Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2018 * * Miesiąc: Grudzień * *

Lewy ALT

1.XII

Jednak człowiek całe życie się uczy i jeszcze głupi umrze ;)
Od dawna używam programu AutoHotkey i jakoś nie wpadłem na to aby sobie ułatwić wpisywanie polskich znaków typu ąśźżć. Wpisywanie tych znaków gdy ma się tylko jedną rękę sprawną nie jest takie proste, trzeba użyć prawy ALT + litera. Programem AutoHotkey dodałem sobie prawy ALT też na lewy ALT (lewy ALT służy do czegoś innego). Aby nie pozbawić się lewego ALT to przypisałem ten klawisz do lewego WIN (klawisz z logo Windows). Dopiero dzisiaj wpadłem na to że przecież można tak zrobić, co za ulga z posiadanie prawego ALT też z lewej strony.

Tagi: klawiaturaskrótyAutoHotkey

Ocieplenia klimatu

3.XII

Ostatnio jest trochę tematów które warto poruszyć jednak ten moim zdaniem jest najważniejszy dla nas wszystkich. W Katowicach jest konferencja COP 24 czyli konferencja w sprawie klimatu.
Cóż... może i spotkanie jest szerokie tzn. są osobistości ze świata, jednak zabrakło tych najważniejszych jak np. Rosja, USA i Chiny. To te kraje są największymi trucicielami na świecie, nie oznacza to że reszta krajów ma siedzieć na tyłku i nic nie robić. Polski rząd tylko udaje że coś robi (to tylko moje zdanie), węgiel na wystawie na takiej konferencji jest przykładem co u nas się tak naprawdę liczy. Pierwsze projekty były nawet dobre np. zakazać palenia odpadami węglowymi jak, muł i floty (w niektórych krajach jest to odpadł węglowy i utylizowany). U nas rząd gra na górników i jest tak od niepamiętnych lat, barbórki, trzynastki, czternastki, dopłaty do kopalń itd. Wystarczyło pismo kopalń że niby w trosce o ludzi biednych należy dopuścić muł i floty do spalania i nagle ten zapis z projektu ustawy zniknął. Oczywiście poniekąd jest w tym racja ale można zrobić bezpośrednie dopłaty a nie dotować tak bardzo kopalnie. Inna sprawa że stawiamy energetykę coraz bardziej opartą o węgiel a węgla coraz bardziej brakuje, kupujemy coraz więcej węgla z Rosji. Elektrownia atomowa ma powstać ale nie wiadomo kiedy, ileż to razy termin jest przesuwany. Przed chwilą w TVP Info powiedzieli o być może 2030 roku, z różnych wypowiedzi ten termin to bardziej 2040 a realniej nawet 2050. Druga sprawa to jest taka że mówiło się o trzech a teraz tylko o jednej. Zabiegi w stylu, ocieplanie budynków, wymiana pieców jest jak najbardziej potrzebna tylko że jest to za mało. Opisywana aplikacja Syngeos pokazuje jak poważny jest problem zanieczyszczenia powietrza w Polsce.

Tagi: COP 24klimatocieplaniewęgielSyngeos

TV box

12.XII

W skrócie TV box to małe urządzenie podłączane pod telewizor, za pomocą tego urządzenia uzyskujemy TV Smart. Czy jest sens podłączać TV box pod TV Smart, moim zdaniem jak najbardziej. Tak właściwie nasz TV Smart często ma sporo ograniczeń np. mając Ipla nie ma dostępu do wszystkich kanałów, doświadczyłem właśnie tych ograniczeń. Kiedyś wykupiłem pakiet sportowy, zależało mi na kanałach Eurosport, okazało się że LG nie ma podpisane umowy z Eurosport i byłem pozbawione tych kanałów na TV Smart. Natomiast mając TV box mamy dostęp do sklepu Google, instalują aplikacje Ipla mamy pełny dostęp. Warto wspomnieć że TV box oferuje nam znacznie więcej, możemy podpinać pendrive, kartę pamięci, mamy Bluetooth, mamy naturalnie też wi-fi, możemy podłączyć mysz.
Przeglądając oferty, zwróciłem uwagę na model A5X MAX, zaletą tego modelu to ogromna pamięć jak na takie urządzenie, 4GB pamięci gwarantuje że obsługa jak i działanie jako całości będzie bardzo płynne. Nie należy może do najtańszym z tego typu urządzeń ale moim zdaniem oferuje wiele i jest wart swojej ceny... tutaj ciekawostka, jeżeli nie boimy się zakupów prosto z Chin to możemy kupić A5X MAX o około 45% taniej niż w Polsce. Skąd aż taka duża różnica... to już pytanie nie do mnie ;)

Tagi: TV boxChinyA5X MAX

Koszt przesyłki

13.XII

Co tutaj dużo mówić, koszt przesyłki jest tak dużo że kupno towaru za kilka złotych jest mało sensowne.
Ostatnio kupiłem kilka drobiazgów wartych kilka złoty, patrząc jednak na koszty przesyłki to odechciewa się kupować takich towarów. Właśnie dlatego coraz śmielej kupuje rzeczy prosto z Chin, a dokładniej z platformy Aliexpress. Wczoraj dostałem kolejny towar wart kilka złotych, zszywacz za który zapłaciłem 3zł. Zszywacz jest wręcz mikroskopijny i wygląda jak zabawka dla dzieci (3,8*1,6cm), ważne jednak że działa. Spodobał mi się do tego stopnia że dzisiaj rano zamówiłem kolejny oraz 1000 zszywek, razem koszt to... 5zł :) Kupując w Polsce nie dość żebym zapłacił trochę więcej za sam towar to doliczając do tego koszt przesyłki wyszłoby około 20 złotych. Prawda że różnica?! Aliexpress oferuje z reguły darmowy transport od towarów o niskiej wartości, dopiero przy droższych produktach koszt przesyłki zaczyna się od 10zł.
W tej chwili idzie do mnie 5 paczek z różnymi rzeczami, najdroższa paczka to 55zł a najtańsza niecałe 3zł.

