Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2020 * * Miesiąc: Styczeń * *

Allegro

5.I

Jedni wręcz nienawidzą Allegro a inni kochają, obojętnie kto co myśli to niewątpliwie jest to duża platforma zakupowa gdzie jest ogromny wybór towarów. Allegro się zmienia a niedawno wprowadzona zmiania można określić mianem rewolucji. Od dłuższego czasu jest zauważalna tendencja że przybywa sklepów (firm) które nie tylko mają swoje strony ale też placówki stacjonarne. Obecnie następuje rozdział osób prywatnie sprzedających swoje niepotrzebne rzeczy, od sklepów (firm). Sklepy będą dostępne pod głównym adresem Allegro a reszta dostanie oddzielny adres czyli pod Allegro z dopiskiem lokalne.
Jakie to ma konsekwencję dla kupujących? Kupowanie na głównym Allegro staje się w pełni bezpieczne, bez ryzyka że dostanie się np. cegłę w paczce. Wygoda, nie trzeba zakładać kont w różnych sklepach, pamiętać haseł, podawać wszędzie swoich danych osobowych... w czasie gdy tzw. wycieki danych się zdarzają to bezpieczniej jest powierzyć swoje danej komuś dużemu. Niedawno był wyciek danych ze sklepu Morele. Osoby chcące kupić coś taniej, nadal mogą skorzystać z tego i wejść na stronę lokalneallegro. Niestety podział na firmy i osoby prywatne jest niekorzystny dla sprzedających (przynajmniej póki nowy adres nie zadomowi się na rynku), mało kto jeszcze kojarzy nowy adres i będzie z niego korzystał.
Osobiście od dawno korzystam z Allegro i wybierałem działające sklepy z oznaczeniem super sprzedawca, obecnie jak dla mnie to kupowanie będzie jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze.
Niestety i na Allegro zdarzają się oszustwa ale można to zminimalizować przez dodatkowe zabezpieczenie w formie hasła na SMS oraz nie klikanie w linki które dostajemy w e-mailu niby od Allegro. Jeżeli już dostaniemy taki e-amail np. z prośbą o zapłacenie jakiejś kwoty to ZAWSZE logujmy się przez stronę Allegro i sprawdźmy czy faktycznie mamy jakieś zaległości w opłatach. NIGDY też nie zapamiętujmy danych do logowania w przeglądarce, to dotyczy też logowanie do Banku.

Tagi: Allegrobezpieczeństwosklepyoszustwa

JVD RB9334.2

10.I

Od jakiegoś czasu szukałem nowego zegara na półkę, ciężko poszukać coś ciekawego. Za mały lub za duży, za drogi, nie ma funkcji który chcę itd. Niby jest tego pełno ale jak już zacznie przeglądać to się okazują bardzo podobne do siebie. Wreszcie zdecydowałem się na JVD RB9334.2, chciałem czegoś nowego i szukałem zegara z automatyczną regulacją czasu, nadajnik znajduje się w Niemczech. Sprawdzałem na mapach zasięgu tego nadajnika i teoretycznie jestem w zasięgu, mam do nadajnika 700km a zasięg to podobno 2.000km. Jeżeli mieszkamy w innej strefie czasowej, w opcjach jest możliwość dodania/odjęcia ilości godzin różnicy czasu.
Wczoraj zegar przeszedł, baterii w zestawie nie ma. Zaczynam czytać instrukcję, wgryzam się w dosyć ubogi opis, można się połapać o co w tym chodzi... mały zgrzyt to lekkie nieścisłości, ma się wrażenie że instrukcja jest od innego modelu. Najpoważniejszym błędem jest informacja o baterii, jest napisane 2x AAA a faktycznie to potrzeba baterii 2x AA czyli grubsze paluszki, zamiast jak napisali tych cienkich. Na szczęście miałem takie i takie (używam akumulatorków). Zabieram się do konfigurowania zegara, tutaj ponowny zgrzyt a raczej rozczarowanie, zegar nie połączył się z nadajnikiem w Niemczech, na szczęście czas można też ustawić ręcznie. Rano wstałem i zdziwienie, ikona połączenia z nadajnikiem się świeci, może wczoraj jakieś zakłócenia były lub to tylko fart że się połączyło w nocy (synchronizacja czasu następuje w nocy). Zegar ma możliwość wyboru z 8 języków, jest wyświetlana nazwa dnia, szkoda że tylko pierwsze trzy litery ale zawsze to coś. Co do wyglądu, nic szczególnego. Można się przyczepić do przodu, jest zrobiona jak lustro czyli odbijająca powierzchnia, dopóki nie ma okna naprzeciw zegara to można się do tego przyzwyczaić. Nie byłem tego świadomy gdyż na zdjęciu w sklepie, przód jest matowy i ma kolor biały.
Jako ciekawostkę podam że dosyć ciężko jest poszukać sklep gdzie dany model jeszcze jest dostępny, tam gdzie kupiłem to jest już informacja że zegar jest niedostępny... możliwe że była tylko jedna sztuka i ja ją kupiłem. Czy mogę dany model polecić?... zależy kto czego oczekuje po zegarze, wszystko to co chciałem to ten model posiada.

Tagi: zegarJVDDCF77

DVB-T2/HEVC

21.I

Nie mają lekkiego życia ci co oglądają Naziemną Telewizje Cyfrową.
W roku 2022 czeka nas zmiana systemu nadawania, oznacza to dla nas zmianę telewizorów lub zakup dodatkowego dekodera. Nieśmiało rusza chyba kampania informacyjna ale o tym powinno być głośno w telewizji a tam niestety cisza. Zalecane jest aby przy kupnie nowego telewizora zwrócić uwagę na dane techniczne, powinno być napisane że telewizor odbiera DVB-T2. Niestety pomimo takiego dopisku to telewizor morze być przysłowiowym trupem. Trzeba uważać i doczytać czy odbierze sygnał w DVB-T2/HEVC czy w DVB-T2/AVC. Obawiam się że takiej informacji sporo producentów nie poda a sprzedawcy wprowadzą nas w błąd.
Kupujcie telewizory z dopiskiem DVB-T2/HEVC (występującym także pod nazwą H.265 lub MPEG-H część 2) bo tylko takie nie narażą nas na dodatkowe koszty w przyszłości. Nie panikujmy jednak za bardzo, zmiana systemu nadawania nie będzie dotyczyć tych co mają tylko telewizję kablową, wtedy to operator telewizji kablowej będzie się tym martwił. Zmiana nie dotyczy też tych co odbierają telewizję satelitarną.
Przypominam przy okazji że czeka nas też wymiana anten gdyż obecne częstotliwości mają być zwolnione na rzecz Internetu mobilnego. Ci co odbierają jednak MUX-8 to mogę spać spokojnie gdyż ich anteny już odbierają niższe częstotliwości na które przyjdą WSZYSTKIE kanały.

Tagi: telewizja cyfrowaDVB-T2/HEVCtelewizorantena

Kalkulator

28.I

Przez ostatnie kilka dni pracowałem nad stworzeniem kalkulatora. Pewnie zastanawiacie się, po co skoro jest tak dużo kalkulatorów. Zrobiłem dla nauki, wprawy żeby sobie przypomnieć różne rzeczy z php. Napisanie kalkulatora to prosta sprawa jeżeli dać dwa pola do wpisanie liczb, uparłem się jednak nad przyciskami. Wiem że jest ubogi ale już w pełni funkcjonalny, może z czasem będzie rozbudowany o nowe opcję. Link z boku, dział z moimi projektami.

Tagi: kalkulatorphp

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008