Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2018 * * Miesiąc: Maj * *

mBank, 20 maja

2.V

Z tego co czytałem to od tego dnia są planowane jakieś zmiany w systemie transakcyjnym. Bardzo dobrze, obecny system to dramat. Mnóstwo świecidełek, jakiś konkurs gwiazdek, sporo klikania zanim się dotrze gdzie trzeba. Wybawieniem dla mnie jest BLIK który używam kiedy się tylko udaje.
Chciałbym aby była możliwość ukrywania zbędnych dla mnie opcji (tak jest np. w Banku Pocztowym). Oraz żeby dodali możliwość rejestracji kart SIM (tak jest w niektórych bankach). Obecnie gdy jestem zmuszony skorzystać z systemu transakcyjnego przez stronę to dostaje torsji ;)

Tagi: mBanksystem tranzakcyjny

AliExpress > paczka w ruchu

5.V

W ciągu ostatnich kilku miesięcy kupiłem kilka rzeczy z Chin i nigdy nie było takich rzeczy jak mam teraz... ale po kolei.
Zawsze zamawiałem paczki z darmową dostawą, co prawda trwało to długo, nawet 55 dni, jednak paczki zawsze dochodziły i były dostarczane przez PP pod mój adres. Obecnie mnie coś podkusiło i dopłaciłem 1$ do kosztów przesyłki. Co prawda paczka do Polski dotarła stosunkowo szybko ale schody zaczynają się w Polsce. Moja paczka w Polsce trafiła do pośrednika który ją wysłał do... kiosku. Z oczywistych powodów paczki nie mogę odebrać osobiście, paczka sobie leży w kiosku i czeka. Po ustalonym terminie paczka wraca do pośrednika... i tutaj kuriozum, wysyła ją ponownie ale tym razem przez PP pod mój adres. Nie wiem jak im to się opłaca ale to już nie moja sprawa. Czytając ich profil na FB widać że nie tylko ja narzekam na taki tok sprawy. Niektórym wysyłają paczki do kiosku w innym mieście... cóż.
Zasada powinna być taka: Wysyłają mail, sms z pytaniem czy chcę odebrać paczkę w ruchu a domyślnie wysyłają na adres przez PP. Towar zamawiałem z wysyłką pod mój adres.

Tagi: AliExpresspaczka w ruchuChiny

Natec Genesis RX55 i Windows 10

7.V

Moim... konikiem jest próbowanie różnych klawiatur, dzisiaj otrzymałem zamówiony model Natec Genesis RX55. Klawiatura jest tania i nie ma co oczekiwać cudów, jednak za 49zł klawiatura oferuje zadziwiająco dużo. Podświetlenie jest czerwone (gaśnie przy dłuższym nie używaniu klawiatury) , w jasnym pokoju sprawia wrażenie mało widoczne. Obecnie słońce znika z mojego okna i jest sporo lepiej to widoczne. Same klawisze są mniejsze niż zwykle lecz odstępy są na tyle spore że nie stanowi to najmniejszego problemu. Jest dodatkowo aż 10 klawiszy, w tym 7 można dosyć dowolnie programować. Materiał z którego klawiatura jest wykonana to przyjemny w dotyku materiał... taki gumo-podobny. Konstrukcja klawiatury nie jest zbyt mocna, jak naciskać na środek klawiatury to widać lekkie ugięcie.
Klawiatura ma duży minus, konstrukcja jest dosyć wiekowa jak na sprzęt komputerowy i dlatego na Windows 10, brak jest oprogramowania do programowalnych klawiszy. Poszukałem rozwiązania tego problemu i znalazłem, trzeba użyć zewnętrznego programu do definiowania klawiszy na klawiaturze. Program zapewne działa prawidłowo przy każdej klawiaturze jednak tutaj trzeba programu koniecznie użyć jeżeli chcemy wykorzystywać te dodatkowe 7 klawiszy. Na szczęście domyślnie zdefiniowane skróty na tych 7 klawiszach to: I ctrl+1, II ctrl+2 itd. aż do VII ctrl+7. Program to AutoHotkey (może być inny, jest ich kilka), program ma ogromne możliwości. Jest to praktycznie oddzielny język programowania, dopiero zaczynam naukę ale już widzę że sprawdza się znakomicie. Bardzo mi zależało na regulacji dźwiękiem tzn. głośniej/ciszej, jest nie tylko taka opcja ale też o jaki skok ma regulować głośność dźwięku. W internecie można poszukać dosyć przejrzysty kurs (po Polsku) obsługi tzn. tworzenia skryptów. Po zrobieniu skryptu, trzeba go umieścić w autostarcie. Skrypt jest widoczny jako ikonka w zasobniku, od teraz przy każdym uruchomieniu komputera mamy zupełnie nowe możliwości manipulowania klawiszami.

