Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2019 * * Miesiąc: Kwiecień * *

Płoną książki, płoną

1.IV

Jak widać nie brakuje wśród nas wszelkiej maści... nawiedzonych. Koszalińska Fundacja SMS z Nieba paliła na stosie książki m.in. "Harry Potter i komnata tajemnic", taki sam los spotkał np. figurkę słonia z uniesioną trąbą. Zastanawiam się w ilu domach są figurki tzn. amulety, ile ludzi czyta horoskopy, na widok kominiarza łapię się za guzik itd. Fanatyzm (łac. fanaticus, dosł. „zagorzały”, „szalony”) – postawa oraz zjawisko społeczne polegające na silnej wierze w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych lub społecznych występujące w połączeniu ze skrajną nietolerancją wobec przedstawicieli odmiennych poglądów. Ten cytat powinien przyswoić sobie każdy z tych co uczestniczyli w paleniu książek i innych rzeczy na stosie.

Tagi: fanatyzmstosSMS z Nieba

LTE, testy

4.IV

Mój router Huawei E5186s-22a, sieć Orange (free na kartę). Do przełączania pasm użyłem aplikacji HManager a do mierzenia szybkości Meteor: test prędkości (Android). Nadajnik z którego korzystam znajduje się na ulicy Sępoleńskiej 24 (dach sklepu Tesco).
Sygnał mogę ocenić jako dobry lub bardzo dobry, nie korzystam z anteny zewnętrznej. Według testów wynika że na nadajniku dostępne są trzy pasma, 800 MHz, 1800 MHz oraz 2600 MHz. Najgorsze osiągi mam na paśmie 2600 MHz, zaledwie kilka mb, dlatego tego pasma nie biorę pod uwagę. Pasma 800/1800 MHz mają zbliżone szybkości, 61mb (testy robione wieczorem albo w nocy, czyli poza szczytem). Natomiast przy agregacji pasm 800 + 1800 MHz wynik nigdy nie przekroczył 70mb.
Z przeprowadzonych testów można wyciągnąć następujące wnioski:
1) Pasmo 2600 MHz ma bardzo słaby zasięg, mniej więcej 20% z tego co oferuje 800 MHz (przynajmniej w moim przybliżonym przypadku).
2) Agregacja pasm działa dobrze na tym modelu router`a.
3) Jest ograniczenie szybkości do 70mb, przynajmniej na tym konkretnym nadajniku... być może to zależy od mojej taryfy.

Tagi: LTEagregacjarouterOrangenadajnik

500+ dla krowy

7.IV

Prezes PiS niedawno oświadczył że takie dopłaty będą... brzmi to dosyć idiotycznie ale takie dopłaty już są od dawna. Jest specjalna pula środków która przysługuje rolnikom z UE, te środki to tzw. pula dopłat bezpośrednich. Płatność do krów w roku 2018 wyniosła 373,70 zł/szt. a w 2017 371,46 zł/szt.
Jak widać sama deklaracja Prezesa PiS dopłaty 500zł do krowy nie jest taka idiotyczna jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jednak już obietnica że tak będzie jest z gruntu kłamstwem (tzn. że to będzie 500zł), kiełbasą wyborczą. My jako Polacy możemy sobie chcieć, jednak to UE zdecyduje czy dopłaty będą i w jakiej wysokości. Polska dosyć mało znaczy na Europejskim rynku i trzeba szukać koalicjantów w innych krajach a z tym bywa różnie.
Jednym słowem, jest to pół prawda, dopłaty są ale nikt nie jest w stanie zagwarantować że to będzie akurat 500zł. Te 500zł ma w całości pochodzić z UE.

