Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2019 * * Miesiąc: Luty * *

Oppo

1.II

Od wczoraj oficjalnie w Polsce są dostępne telefony firmy Oppo. Niektórzy mogą się zdziwić, przecież telefony tej marki są do kupienia w Polsce od dawna... to prawda ale z chwilą wejścia oficjalnie na rynek idzie za tym cały zaplecze. Nie będzie już problemu z naprawa, jest oficjalny serwis który ma doświadczenia ze współpracą z firmą Huawei.
Na początek jest dostępnych pięć modeli i każdy może sobie wybrać coś dla siebie. Jest model bardzo luksusowy, model Oppo Find X Automobili Lamborghini Edition. Ciekawą serią jest RX17, tańsza Neo robi dobre wrażenie za niewygórowaną cenę tzn. około 1.500zł dostajemy ekran Amoled oraz pamięć 4/128. Moim zdaniem, warto zainteresować się telefonami ze stajni Oppo za innowacyjność i ceny konkurencyjne.

Tagi: Opposerwistelefonamoled

Wiosna

4.II

Powstała partia Biedronia, to dobra wiadomość bo może coś zmieni w polityce. Co do obietnic, postulatów... jak ze wszystkim nie sposób być ZA na wszystko.
Na pewno jestem ZA zamknięciem kopalń do 2035, trzeba coś robić w sprawie ochrony środowiska, jak i niszczenie naturalnych złóż. Polskie kopalnie i tak są drogie tzn. wydobycie, idziemy głębiej i prędzej czy później stanie się to nieopłacalne. Jestem zdecydowanie ZA usunięciem tzw. klauzuli sumienia, lekarze przysięgali leczyć a nie powoływać się na sumienie, nie chcą leczyć to nikt ich nie zmusza być lekarzem. Wycofanie religii ze szkół, oczywiście jestem ZA. Państwo nie jest od tego aby finansować religie i nauczać oficjalnie o... wierzeniach. Niech każdy wierzy w co chcę ale niech nie narzuca tego innym. Likwidacja funduszu kościelnego, niech wierni utrzymują w 100% swoje... wierzenia. Jest coś takiego jak np. 1% z podatku i dlaczego z tego nie można czerpać na utrzymanie? Opodatkowanie tzw. tacy, nie widzę powodu dla którego te dochody mają być zwolnione z podatku. Pełne finansowanie in vitro, ZA. Jest to choroba jak każda inna choroba i powinna być leczona darmowo. 500 plus na pierwsze dziecko, oczywiście że ZA. Ciekawe jaki jest koszt sprawdzania że ktoś tam ma taki a taki dochód na osobę, miało być prościej a nie zatrudnią do tego nowe armie urzędników. Odpartyjnienie spółek skarbu państwa, zdecydowanie ZA. Jest powszechną praktyką że osoby... zasłużone dla określonej partii dostają lukratywne stanowiska w spółkach Państwowych. Jawność zarobków w takich spółkach powinna być logiczna, przecież płacimy im wszyscy z naszych podatków.
Niektóre postulaty są dla mnie kontrowersyjne np. przerywania ciąży na żądanie do 12 tygodnia, Kobiety są różne (tak samo jak mężczyźni) i mam obawy że może to być potraktowane jako rodzaj antykoncepcji. Przerwanie ciąży powinno być uzasadnione względami medycznymi lub ekonomicznymi.
Patrząc na całokształt to jestem ZA powstaniem tej partii i nie wykluczam głosowania na nich w nadchodzących wyborach. Sama nazwa partii Wiosna, bardzo chwytliwa i intrygująca.

Tagi: Biedrońpartiawiosna

Notch

5.II

Notch to wcięcie w ekranie telefonu komórkowego. Ogólnie nie mam nic przeciwko wcięciom w ekranie, ale trzeba to zrobić z głową tzn. nie może być za duży bo wtedy funkcja powiadomień jest bardzo ograniczona. Niestety sporo modeli właśnie ma to zrobione tak że powiadomienia są tak ściśnięte że praktycznie przestają pełnić swoją podstawowo funkcję. Dobrze że notch to raczej moda i już przemija a firmy wprowadzają nowe rozwiązania np. rozsuwany telefon (slider). Obecnie jednak mamy wcięcie w ekranie i trzeba się z tym zmierzyć w praktyce.
Obecnie powoli rozglądam się za nowym telefonem, wykluczam wszystkie modelu które mają wcięcie na pół szerokości ekranu np. Redmi Note 6 pro. Dlatego moją uwagę zwrócił model też serii Redmi ale nieco nowszy, chodzi o Redmi Note 7. Wcięcie jest typu łezka/kropla (różnie to nazywają potocznie). Niektóre modele telefonów posiadają tzw. dziury w ekranie, pomysł sam w sobie dosyć ciekawy. Do mnie przemawia natomiast najbardziej pomysł o którym już wspominałem, rozsuwana komórka. Widziałem dwa rozwiązania, ręczne i automatyczne. Pomysł automatyczny jest bardzo praktyczny, uruchamiasz aplikacje do robienia zdjęcia i automatycznie się wysuwa aparat fotograficzny. Działa to na tyle szybko i płynnie że praktycznie nie ma to wpływa na szybkość robienia zdjęcia lub rozpoznania twarzy aby telefon odblokować.

Tagi: notchsliderwcięciełezkakropla

Lottomat

10.II

Napisałem mały skrypt w php który losuje określoną ilość licz z danego zakresu. Jest zdefiniowane kilka gier w lotto oraz można podać dowolne liczby, zakres liczb oraz ilość losowań.
Może komuś się przyda coś takiego. Link jest podany obok (Moje projekty).

