Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2018 * * Miesiąc: Styczeń * *

WOŚP z mBank

5.I

mBank wprowadziło akcję że dokłada drugie tyle kwoty przelewanej na WOŚP. Akcja jak najbardziej godna pochwały. Aby ułatwić dokonanie przelewu do mBank zamieścił serce WOŚP w swojej aplikacji mobilnej, wystarczy kliknąć w serce, wpisać kwotę i przelew pójdzie bez wypełniania danych do przelewu. Przed chwilą taki przelew wykonałem, serdecznie polecam skorzystać z usług mBank i przelewy błyskawiczne na WOŚP. Właśnie dostałem więcej szczegółów akcji mBank, info pochodzi w forum mBank. Podwajamy pierwsze przelewy na kwoty 10, 20, 50 i 100 zł wykonane z konta w mBanku w dniach 18.12.2017 do 21.01.2018.

Tagi: mBankWOŚPprzelewakcja

Ładowarka Eneloop BQ-CC17

19.I

Posiadam TV Smart i specjalny pilot, pilot fajny ale baterie jak na mój gust za szybko schodzą. Niedawno sobie pomyślałem że tak dalej być nie może, wiedziałem że specjalne ładowarki do akumulatorów w kształcie baterii ale nie odczuwałem potrzeby zakupu czegoś takiego.
Zamówiłem specjalną ładowarkę wraz z kompletem (4 szt.) akumulatorków AA (potocznie zwane paluszkami). Cena może nie jest najniższa ale jakie to wygodne, bateria (akumulator) się rozładuje do włączasz i działasz dalej. Sama ładowarka nie prezentuje się okazale, małe białe pudełko z którego wystaje wtyczka (nie ma żadnego kabelka). Ładowarka posiada miejsce na 4 akumulatorki AA lub AAA, typy można mieszać i ładować np. 1 AAA i 3 AA (dowolna konfiguracja). Zaletą niewątpliwie jest to że ładowarka posiada 4 diody informujące o naładowaniu poszczególnych akumulatorków. Według opisu to akumulator AA o pojemności 2000mAh ładujemy około 7h a AAA 800mAh 6h. Nie są to wartości krótkie ale z tego co czytałem to ładowanie mniejszym prądem przedłuży nam żywotność akumulatorka. Wstępnie akumulatorki są naładowane w iluś procentach, dlatego ładowałem niecałe 2h do pełna.
Trochę się obawiałem jak pilot będzie działać na takich akumulatorka ale zupełnie niepotrzebnie, pilot działa bardzo dobrze. Co do czasu wytrzymania tego w pilocie to trudno jeszcze coś wnioskować, jeżeli takie ładowanie wytrzyma najmniej 3 miesiące to będę zadowolony z efektu. Na teraz to jestem zadowolony z zakupionej ładowarki... trochę żałuje że od razu nie zamówiłem kompletu akumulatorków AAA.

Tagi: ładowarkaAA/AAAEneloop

bateria vs akumulator

23.I

Jak niedawno napisałem, kupiłem ładowarkę akumulatorów AA-AAA. Postanowiłem chociaż trochę wczytać się w zagadnie.
Bateria AA to 1.5V, natomiast akumulator AA to jakieś 1.2-1.3V (różne źródła różnie wartość V podają). Zastanowiło mnie skąd taka różnica i jaki to ma wpływ np. na działanie plota do TV, okazało się że różnicy nie ma. W miarę wyczerpywana się baterii/akumulatora to napięcie spada, jeżeli spadnie poniżej określonej wartości to pilot przestaje działać. Z tego co wyczytałem to wartością progową jest 1.1V, ta wartość też zapewne zależy od danego urządzenia. Różnica jest taka że w baterii napięcie spada dosyć szybko i dlatego jest wyższa wartość V, niż w akumulatorze (w akumulatorze napięcie spada wolniej i stabilizuje się na około 1.2V). Naturalnie są przypadki że napięcie musi być wyższe niż 1.2-1.3V ale są to przypadki sporadyczne.
Skoro pobieżnie zasady wyłuszczyłem to czas na wynik końcowy, co jest lepsze bateria czy akumulator? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, wszystko zależy od tego jak szybko dane urządzenie przestaje działać. Ładowarki nie są tanie a dodatkowo trzeba dokupić odpowiedni akumulator, warto brać fakt że akumulator naładujesz bez wychodzenia z domu a po baterie trzeba iść kupić. Akumulatory firmy Eneloop mają trwałość około 2100 cykli, moim zdaniem jest to sporo. Eneloop pro mają większą pojemność ale cykli tylko 500.
Jeszcze mała dygresja na temat ładowarek, warto kupić taką która ma cztery oddzielne kanały ładowania. Niektóre traktuje dwa akumulatory jako jedną całość, przy nie równomiernym rozładowanie to naładuje jeden do pełna a drugi już nie.

Tagi: bateriaakumulatorEneloop

Planowe wyłączenie, Trzeciewiec

25.I

Zgodnie z planem wyłączeń zamieszczonym przez Emitel, nadajnik w Trzeciewcu będzie wyłączony w dniu 2018-01-30 (wtorek) w godzinach 00:15-05:30. Wyłączenie dotyczy wszystkich czterech MUX czyli 1, 2, 3 i 8 oraz stacji radiowych.

Tagi: Trzeciewiectelewizja cyfrowawyłączenie

Rewolucja w kartach prepaidowych

26.I

Przeczytałem kilka artykułów o zmianach w kartach, w każdym jest to opisywane jako negatyw...ale czy tak jest faktycznie?
W skrócie to chodzi o zrównanie kart z abonamentem, z tym się wiąże np. możliwość kupowanie aplikacji w Google Play przez posiadaczy kart. Jak dla mnie jest to zmiana bardzo dobra gdyż od zawsze korzystam z kart i jestem pozbawiony wielu usług które mają ci z abonamentem. Oczywiście dostosowanie systemów do tego zapewne wymagać będzie zmian po stronie podmiotów telekomunikacyjnych ale pisanie że cały koszt zmian poniesie końcowy klient jest na wyrost.

Tagi: prepaidabonament

AliPaczka

29.I

Jest to aplikacja na Androida i służy do śledzenia paczek. Ostatnio zamawiałem kilka paczek (niektóre są w drodze), zamówienia z Polski jak i Chin (AliExpress). Aplikacja sprawdza się znakomicie, wszystkie moje paczki pozwala śledzić. Z Polskich przewoźników które na pewne działają (sprawdzone), Poczta Polska, DPD i GLS. Trzy paczki z Chin i też nie ma problemu ze śledzeniem paczek.
W aplikacji można dodać numer paczki ręcznie lub wykryje go automatycznie, nie znam zasady tego automatyzmu ale przecież zawsze można numer dodać ręcznie. Bardzo dobrą opcją jest możliwość przypisanie unikalnego opisu do każdej paczki. Szalenie to wygodne gdy mamy kilka paczek w drodze, jeden klik i mamy odświeżony status WSZYSTKICH naszych paczek. Jeżeli paczka jest doręczona to automatycznie przechodzi do zakładki doręczone.
Gorąco zachęcam do korzystania z danej aplikacji.

Tagi: aplikacjaAndroidpaczkaśledzenie

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008