Tagi: AliexpressChinazakupy

Platinet Freestyle Bluetooth FH0917

17.XII

Dostałem do testowania słuchawki Platinet Freestyle Bluetooth FH0917. Wygląd nie jest jakiś super ale i nie są odpychające. Mają do regulacji pałąk nad głową i można sobie rozmiar dopasować, jednak jest to ciutek mało na duże głowy, może to być za ciasno. W komplecie jest kabel do ładowania oraz kabel audio, można słuchawki podłączyć przewodowo. Zarówno po bluetooth jak i za pomocą załączonego kabelka dźwięk jest dobry. Komputer jak i komórka nie miały żadnego problemu z wykryciem słuchawek i połączenie było po króciutkiej chwili. Ogólnie nie jestem ZA ani PRZECIW, ten kto potrzebuje stosunkowo niedrogich i uniwersalnych słuchawek może może je kupić bez obawy że coś nie będzie działało.

Tagi: słuchawkikomputerkomórkabluetooth

Windows 10

18.XII

Cóż, można ten system nie lubić lub kochać... na pewno jednak trzeba się do niego przyzwyczaić. Osobiście nie jestem nim zachwycony i tęsknię do Windows 7, z czasem można jednak zaakceptować jego rozwiązania i wygląd.
Jest jednak coś co mi przeszkadza, chodzi o zmianę ustawień. Jest cały panel z ustawieniami i jest to dosyć czytelne. Nie zrozumiem jednak dlaczego jest tyle miejsc z ustawieniami, panel sterowania, zarządzanie komputerem, dyskami itd. Oki, niech im będzie ale dlaczego nie ma odnośników to tych wszystkich dodatkowych ustawień z ustawień systemu Windows np. zakładka zaawansowane?! Poza tym jest brak konsekwencji, np. zmieniłem wygląd kursora na większy i czarny... zmiana kursora jest w dwóch miejscach. Inna sprawa że te duże aktualizacje co pół roku bywają problematyczne, czego doświadczyłem bardzo boleśnie i komputer poszedł do serwisu. Kolejna sprawa z Bluetoothu, nie działa to dobrze z moimi głośnikami, cofając się o dwie aktualizacje to było dobrze. Być może sprawa się rozbija o wersje Bluetoothu, w komputerze mam wersje 4.2 a głośniki mają 4.0, niedawno testowałem słuchawki bezprzewodowe i tam było wszystko dobrze (wersja BT 4.2). Dobrze że mogę głośniki podłączyć przez kabel, tak działa bardzo dobrze ale nie po to mam Bluethoothu aby korzystać z kabelka ;)

Tagi: Windows 10Bluetoothugłośnikiustawienia

MIUI 10

20.XII

Wczoraj dostałem aktualizacje na mój telefon. Z tego co czytałem to ma być ostatnia wersja MIUI na mój model, nie ma się czego dziwić, ten model ma już około 3 lata. Być może będą jeszcze drobne aktualizacje, obecna wersja to dokładnie 10.1.1.0.
Mam mieszane uczucie co do tej wersji np. usunęli czas pozostały do pełnego naładowania z ekranu blokady. Nie wiem też dlaczego zmniejszyli wielkość ikon, już poprzednio było tak dużo miejsca że można było dodać kolejną kolumnę ikon... a teraz nawet dwie dodatkowe kolumny się zmieszczą. Niestety brakuje możliwości zmiany siatki ikon na ekranie, być może mają zamiar to wprowadzić. Suwaki zrobi teraz takie jakieś ogromne, fakt że poprzednio były w formię paseczków ale teraz jest to szerokości palca tzn. 1cm. Rozwijana belka też została przebudowana, zamiast ikon i podpisów to są tylko ikony, dopiero po powtórnym rozwinięciu widać opisy. Natomiast bardzo mi się podoba możliwość odpowiedzi np. na SMS prosto z powiadomień. Jest też specjalny tryb do gier, można m.in. wyciszyć powiadomienia, dźwięki itd. gdy się gra. Dodawanie alarmu też jest przebudowane, co do funkcjonalności to nie mam zastrzeżeń, jednak dlaczego tło jest czarna choć w całym systemie, opcjach to tło jest białe?! Zmieniono ikony na belce powiadomień z aplikacji, niby drobiazg ale teraz wygląda to lepiej. Dodali prostą opcję do nagrywania ekranu, w grze jest taki łuk w rogu i tam można włączyć/wyłączyć nagrywanie.
Możliwe że zmienię sobie launcher aby wygląd zrobić bardziej przyjazny i żeby było więcej opcji do zmiany wyglądu.

Tagi: XiaomiMIUIaktualizacja

MUX 8

22.XII

Zmiany, zmiany, wypada powiedzieć że wreszcie... TVP zwlekało dosyć długo z dołączeniem swoich kanałów do oferty MUX 8. Od dzisiaj mamy nowe kanały na MUX 8, TVP Rozrywka i TVP Sport HD, póki co to pozostaje TVP Sport SD na MUX 3. Widać z tego że TVP poszło po najmniejszej linii oporu i zaoferowało kanały które posiada, TVP Sport zdublowało. Jest to co prawda jakość HD ale nie sądzę aby to było dostatecznie mocnym impulsem do montowania nowych anten aby odbierać MUX 8. Jak dla mnie jest to dobra sytuacja, TVP Rozrywka nie jest dobrym kanałem a TVP Sport SD w zupełności mi wystarczy.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX 8TVP

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008