Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2019 * * Miesiąc: Maj * *

Twardość ołówkowa

3.V

Kupując folie, szkło zawsze na opakowaniu powinno być napisane jakiej twardości jest dany towar. Najmniej... twardości ma folia, potem jest szkło hybrydowe a najbardziej twarde jest szkło hartowane. Jednostki oznaczeniowe to litera H. Tutaj następuje problem natury co tak naprawdę oznaczają te wartości, firmy taką informację skrzętnie ukrywają. Na pewno nie jest to twardość Mopsa, ta miara jest liczona od twardości diamentu (10H). Załóżmy że jest to miara Mopsa, w takim przypadku gdy szkło hartowane posiada 9H to ulega zarysowaniu TYLKO przez diament co jest oczywiście nonsensem.
Prawdopodobnie literka H oznacza tzw. twardość ołówkową, to jest około 2,5H Mopsa. Jeden z prezenterów różnych folii, szkieł się wygadał... na ile to jest prawda to trudno mi powiedzieć.

Tagi: foliaszkłokomórkaekran

Ostrzeżenia

4.V

Od jakiegoś czasu są nadawane ostrzeżenia na dany region, naturalnie jest to dobra sprawa generalnie. Mam tylko jedną uwagę, aby takie ostrzeżenia nie były ignorowane to muszą być nadawane gdy naprawdę dzieje się coś niezwykłego lub zagraża zdrowiu, mieniu itd. Jednak to co jest nadawane ostatnio (dzisiaj) to w moim mniemaniu nijak się nie zalicza do kategorii zagrożeń.
Ostrzegają o możliwości wystąpienia spadku temperatury w nocy, do -1 lub nawet -5. Wybaczcie moją ignorancję ale lekki przymrozek na początku maja nie powinien nikogo dziwić lub szokować... gdyby to był lipiec to jestem w stanie zrozumieć że to coś dziwnego i należy o tym ostrzec. Może faktycznie ostatnie lata nas przyzwyczaiły do cieplejszego klimatu i należy ludzi ostrzegać gdy niespodziewanie temperatura ma spaść do mroźnego -1 na początku maja.

Tagi: ostrzeżeniatemperaturamaj

PowerCube Extended

9.V

Dzisiaj dotarł do mnie kurier z paczką a w środku listwa z pięcioma gniazdkami. Ktoś stwierdzi że nic ciekawego, takich listew jest na pęczki... zgadza się. Listwa nie jest taka zwyczajna, jest w kształcie kostki. Co nam daje taki kształt, daje nam tyle że obojętnie jak wtyczka jest duża, nietypowego kształtu to gniazdka nie są blokowane. Zdecydowałem się na taki zakup ponieważ właśnie mam takie wtyczki, listwa która praktycznie ma trzy wejścia to jedno jest ciężko dostępne.
Kostka posiada z jednej ze ścian kabelek do podłączania prądu, pozostają jeszcze pięć wolnych gniazdek. Kostkę można kupić w różnych wersjach kolorystycznych i funkcjonalnych. Jest kostka na której na jednej ze ścian są dwa wejścia USB do ładowania komórek, jest też wersja w której znajduje się licznik do mierzenia ile prądu zużywają podłączone sprzęty. Dodatkowo na jednej ze ścian można zamontować... stojak który dodatkowo można przykleić do biurka. Stojak montuje się w miejsce jednego z gniazdek, stojak i dwustronne taśmy znajdują się w komplecie. Szkoda że podstawki nie można przymocować do kostki, bez takiego mocowania jest to chybotliwe.
Listwa w kształcie kostki jest wręcz idealnym rozwiązaniem w swojej prostocie. Poza tym kostka jest małych rozmiarów 7,8x7,8x11,5cm. Kostkę można dowolnie rozbudować o kolejne kostki, są wersje które nie posiadają kabelka, z kostki wystaje bezpośrednio wtyczka.
Listwę mogę z czystym sumieniem polecić każdemu kto posiada sprzęty z większymi wtyczkami lub ma mało miejsca na biurku.

