2100 i 2600. Wiem że nadajnik koło mnie ma pozwolenie ma wszystkie pasma, jednak czy już to działa to nie jestem taki pewien. Przy kilku pasmach nadajniku to warto kupić router z Agregacją czyli łączy w jeden sygnał użytkowy dwa lub trzy pasma. Z moich obserwacji wynika że przełączanie pasm jest dosyć częste (mam na myśli akurat Play bo z niego korzystam), przy routerze który nie ma Agregacji można to zaobserwować choć nie jest to bardzo uciążliwe to jednak zauważalne. Niektóre routery pozwalają ustawić jedno pasmo na sztywno, zwiększy to stabilność ale też ryzyko że gdy to pasmo zerwie np. przez pogodę to może nas to pozbawić Internetu... w takim przypadku powinno nas przełączyć na 3G ale to już zależy od naszej taryfy czy pozwala na coś takiego. Tutaj ciekawostka, z obserwacji wynika że Play nie pokazuje naszego transferu gdy połączenie jest stabilne, dopiero po wyłączeniu routera na chwilę to zużyty transfer jest pokazywany... to spora uciążliwość... nie wiem jak wygląda sprawa z Agregacją pasm.
Niedawno napisałem że kupiłem router z Agregacją pasm, rodzi się pytanie dlaczego nie korzystam z tego aby poprawić sobie stabilność połączenia. Cóż, odpowiedź jest bardzo prosta, taryfa nie pozwala na coś takiego, co prawda taryfę mogę zmienić ale pod pewnymi względami nowa taryfa jest mniej korzystna np. 4zł drożej miesięcznie ale są też i inne mankamenty takiego rozwiązania. Marzy mi się taryfa Internetowa bez terminu ważności pakietów i konto... coś czytałem że pracują nad taki pomysłem (taryfa głosowa już jest taka).

Tagi: LTErouterpołączenietaryfa

XIX Mazurska Noc Kabaretowa

9.VII

Wbrew temu co mówią władze w TVP i PiS, w TVP panuje cenzura. TVP zrezygnowała z pokazywania Mazurskiej Nocy Kabaretowej po kilku latach jej pokazywania... krok logiczny ale pozbawiany sensu. TVP nie jest już monopolistą jak kiedyś i takie posunięcia są pozbawione sensu, pewnie zakładali że nikt nie będzie pokazywał tego kabaretu.
TV Puls odważyło się jednak ten festiwal pokazać, jest to pierwszy tego typu festiwal w TV Puls. Oglądałem w całości, trwało to 3,5 godziny... odliczając reklamy to festiwal trwał około 3 godziny. Uważam debiut za bardzo udany, żarty śmieszne i niektóre omawiały najnowsze wydarzenie np. wizyta Trumpa w Polsce. Jestem bardzo ciekawy wyników oglądalności, moim zdaniem powinien być wysoki i TV Puls zrobiło bardzo dobry ruch w kwestii pokazania tego festiwalu.
Dla zainteresowanych dodam że dzisiaj (9.07) jest powtórka o godzinie 16.10, możliwe że będę oglądał bo warto pośmiać się jeszcze raz.

Tagi: TVPcenzurakabaretTV Puls

BLIK

15.VII

W skrócie Blik to nowy rodzaj płatności mobilnych. Co prawda to już jakiś czas jest ale doceniłem Blik od stosunkowo niedawna. Co prawda nie problem w moim przypadku zapłacić przez stronę banku ale tak jest wygodniej... moje lenistwo daje o sobie znać ;)
Kupuje np. coś na Allegro i wybieram Blik zamiast mTransfer, wpisuje kod Blik który mi się pojawia na telefonie (w aplikacji mBank) oraz zatwierdzam płatność i gotowe. Płatność jest natychmiast, tak jak przy mTransfer, gdyby nie Blik to bym musiał otworzyć oddzielne konto mobilne w mBank do płacenia z telefonu. Ogólnie jestem zachwycony działaniem tego i jeszcze nie miałem problemów przy płaceniu przez Blik a przelew pieniędzy zawsze jest natychmiastowy.
Jeżeli ktoś ma taką możliwość że bank udostępnia coś takiego to gorąco polecam, wygoda takiego rozwiązania jest spora. Trochę trwało zanim się przekonałem do takich płatności a teraz już sobie nie wyobrażam życia bez tego :)

Tagi: Blikbankpłatność

Postęp technologiczny

27.VII

Jestem można powiedzieć... technologiczny i uwielbiam nowinki techniczne, poznawanie, obsługa nowego sprzętu to jest to co mnie... podnieca. Zapewne w sporej części nie jest mi to potrzebne... czasami się jednak okazuje że akurat to jest to.
Mamy czasy że różnorodność sprzętu jest ogromna, teoretycznie, nic tylko wybierać. Niestety nie jest tak łatwo coś kupić pod swoje potrzeby i idę na kompromis. Odnosi się wrażenie że końcowy klient się nie liczy, ma tylko kupować niepotrzebne jemu rzeczy.
Kilka lat temu kupiłem Smart TV z którego jestem bardzo zadowolony i chciałbym w przyszłości też coś takiego kupić. Niestety pomimo takiego dużego wyboru to nic takiego nie ma. Telewizory Smart są coraz większe i już nawet 32 calowy jest ciężko dostać o zadowalającej funkcjonalności, a co dopiero 27 cali którego poszukuje. Obawiam się że skończy się tak że będę musiał kupić trzy oddzielne sprzęty, zamiast jednego. Niedawno kupiłem router i ponowie musiałem iść na kompromis, niepotrzebny mi np. voice ale musiałem za to zapłacić, natomiast brakuje mi USB 3. Podobnie smartfon, chciałbym pojemniejszą baterie kosztem aparatu fotograficznego. Tak jest ze wszystkim, wciska się nam konsumentom niepotrzebne rzeczy twierdząc że jest nam to potrzebne. Sprzęt powinien być modułowy, teoretycznie jest jakiś mini komputer modułowy, smartfon ale ceny i dostępność takich rzeczy jest nie do przyjęcia.
Inna kwestia to naprawy, często nie warto czegoś naprawiać bo jest drożej niż kupno nowego sprzętu. Kto jeszcze pamięta np. smartfon z wymienną baterią?

Tagi: technikapostęp

Internet radiowy

28.VII

Od jakiegoś czasu używam Internet z Play, karta SIM. Nie jest źle ale zawsze może być lepiej i dlatego z ciekawości przeglądałem oferty Internetu radiowego z lokalnych dostawców. Z tego co widzę to na terenie Chojnic działają trzy firmy dostarczające Internet radiowo (być może jest ich więcej). Co do poszczególnych ofert, jedno się rzuca w oczy, jest drogo, w dzisiejszych czasach Internet poniżej 10Mb jest mało komfortowy.
Oslink, bez umowy. 154zł (12Mb w nocy, 6Mb w dzień), z umową na dwa lata 49zł.
Chojnet, 10Mb = 48zł, 20Mb = 78zł. To oferta do przyjęcia choć nadal moim zdaniem drogo.
Mikronet, 12Mb = 50zł, 20Mb = 80zł.
Cóż, przewagą tych ofert jest to że nie ma limitu, W sieciach komórkowych ZAWSZE są limity. Internet komórkowy powinien wystarczyć przy jednej osobie, jednak przy korzystaniu z tego rozwiązania całej rodziny to może być problem z limitami.

Tagi: Internet radiowyceny

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008