Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2018 * * Miesiąc: Październik * *

MSI

1.X

Rok temu kupiłem komputer, działał znakomicie do czasu aktualizacji Windows 10 do nowszej wersji. Aktualizacje niejako wymusiłem bo komputer odmawiał aktualizacji, to był mój błąd. Po aktualizacji komputer zaczął nieprawidłowo działać, zawieszał się w losowych momentach. Oczywiście nie miałem z początku pojęcia dlaczego tak się dzieje.
Komputer poszedł do naprawy, wrócił po czterech tygodniach z adnotacją że nie stwierdzono usterki. Mogę zrozumieć dlaczego MSI zablokowało aktualizację, powodem jest dysk SSD M.2 (z tego co czytałem to problem dotyczy dysków firmy Intel i Samsung, niektóre modele) który z nowszymi wersjami Windows 10 może zachowywać się niezgodnie z założeniami. Niestety firma MSI ani słowem nie wspomina o tym fakcie a serwis MSI udaje że problemu nie ma. W internecie można się doczytać że problem jest realny i Microsoft oraz MSI wie o tym.
Szkoda że straciłem tyle nerwów i czasu na odkrycie jak to naprawdę jest i co powoduje błędy. Wielka szkoda że MSI tak podchodzi do swoich klientów, komputer jest bardzo dobry tylko zabrakło rzetelnej informacji ze strony MSI.

Tagi: MSIWindows 10SSDIntelSamsung

Aktualizacja, Windows 10 (1803)

13.X

Tego się obawiałem, Windows 10 sam się zaktualizował do najnowszej wersji. Jeżeli będzie ponownie niedobrze to oddawanie komputera do serwisu mija się z celem. Wrócą do wersji 1607 a system i tak mi się za jakiś czas zaktualizuje. Winny jest z pewnością dysk SSD M.2, gdyby dysk wymienić na zwykły SSD to sądzę żeby to poprawiło sytuacje. Kwestia tego czy mogę bez utraty gwarancji dysk wymienić, niby można...z drugiej strony co mi ta gwarancje daje?
Obym nie musiał się o tym przekonywać i wszystko będzie teraz dobrze bo niby to poprawili w nowej wersji i tylko linia 1700 była felerna pod tym względem.
Przypadkiem dowiedziałem się więcej o tym co powodowało mi awarie, chodzi o sterownik dysku SSD M.2 i modele firmy Intel/Samsung. Ten typ dysku sterowniki bierze z Windows 10 lub ma swoje oddzielne z tym że tylko tak robi Intel/Samsung (podobno można wybrać czy chcemy od Microsoft czy te firmowe).

Tagi: Windowsaktualizacja1803

Wymiana tonera

16.X

Prawie trzy lata temu kupiłem drukarkę laserową Brother DCP-L2520DW, teraz przyszedł czas pierwszy raz wymienić toner. Dotychczas jechałem na tonerze tzw. startowym, nie miał za dużo proszku ale wytrzymał mi aż do teraz (to pokazuje jak mało drukuje).
Wahałem się jaki toner kupić, oryginału nie chciałem bo wydaje mi się drogi, szukałem sprawdzonego zamiennika. Napisałem na forum i mi polecili kilka, zdecydowałem się jednak na toner firmy Actis. Polecający podał mi nawet linka do sklepu, koszt to niecałe 100zł. Uznałem że warto kupić, poszukałem jednak na allegro tego samego modelu i producenta. Trafiłem na ofertę za 32zł, zdziwiło mnie że taką cenę oferuje ten sam sklep który na swojej stronie podał cenę prawie za 100zł...cóż, sprawdziłem czy to nie używany lub regenerowany ale był nowy. Zamówiłem wczoraj i dzisiaj przyszedł. Miałem obawy czy tak tani zamiennik będzie drukował ale po włożeniu do bębna drukarka bez problemu go wykryła i radośnie pokazała że toner jest pełny. Przyszedł czas na pierwszy wydruk, poszło tak samo szybko jak zawsze a sam wydruk jest bez zarzutu.
Toner jest o podwyższonej pojemności (2.600 stron), przy moim drukowaniu powinno bez problemu wystarczyć mi na 5 lat :)

Tagi: Brother DCP-L2520DWtonerzamiennik

Oprogramowanie brandowane

22.X

Takie oprogramowanie które dodatkowo instaluje na komputerze producent lub dystrybutor.
Naliczyłem 7 takich programów u siebie w komputerze, niektóre są pożyteczne a inne całkowicie zbędne i tylko spowalniają działanie komputera.
Na pierwszy ogień poszedł antywirus, nie dlatego że jest niedobry ale dlatego że to wersja 30-dniowa. Potem odinstalowałem program do korekcji, poprawy dźwięku, mam głośniki tak dobre że uznałem to za zbędną rzecz (zresztą po bluetooth nie działa). Następnie dwa programy związane z graniem on-line, nie gram w takie gry. Gry typu FB nie zaliczają się jako poważne gry on-line. Potem program i oddzielna nakładka na niego to program do zarządzania ruchem z/do Internetu. Program ciekawy ale w swojej istocie potrzebny tylko gdy np. ściąga się coś w tle i ogląda film. Przy moim LTE nie mogę sobie pozwolić na ekstrawagancje i ściągać oraz oglądać jednocześnie, chodzi o limity na szybkość Internetu.
Pozostawiłem tylko jeden program, steruje m.in. diodą led umieszczoną na komputerze...też właściwie program zbędny ale niech już jest.

Tagi: MSIbrandoprogramowanie

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008