Tagi: klawiaturaAutoHotkeyskryptWindows 10

AutoHotkey

9.V

Z początku sądziłem że to zwykły program do definiowania klawiszy (skrótów klawiszowych), teraz widzę że to dużo więcej. Zdefiniowałem sobie kilka skrótów ale to znacznie wykracza poza takie... trywialne rzeczy. Można sobie np. zrobić klikalnego bota który gra za nas w grze i robi powtarzalne rzeczy, jak np. karmi zwierzęta w grze. Przesuwanie kursora i klikanie to nie jest żadne wyzwanie. Podmiana ciągów znaków na inny, żaden problem.
Język jest tak trudny że mogę go porównać do java script lub php. Zapewne nie będę się wgłębiał tak bardzo, nie jest mi to potrzebne ale widzę że niektóre proste rzeczy jak najbardziej mi się przydadzą.

Tagi: klawiaturaskrótyAutoHotkey

LATARKA VARTA LED DAY LIGHT 2AA

16.V

Taki banalny przedmiot jak latarka a jak jest potrzebna to jej nie ma. Kupiłem w.w. latarkę, od razu się rzuca w oczy pewny uchwyt. Materia gumo-podobny powoduje że nic się nie ślizga, chwyt jest pewny a dodatkowo jest pasek który powoduje że latarka nie wypadnie nam z dłoni. Z opisu wynika że latarka jest wstrząsoodporna, być może tak jest bo konstrukcja sprawia solidne wrażenie. Dwie baterie AA mają zapewnić 70h pracy, a trzy diody led odpowiednio silne światło (40m).
Przycisk włączenie/wyłączenia mnie zaskoczył twardym skokiem i funkcją że lekkie naciśnięcie przycisku, latarkę gasi póki trzymamy przycisk... może to i dobry patent. Latarka jak latarka, ma świecić i tyle. Na teraz to jestem z niej zadowolony a czas pokażę czy zda swój bojowy egzamin gdy będzie potrzebna.

Tagi: latarkaledAA

Xiaomi Redmi Note 5

18.V

Xiaomi robi swoje i zyskuje na popularności coraz bardziej i nic dziwnego. W serii Note podoba mi się głównie bateria, rozumiem że są procesory bardziej i mniej prądożerne ale jako laikowi to bardziej przemawiają do mnie cyferki. Tutaj bateria 4000 to standard, w tzw. topowych jest to 3400 a nawet tylko 3000.
Mamy tutaj duży ekran a raczej normalny jak na dzisiejsze standardy. Rozdzielczość spora a może zwyczajna, bo to też powoli standard. Za cenę około 1050zł mamy sprzęt 4 GB/64 GB, co moim zdaniem jest dobrą ceną. Sprzęcior fajny tylko czy wart wymiany z mojego Note 3, aż takiej różnicy to nie ma abym się napalił na wymianę. Jednak dla tych co dopiero planują zakup smartfona, to ten model jest z pewnością wart uwagi.

Tagi: XiaomiNotesmartfon

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008