Tagi: dopłaty bezpośrednieEUkrowa

Strajk nauczycieli

9.IV

No i mamy strajk nauczycieli, rozmowy trwały do samego końca ale chyba już wtedy nikt nie wierzył że coś dadzą te negocjacje. Jutro są pierwsze egzaminy, są apele o przerwanie strajku na czas egzaminów... moim zdaniem nauczyciele nie powinni teraz przerwać strajku. Właśnie to jest wywieranie większej presji na rząd, przy strajku zawsze ktoś ucierpi ale aby coś osiągnąć to trzeba coś... poświęcić.
Przybliżę metodologie obliczania strajkujących szkół, dane są różne. MEN podaje dane licząc też szkoły prywatne, ZNP tylko Państwowe i stąd rozbieżność.
Jak długo strajk będzie trwał? Sądzę że nikt nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Rząd wpadł w sidła własnej narracji faktów, Od dawna ogłasza że jest tak dobrze, że pieniędzy jest dosyć, że wystarczy nie kraść itd. Wielka szkoda że nie mówi jak jest naprawdę a prawda jest bolesna. Rząd się zapożycza, nowe obietnice będą finansowane i pożyczek (co sam Premier przyznał otwarcie, deficyt budżetowy się zwiększy do 3% albo i więcej). Gdyby od początku grali uczciwie to jestem pewien że do ugody z nauczycielami by doszło. Ostatnie obietnice Prezesa PiS tylko dolały oliwy do ognia, ileż powstało memów na ten temat... krowy dostaną 500+ a dla nauczycieli nie ma pieniędzy.
Osobiście nie jestem ani ZA ani PRZECIW strajkowi nauczycieli, domyślam się jednak że rodzice dzieci nie są tym zachwyceni.

Tagi: strajknauczycieleRządnegocjacje

Projekt, księga gości

13.IV

Aby coś porobić w php to zrobiłem księgę gości, nie jest przypisana do żadnej z moich stron... powstała abym nie `zardzewiał` ;) Wypróbowałem nowy sposób na niektóre rzeczy. Wygląd nie miał dla mnie znaczenie i dlatego jest taki ascetyczny... może z czasem też popracuje nad wyglądem. Link do księgi gości jest obok w `Moje projekty`. Jeśli ktoś chcę to może się wpisać, księga gości jest w pełni funkcjonalna.

Tagi: projektphpksięga gości

Projekt, czat

17.IV

Kolejny mini projekt, tym razem jest to czat. Nie jest to nic rozbudowanego ale działa. Kiedyś zrobiłem czat i byłem Administratorem jego, to było w czasach gdy byłem odpowiedzialny za stronę dyskotekową z Czerska... dawne to były czasy.

Tagi: projektphpczat

Reparacje wojenne

18.IV

Nie wiem jakie były ustalenia po II wojnie światowej ale akurat z Polską to trudna sprawa. Nie podlega dyskusji że zniszczenia były ogromne, materiałowe i ludzkie. Jak to na każdej wojnie, grabieże są powszechne...co jakiś czas dziwnym trafem są odnajdywane dzieła sztuki w Niemczech. Polska chcę i nie chcę reparacji od Niemiec, nadal obliczają ile chcą tych reparacji. Natomiast ja zapytam przewrotnie, ile to Niemcy zażądają reparacji od Polski za utracone ziemie? Wystarczy spojrzeć na mapy przed II wojną światową aby zobaczyć jak bardzo wygląd Polski się zmienił. Idźmy dalej, żądajmy reparacji od Rosji za utracone ziemie i okupowanie Polski (niektórzy tak to nazywają), potem niech Rosja żąda od Polski reparacji za wyzwolenie naszego kraju spod okupacji Niemiec.
Dojdziemy w końcu do absurdów gdzie będą wzajemne żądania reparacji, to już ponad 70 lat po wojnie...nie czas zapomnieć o wzajemnych reparacjach a skupić się na ogólnym dobru? Nie twierdze że należy zapomnieć o samej wojnie, należy o niej uczyć i pamiętać ale nie podsycać wzajemnych fobii tylko aby już nigdy do takiej tragedii nie doszło.