Tagi: PowerCubelistwakostka

EMUI vs MIUI

10.V

Nie będzie to porównanie dokładne gdyż w moich telefonach jest inna wersja Androida (9/6).
Brakuje mi w EMUI podręcznego paska w którym można umieścić skróty których częściej się używa, w MIUI bardzo to polubiłem. Kolejna sprawa to rozwijanie belki z powiadomieniami, w MIUI mogłem obojętnie w którym miejscu np. z połowy ekranu rozwinąć powiadomienia a na EMUI jestem zmuszony robić to od samej góry. Do tej pory mam z tym problemy i robię to nieprawidłowo. Podoba mi się natomiast możliwość zmiany siatki ikon na ekranie, bardzo wygodna sprawa. Tworzenie skrótów do szybkiego wysyłania SMS do danego kontaktu jest szalenie wygodna. W MIUI to realizowałem za pomocą zewnętrznej aplikacji. Opcje są podobne i nie zagłębiam się w nich tak bardzo. Jak na razie to bardziej mi się podobał MIUI ale to zapewne kwestia przyzwyczajenia, dochodzi do tego kwestia że EMUI będę miał jeszcze przez jakiś czas aktualizowane i zapewne dojdą pewne udogodnienia. MIUI już miałem koniec aktualizacji.
Sprzedałem mój poprzedni telefon i obecnie mam tylko mój nowy czyli Huawei P20 Pro.

Tagi: EMUIMIUIHuawei

Współczesna wojna

20.V

Pamiętamy z historii o wielkich wojnach, wychodzi wojsko i się napiernicza. Obecnie wojna w takim stylu traci na znaczeniu, chociaż i taka wojna ma swoje "zalety". Wojna na polu gospodarczym jest bardzie finezyjna i z pozoru mniej odczuwalna, naturalnie nie traci się życia ale ile jest warte życie w stanie wegetatywnym?
Od lat obserwujemy zmagania gigantów USA - Chiny, USA sukcesywnie traci wpływy i znaczenie na rzecz Chin. Każda wojna zmienia status na świecie, nie inaczej było po II wojnie światowej. USA zyskało dużo i teraz obawia się utracić to co zdobyli. Prezydent USA wydał zakaz handlu z Chinami...powiecie co nas to obchodzi, niech się spierają. Konsekwencje jednak odczuje każdy na (chodzi mi o Europę) np. Huawei którego telefony są popularne w Polsce (sam mam taki). Konsekwencję już odczuwamy lub odczujemy w przyszłych modelach ze stajni Huawei, wszak Android w telefonach to system firmy Google która pochodzi z USA. Tak, Android co prawda jest na licencji otwartej czyli każdy ma darmowy dostęp, jest to jednak wersja podstawowa. Sam Android to jednak nie wszystko, są różne usługi Google np. mapy, asystent Google, sklep Google itd. Trudno powiedzieć jak to wszystko będzie wyglądać za kilka, kilkanaście dni, sprawa jest bardzo dynamiczna. W grę wchodzą bardzo duże pieniądze...wręcz niewyobrażalne i nie wiadomo kto ostatecznie straci na tej wojnie najbardziej. Chiny od dawna starają się uniezależnić od technologii z USA, natomiast postępuje uzależnienie od Chin. Cała masa wielkich fabryk jest umieszczona w Chinach z powodu tzw. taniej siły roboczej. Chiny to też kraj który posiada bogate złoża pierwiastków rzadkich bez który współczesna technologia nie może się obejść. Całkowita izolacja Chin jest NIEMOŻLIWA, gospodarka to naczynia połączone.