Tagi: skryptphplotto

Powerbank ADATA P20000D

13.II

Niedawno kupiłem power bank który okazał się bublem, reklamowałem i otrzymałem zwrot kosztów. Tym razem kupiłem coś lepszego, power bank firmy ADATA. Dokładnie model AP20000D-DGT-5V-CBK.
Ze wstępnych testów wynika kilka wniosków. Power bank ładuje się z 10W, nie ma znaczenia czy użyć szybkiego ładowanie czy normalnego (testowane gdy power bank był naładowany w 92%). Ładowanie prądem 5V 2A i to się zgadza. Natomiast ładowanie komórki na pierwszy rzut oka nie jest zgodne z opisem, też ma być 5V 2A, (na obu wyjściach) ale ładuje 7W a wyjście numer 2 już tylko 2W (z ładowarki idzie 10W, komórka naładowana 35%). Być może to wina mojej komórki, ten model ma już około 3 lata. To testy tak na gorącą i później mogą się trochę różnić. Nie można natomiast ładować power bank i jednocześnie komórki, ładowanie komórki automatycznie się odłącza gdy ładujemy sam power bank.
Co do wyglądu, jest dosyć ciężki, 450g, dzięki temu sprawia wrażenie solidnej konstrukcji. Wyświetlacz pokazuje ładowanie power banka lub komórki oraz w procentach stopień naładowania. Tło niebieskie co nie jest jakieś super kontrastowe ale wszystko dobrze widać. Jest też latarka czyli dioda, nie jest za mocna jednak w nocy gdy jest ciemno to na pewno wystarczy. Dołączony kabel jest dosyć krótki i by się przydał dłuższy, tragedii jednak nie ma i można w miarę swobodnie wszystko podłączyć.
Patrząc na całokształt to nie mogę nic rażącego zauważyć na minus, jak we wszystkim są drobne mankamenty albo to i owo by się chciało troszkę inne rozwiązanie.
Dopisek: Okazało się że w porcie 2 źle włożyłem wtyczkę i dlatego pokazało mi różnice między portem 1 a 2. Jest tak samo, nadal jednak ładuje ciut wolniej niż w instrukcji jest napisane, powinno być 5V a jest 4,9V, różnica niby niewielka ale zauważalna w szybkości ładowania komórki z power bank. Ładowanie bezpośrednio z ładowarki to 5,16V. Na duży plus zaliczam że ładowanie power bank utrzymuje się w granicach 5,1V/1,9A co daje 10W. Co do pojemności to trudna sprawa, jest pojemność fabryczna i pojemność użytkowa. Firmy prawie zawsze podają wartość fabryczną, użytkowa jest natomiast o około 20% mniejsza (chodzi o różne straty, itp. nie znam się na tym). Ten model ma pojemność 20.000mAh. Włączyłem ładowanie przy 82% i nadal ładuje chociaż według miernika wtłoczył już 6.700mAh i nadal się ładuje. Jak można obliczyć w przybliżeniu, 5x6.700 = 33.000mAh, co jest dosyć kosmicznym wynikiem. Są dwa wytłumaczenia: ADATA daje duży nadmiar pojemności baterii aby wyrównać straty, albo mój miernik źle pokazuje. Zastanawiające jest że ładuje już prawie 4 godziny te 18% ;) Możliwe jest jeszcze jedno wytłumaczenie, mianowicie że z początku power bank ładuje nienaturalnie szybko, wtedy nieprawidłowo pokazuje sam wyświetlacz na power banku.

Tagi: power bankADATA

Aktualizacja Androida

25.II

Od lat jest... wrzawa o nadmierną defragmentację Androida czyli mówiąc po naszemu, telefony nie są aktualizowane do najnowszej wersji Androida. Przyczyny są dwie, pierwsza to nie spełnienie wymagań sprzętowych tzn. dany model komórki jest za słaby na nowszego Androida. Niestety najczęściej jest to spowodowane drugą przyczyną, niechęć firm do aktualizacji swoich telefonów do nowszej wersji. Powód takiego stanu rzeczy jest oczywisty... mamy kupować coraz nowsze telefony, nawet jeżeli poprzedni jeszcze działa bez problemu. Np. firma XIAOMI prowadzi politykę aktualizacji tak że KAŻDY model dostaje RAZ tzw. dużą aktualizację, aktualizacja Androida do nowszej wersji. Potem co prawda wsparcie w postaci aktualizacji jest długie (nawet 3 lata) ale jest aktualizowana tylko nakładka MIUI. Brak aktualizacji Androida nie oznacza że nie dostajemy nowych funkcji z nowszego Androida, tutaj Xiami akurat dba o to aby nowych funkcji nie byli pozbawieni ci co nie dostali nowszego Androida. Jest jednak w tym wszystkim tzw. łyżka dziegciu, niektóre aplikacje nie ruszą ze starszym Androidem czyli niby mamy funkcję z nowszego Androida a jednocześnie... jesteśmy pozbawieni wszystkich dobrodziejstw nowszego Androida. Sam tego doświadczam, dostaje aktualizacje (które nawiasem mówiąc już wygasa bo mój model jest tak wiekowy), zależało mi na jednej aplikacji która w łatwy sposób integruje telefon z Windows 10 na moim PC. Z pewnością są podobne aplikację które to potrafią ale niesmak pozostaje.
M.in. z tego powodu rozważam kupić nowszy model komórki, jako że mam obecnie Redmi Note 3 SE to zastanawiam się nad modelem Redmi Note 7 lub Redmi Note 7 Pro.

Tagi: AndroidaktualizacjaXiaomiMIUI

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008