Tagi: reparacjeNiemcyPolskawojna

Huawei P20 Pro

20.IV

Niespodziewanie dostałem nowy telefon...można powiedzieć że od zajączka ;) Jestem jednak teraz w trudnej sytuacji, postaram się napisać coś o nim... jednak jak to mawiają `darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda`.
Dostałem kolor... lustrzano błękitny (coś w tym stylu), wygląda to bardzo ładnie jednak front telefonu jest zawsze czarny. Wygląda to dosyć dziwacznie, dlatego jak już kupować to kolor czarny (tył). Niepraktyczne jest natomiast szkło z tyłu, palcuje się bezlitośnie i czyszczenie tego... mija się z celem bo za chwilę i tak będzie to bez zmian. Kolejna sprawa to że zastosowane szkło jest śliskie, to powoduje że manipulacja po ekranie bez trzymania telefonu jest pewnym wyczynem. Osobiście od razu zamówiłem etui (którego niestety zabrakło w pudełku), liczę że z etui będzie mniej palcowania oraz nie będzie tak śliskie jak teraz. To są wady które z łatwością można wyeliminować, co do reszty to jestem wręcz w ekscytacji. Ekran OLED robi robotę, kolorki są przepiękne, przesiadka z IPS jest zauważalna. Czytnik linii papilarnych jest pod ekran, jednym to odpowiada a innym bardziej odpowiada czytnik z tyłu. Mnie bardzo odpowiada czytnik pod ekranem, w poprzednim telefonie miałem z tyłu. Idąc dalej, taki niby drobiazg jak gniazdo typu C zamiast B, świetna sprawa.
Co do systemu a raczej nakładki EMUI, trzeba się do niej przyzwyczaić. Podobno mało się różni od czystego Androida, przez ponad dwa lata moją nakładką był MIUI. Obie nakładki mają swoje wady i zalety, w EMUI nie podoba mi się dodawanie własnych dźwięków np. chcąc zmienić na swój dźwięk SMS musiałem dany dźwięk wgrać do katalogu NOTIFICATIONS, i dopiero wtedy pojawił się na liście z innymi dźwiękami domyślnymi. Nie sposób dodać swojego dźwięku w inny sposób np. przez wskazanie jego z dowolnej lokalizacji. Natomiast bardzo mi się podoba możliwość tworzenia skrótów na pulpicie do bezpośredniego wysyłania SMS do danej osoby.
Jeżeli ktoś się zastanawia czy warto kupować zeszłoroczny flagowiec (wyszedł już następca czyli P30 Pro), to odpowiem że zdecydowanie TAK. Cena jest o około 1000zł niższa niż w chwili premiery P20 Pro a telefon nadal otworzy wszelkie gry i wszystko działa bardzo płynnie. Zdecydowanie też rozmiar pamięci robi swoje, 6/128GB... co prawda nie ma możliwości rozszerzenia pamięci za pomocą karty ale 128GB powinno zdecydowanej większości osób wystarczyć.

Tagi: HuaweiEMUIszkłoP20 Pro

Play now tv box

22.IV

Dostałem do testów w.w. urządzenie. Co do wyglądu, dosyć małych rozmiarów, dobrze zrobiony, nic nie trzeszczy. Minimalna ilość gniazdek nie pozwala na bardziej rozbudowaną konfigurację np. na podłączenie myszy i klawiatury jednocześnie... nie wspominając podłączeniu jeszcze pendrive. Jednak do podstawowych rzeczy to wystarczy, dla bardziej wymagających polecam coś innego. Pilot sprawia miłe wrażenie, jest przyjemny w dotyku, dobrze wyważony... pilot jest z innej epoki niż samo urządzenia (taki pilot lub podobny powinien być dołączany do wszystkich box`ów) . Mysz którą podłączyłem przez usb (bezprzewodowa), zainstalowało bez problemu oraz głośniki na BT.
Obsługa, poruszanie się po menu przebiega bez problemów. Niestety zmiana kanałów jest uciążliwa tzn. potrafi przycinać, szybszy Internet poprawia sprawę, nie pozwala jednak w 100% wyeliminować problemu... podejrzewam że jest to związane nieprawidłowym buforowaniem. Nie ma się co oszukiwać, siłą tego typu sprzętu jest dodatkowa opcja np. HBO, która jest naturalnie dodatkowo płatna. Samo urządzenie jest teoretycznie darmowe ale do tego jest pakiet kanałów za 20zł (gdy mamy abonament komórkowy w Play) lub 35zł (bez abonamentu). Oferta jest tak słaba (podstawowa) a BOX nie jest najwyższych lotów że cały `interes` staje się mało sensowny. Jeśli już chcemy posiadać wygodny dostęp do VOD i aplikacji z Google Play to wybierzmy coś z 4GB oraz większą ilością gniazdek np. MX10.

Tagi: Play nowtv box

Etui carbon fiber tpu

25.IV

Od niedawna posiadam nowy telefon, telefon fajny, jednak jego `plecy` są bardzo śliskie. Postanowiłem zakupić etui, nie tylko dla ochrony ale żeby złagodzić jego naturalnie śliskie `plecy` (jest to szkło). Etui jest w kolorze czarnym, wszystko ładnie dopasowane, otwory wycięte tam gdzie mają być. Nie ma się do czego przyczepić. Lekko wystaje nad krawędź ekranu, jeżeli położyć telefon na ekranie to jest to dodatkowa ochrona samego ekranu. Nie jestem w euforii... zwyczajnie to etui robi swoje.
Teraz o cenach: kupiłem za 25zł a kupując z Chin bym zapłacił 8zł, różnica spora ale zależało mi na czasie. Nie żałuje wydanych pieniędzy, w pełni spełnia moje wymagania.

Tagi: etuiP20 ProChinyHuawei

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008