Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2020 * * Miesiąc: Czerwiec * *

Wykluczeni cyfrowo

20.VI

Z pozoru problem błahy, można pójść i załatwić, kupić itd. W dobie epidemii świat cyfrowy nabrał nowego znaczenia. Recepty nie załatwisz, e-szkoła jest niemożliwa bez Internetu, praca zdalna. Wydaje się że każdy obecnie ma Internet w domu ale należy pamiętać że to też sprzęt. Bez komputera jest to bardzo utrudnione, co prawda są tablety, smartfony. Nie wyobrażam siebie korzystać z e-szkoły na smartfonie (mały ekran). Wszystko kosztuje, ktoś kto nie miał komputera w domu i nagle staje przed e-szkołą nie jest w stanie nagle wydać te 1500zł na komputer, do tego opłacić Internet. Jest jeszcze druga kategoria wykluczeń, niepełnosprawni i osoby starsze. Osoba która nie ma jakiegoś doświadczenia, obycia nie jest w stanie z dnia na dzień nauczyć się wszystkiego sama. Już to widzę jak moja Mamusia obsługuje np. bank, realizuje płatności, domowe rachunki za prąd itp. rzeczy.
Mam można powiedzieć szczęście, jestem obecny w Internecie od czasu gdy dostęp był impulsowy i liczyło się każdą minutę. Właściwie też od zawsze mam swoją stronę, siłę rzeczy była to prosta strona, na czat byłem też częstym gościem, na forach miałem propozycje bycia moderatorem. Doświadczenie więc jakieś mam i stan gdy wszystko nagle wkracza szerszym strumieniem do Internetu mnie cieszy. Obecnie największą karą byłoby pozbawienie mnie dostępu do Internetu.
Ile jest jednak osób wykluczonych z różnych powodów.

Tagi: Internetkomputerwykluczeni

Jaki smartfon?

21.VI

Dosyć szybko się to zmienia, na teraz mam na oku dwa typy (zależnie od funduszy).
Zakochałem się w Mi Note 10 Lite z powodu ogromnej baterii. Co prawda wygląd mi trochę nie odpowiada ale tak właściwie nie ma co wybrzydzać, cenowo jest to w moi zasięgu. Droższym modelem który mi odpowiada, jest Poco F2 Pro. Wygląd to jak dla mnie REWELACJA, ukryty aparat przedni powoduje że nie ma żadnych wcięć w ekranie. Aparaty z tyłu też mi odpowiadają (wygląd), nie często mają układ kołowy a ja lubię taki nietuzinkowy wygląd. Co do wydajności, nie mam jakiś super wymagań i ten tańszy model mi wystarczy.
Jak widać z moich typów, jestem fanem marki Xiaomi i nie obawiam się inwigilacji przez Chińczyków. Bym się nie pogniewał gdyby ktoś mi jeden z tych dwóch modeli dał na prezent ;)

Tagi: Xiaomismartfonwygląd bateria

ROCCAT Horde cd.

26.VI

Miałem przeróżne klawiatury, obecnie mam ROCCAT Horde. Nie jest to idealne klawiatura, największym mankamentem jej jest słabe podświetlanie. Jest takie... mało wyraziste, jak za mgłą, po kilku miesiącach można się do tego przyzwyczaić. Klawiatura ma spore możliwości, bardzo mi odpowiada kółko do zmiany głośności, dopóki tego nie miałem to myślałem że to taki kolejny bajer. Kółko jest wręcz REWELACYJNE, korzysta się z tego intuicyjnie i już nie wyobrażam sobie klawiatury bez kółka. Dużą zaletą jest oprogramowanie, mnogość funkcji może przytłoczyć. Praktycznie wszystkie klawisze można zdefiniować + kilka dodatkowych, przypisać makra, własne skróty. Oprogramowianie jest często aktualizowane, nie ma miesiąca a czasami jest to nawet co tydzień i jest aktualizacja.
Jest też droższa wersja tej klawiatury z podświetleniem RGB ale tam z tego co czytałem jest ten sam problem z podświetleniem tzn. jest takie zamglone. Ogólnie klawiatura jest bardzo dobra, średni skok jest kompromisem między wysokim a niskim. Ten model mogę polecić wszystkim którzy nie chcą wydawać nie wiadomo ile (zdaje sobie sprawę że wydanie około 200zł to dużo) a oczekują czegoś lepszego niż zwykła klawiatura.

Tagi: klawiaturaROCCATmakrooprogramowanieopis

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008