Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2017 * * Miesiąc: Sierpień * *

aliexpress

8.VIII

Pewnie nie każdy wie co to jest aliexpress, tak ogólnie jest to platforma zakupowa czyli takie Chińskie allegro.
Od dłuższego czasu wiedziałem co to jest ale dotychczas obawiałem się tam kupować. Spytacie co tam jest czego nie ma np. na allegro lub ogólnie w Polsce np. etui na nietypowe modele telefonów. Mam telefon firmy Xiaomi i ciężko jest w Polsce kupić pasujące etui, zwłaszcza że mam dosyć nietypowy model (Xiaomi Redmi Note 3 SE). Nie jest tak że nie ma wcale etui na mój model ale są tylko na tył telefonu i jeszcze dosyć marnej jakości. Zachciało mi się etui typu portfelowego i postanowiłem przejrzeć aliexpress pod tym kontem. Znalazłem etui które powinno pasować na mój model i jest portfelowe. Wpierw założyłem konto na aliexpress a potem zamówiłem dany towar.
Zamówienie złożyłem 15 lipca a dotarło do mnie wczoraj, niestety trzeba się liczyć z tym że przesyłka będzie szła około miesiąca. Ceny są podane w Dolarach lub Euro ale przy płaceniu jest podane ile będzie to nas kosztowało w Złotówka i w takiej walucie płacimy za towar. W przeliczeniu kosztowało mnie to niecałe 23zł, przesyłka do Polski jest gratis (można dopłacić do przesyłki aby szybciej do nas towar dotarł).
Samo etui bardzo dobrze pasuje, otwory w etui są zrobione i nie trzeba np. do ładowania komórki wyjmować z etui. Brakuje tylko otworu na czujnik i diodę powiadomień ale jeżeli komuś to potrzebne to bez problemu powinien wykonać potrzebny otwór np. gwoździem w etui.
Ogólnie jestem zadowolony zarówno z aliexpress jak i etui... być może jeszcze kiedyś skorzystam z aliexpress.

Tagi: aliexpressChinyzakupy

MSI Trident 3 VR7RC

30.VIII

Kupiłem nowy komputer... tak wiem, zmyślam sobie ;)
Ten komputer to zdecydowanie coś innego niż dotychczas miałem, widać że technika idzie do przodu. Komputer to coś z laptopa, coś z PC i coś z konsoli, spotkałem się z określeniem że to komputer konsolowy. Jest łączność bezprzewodowa jak w laptopie, jest moc jak w PC i jest rozmiar jak w konsoli.
Bogata paleta gniazdek pozwala praktycznie podłączyć wszystko i dużo. Jako że kabli do podłączenia jest mniej niż w poprzednim komputerze to wszystko poszło szybko i bez problemu. Po starcie systemu została wykryta sieć wi-fi oraz głośnik Bluetooth, przy wi-fi wystarczyło wpisać hasło a głośniki sparować. Windows 10 nie różni się tak bardzo od Windows 8.1 i dlatego dosyć sprawnie się poruszam w nim. Niezaprzeczalnym atutem jest dysk SSD który jest szybszy od talerzowego, jest zauważalna różnica i komfort obsługi wyraźnie jest lepszy. Jest obecny też dysk HDD co powoduje świetny tandem, na SSD jest zainstalowany system a HDD do reszty np. gry. Zainstalowane programy oferują dosyć spore możliwości konfiguracyjne jak i... ozdobne. Na komputerze jest umieszczona dioda, programem można w pełni kontrolować jej kolor jak i np. uzyskać efekt dyskotekowy. Powoli instaluje potrzebne programy i poznaje cały czas coś nowego, widzę że będę bardzo zadowolony z zakupu. Jeżeli kogoś stać na wydanie od 4 tyś do ponad 8 tyś i posiada mało miejsca to polecam właśnie taki sprzęt.
W komplecie znajduje się kontroler do gier. Do końca sierpnia trwa promocja i można dostać m.in. słuchawki, zgłoszenie wysyłamy ze strony producenta czyli MSI.

Tagi: komputerMSITrident 3

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008