Tagi: USAChinywojna

Problemy Huawei

26.V

Wojna handlowa między USA a Chinami (chwilowo tylko między USA a Huawei) trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to aby to był koniec. Kolejne firmy wymawiają współpracę z Huawei, nawet firma Angielska ARM... a to już jest dużo poważniejsze. ARM jest dostawcą rozwiązań do procesorów Kirin, są to procesory stosowane w komórkach ze stajni Huawei.
Kto właściwie ucierpi na tej wojnie handlowej? Tak postawione pytanie nie daje jednoznacznej odpowiedzi, niewątpliwie odczuje to sama firma Huawei. Największym odbiorcą technologii Huawei jest Europa, jeszcze bardziej zależna jest Polska. Nadajniki Huawei to 100%, a to może spowodować w dłuższej perspektywie poważne problemy dla Polski. Huawei jest kojarzony głównie z komórkami, należy jednak pamiętać że to cała gama urządzeń, wspomniane już nadajniki GSM, laptopy, telewizory itd. Wbrew pozorom komórki Huawei to drobiazg dla obydwu stron, w USA jest to margines komórek tej firmy. Natomiast w Chinach co prawda jest to duży gracz, tam jednak panuje...cenzura wszystkiego co jest związane z Google, sklep, mapy itp. Mam wrażenie że USA chcę dać po tyłku firmie Huawei a nie samym Chiną, Huawei wyrasta na potęgę na świecie i należy ich postawić do szeregu. Kolejna sprawa to rzekome podsłuchiwanie, dowodów na coś takie nie ma, natomiast są dowodu że podsłuchuje USA...prawda że wszystko to dosyć dziwne? Możliwe że chodzi o dodanie furtki do wyrobów Huawei aby USA mogło podsłuchiwać ludzi.
Nie rozumiem tych co kibicują aby Huawei zbankrutował, ja osobiście nie kibicuje nikomu ale chciałby żeby doszło do porozumienia bo na tej wojnie handlowej NIKT nie wyjdzie zwycięsko. Najwięcej na tym stracą jak zwykle ludzie, pozostańmy przy tych komórkach...ewentualne bankructwo lub wycofanie się z rynku zagranicznego oznacza PODWYŻKI całej gamy produktów.

Tagi: USAChinyHuaweiwojna

Jedwabny szlak 2

28.V

"Jedwabny szlak" to szlak handlowy z Chin do Europy, był wykorzystywany od III wieku p.n.e. do XVII wieku n.e. Obecnie gdy większość towarów przewozi się morzem to taki szlak stracił na znaczeniu. Chiny jednak dalej śnią o dawnej potędze, dużo wynalazków kiedyś powstawało właśnie w Chinach.
Od kilku lat Chiny wdrażają koncepcję odbudowy szlaku na miarę naszych czasów. Chiny mają wręcz gigantyczne możliwość, na brak gotówki nie mogą narzekać...co ważne, jest to projekt rządowy. Patrząc z tej perspektywy na wojnę handlową między USA a Chinami...taka "wojna" paradoksalnie może wyjść Chiną na dobre. Niewątpliwie teraz zostaną zintensyfikowe pracę nad "Jedwabnym szlakiem 2". Wracając na niższym poziom, Huawei od kilku lat pracuje nad własnym systemem operacyjnym na komórki, nowy system będzie kompatybilny z aplikacjami na Android. Są też prowadzone rozmowy z konkurencją w sprawie wspólnego stworzenia zamiennika sklepu Google. Nie zapominajmy że Chiny to kraj dyktatorski, komunistyczny a to oznacza że Państwo może dotować poszczególne projekty jeżeli uzna że politycznie, gospodarczo im się to w dłuższej perspektywie opłaci. Spoglądając szeroko na to co się teraz dzieje...jeżeli Huawei i ostatecznie nawet rząd (władza polityczna) się dogadają to będzie oznaczać że Huawei zmonopolizuje rynek nie tylko pod względem konkurencji dla Androida ale w znacznie większej części.

Tagi: Chinyjedwabny szlakHuawei

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008