Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2017 * * Miesiąc: Październik * *

Windows 10 i sklep

10.X

Jako że stosunkowo niedawno kupiłem nowy komputer to jestem zmuszony przyzwyczaić się do Windows 10. Windows 10 jaki jest to każdy widzi, jest to głównie kwestia przyzwyczajenia się.
Jest jedno co mi się coraz bardziej podoba, chodzi o zintegrowany sklep. Wymaga to nieco pomyszkowania w sklepie ale się opłaci i można natrafić na ciekawe aplikacje. Jako że mam od kilku lat swój profil na Facebook to wpierw pod tym kontem zacząłem przeglądać sklep. Pierwszym moim nabytkiem stała się gra w którą gram od lat, głównie w komórce ale też i na Facebook, jak się okazało jest dostępny również w sklepie. Nie jest tak aby na FB coś było nie tak z grą ale granie bezpośrednio w Windows ma swoje plusy, gra działa lepiej oraz są powiadomienia np. o nowej skrzyni. Zainstalowałem też kalendarz który integruje się z FB w kwestii zdarzeń które są widoczne w kalendarzu.
Kolejna aplikacja to radio, wiadomości, jest też np. messeger (tutaj aplikacja od FB ma niedobre opinie i lepiej zainstalować Desk chat.
Wygodnie jest założyć konto w Microsoft a do sklepu podpiąć kartę a jeżeli ktoś nie ma karty to można kupić tzw. kupon podarunkowy w sklepie stacjonarnym lub na allegro.

Tagi: WindowssklepMicrosoft

Aukey PA-T2

27.X

Kupiłem ładowarkę Aukey PA-T2, ma aż 3 porty USB i pozwala ładować trzy sprzęty jednocześnie, w tym jeden port może ładować w trybie Quick Charge 2.0. Niestety nie mam sprzętu na QC2 i nie mogłem sprawdzić czy to działa zgodnie z opisem. Przy podłączeniu do portu QC2 wolniejszego sprzętu to ładowanie zwalnia i nie ma mowy o szkodzeniu np. komórki. Byłem ciekawy jak ładowarka się spisuje pod obciążeniem, podłączyłem trzy urządzenia, naładowane mniej więcej w połowie. Zgodnie z oczekiwaniem, ładowarka zrobiła się ciepła ale moim zdaniem na akceptowalnym poziomie. Czytałem opinię że jest wtedy nadmiernie ciepła a nawet gorąca, ja nic takiego nie zaobserwowałem. Sprawdzając parametry w aplikacji Ampere, zainstalowanej na komórce i tablecie to nic niepokojącego nie stwierdziłem.
Jak na razie to jestem bardzo zadowolony z zakupu i mogę z czystym sumieniem polecić taką ładowarkę.

Tagi: ładowarkaAukeyQuick Charge 2.0

MSI Trident 3 VR7RC (opinia)

28.X

Komputer mam od dwóch miesięcy i można się już pokusić o recenzje tego sprzętu.
Jak wiadomo nie ma komputera idealnego tzn. takiego który w 100% nam odpowiada, tutaj jest tak samo, jednak trzeba bardzo chcieć aby doszukać się jakiś wad tego komputera. Różnych gniazdek jest naprawdę dużo i można prawie wszystko podłączyć... brakuje mi jedynie czytnika kart pamięci do pełni szczęścia. Kabel prądowy jest dosyć gruby i przez to ciężki oraz sztywny i zachodzi obawa że może sam wypadać z gniazdka, wielka szkoda że twórcy nie zadbali o taki drobiazg jak możliwość przykręcenia kabla śrubkami do obudowy.
Gdybym mógł wybrać większy dysk SSD to bym brał 256GB, oczywiście jest do wyboru kilka wariantów tego komputera ale ta była najbliżej tego co chciałem tzn. najtańsza ;) Reasumując, komputer jest REWELACYJNY. Dysk SSD robi swoje i wszystko działa zauważalnie lepiej. Co do grania, nie gram w jakieś super gry ale porównując z moim poprzednim to widać postęp.

Tagi: komputerMSITrident 3

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008