Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2020 * * Miesiąc: Listopad * *

POCO X3 NFC

2.XI

Zmieniłem telefon, niektórzy pewnie powiedzą że zamiana P20 Pro na POCO X3 NFC jest mało sensowna. To zależy kto czego oczekuje po telefonie, moim głównym priorytetem była większa bateria. Teoretycznie niby leszy ekran Amoled nie miał dla mnie istotnego znaczenia, choć na to też zwracałem uwagę. Zastanawiałem się też nad POCO F2 Pro, jednak po zastanowieniu pomyślałem że i tak nie wykorzystam wszystkich jego możliwości... no i różnica w cenie jest kolosalna. Kilka dni temu zamówiłem przez stronę mi-home POCO X3 NFC, jako że ten model szybko schodzi to musiałem czekać na nową dostawę. Kupiłem wersje 6/64GB wychodząc z założenia że nie jest mi potrzebne więcej miejsca na pliki a 200zł różnicy to już jest coś.
Telefon dostałem w czwartek (zamówiłem w poniedz8iałek wieczorem). Telefon jest dosyć ciężki w porównaniu z innymi modelami, bateria jednak swoje musi ważyć a i ekran jest stosunkowo duży. Mnie osobiście waga nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, lubię czuć że mam tzw. kawał sprzętu. Kiedyś już miałem sprzęt firmy Xiaomi i wiedziałem mniej więcej czego się spodziewać, nakładka MIUI jest dosyć rozbudowana i można się w mnogości opcji zgubić (zapewne przez te kilka dni nie odkryłem wszystkich możliwości). Najbardziej mi brakowało funkcji rozwijania belki powiadomień z każdego punktu ekranu a nie wyłącznie z górnej krawędzi... niby drobiazg a ułatwia obsługę telefonu. Dostosowanie ilości ikon na pulpicie a nawet wielkości tych ikon, to miły dodatek. Ekran to IPS, niby gorszy od Amoled... różnica jest widoczna w nasyceniu kolorów ale jest jest to jakaś kolosalna różnica... nawet można powiedzieć że kolory w IPS są bardziej naturalne. Ekran ma częstotliwość odświeżania do 120Mz ale że jest to tryb adaptacyjny (aplikacja musi na to pozwolić) to jest to bardziej marketing niż faktyczna poprawa płynności. Czasami oglądam film na telefonie i przyznam że tak duży ekran robi wrażenie, do tego głośniki stereo (choć ja używam przeważnie soundbar). Przeglądanie stron, różnych treści w aplikacjach jest wygodniejsze gdy jednocześnie widać więcej tekstu.
Ekran jest oryginalnie oklejony folią, zapewne nie się to folia wysokiej jakości, ja jednak jest bardzo zadowolony z niej i nie zamierzam naklejać nic innego na ekran. Do kompletu jest też etui, do etui mam zastrzeżenie, nie jest idealnie dopasowane. POCO X3 NFC ma dosyć specyficznie ułożone aparaty, etui jest wycięte w kształt koła (aparaty też mają takie ułożenie, są wpisane w kształt koła). To jednak powoduje że kurz, wszelkie śmieci zbierają się między aparatami a wycięciem. Etui powinno moim zdaniem niejako otulać aparaty, dlatego też zamówiłem etui z Chin (niestety trzeba czekać około miesiąca).
Podsumowując, jak za 999zł to jestem zadowolony i nie żałuje zamiany z P20 Pro. Jeżeli ktoś ma zbędny 1000zł to polecam ten model telefonu.
Jeszcze dopisek, POCO X3 NFC posiada BT w wersji 5, tak samo jak mój soundbar i jest różnica. Nie muszę odłączyć telefonu od BT żeby skorzystać z komputera na BT + soundbar.

Tagi: POCOPOCO X3 NFCtelefonIPS

Kabel do ładowania

21.XI

Jako że niedawno kupiłem POCO X3 NFC to postanowiłem kupić lepszy kabel do ładowania (w oplocie). Niby prosta sprawa kupić kabel, niestety tylko pozornie. Po dłuższych poszukiwaniach wytypowałem kabel, napisali 5A to myślę sobie że będzie dobry skoro mi wystarczy 3A. Jako że nie podali dokładniejszy danych (V) to postanowiłem się zapytać producenta, dobrze że to zrobiłem. Okazało się ku mojemu zdziwieniu że nie jest w stanie ładować 33W. Cóż, trochę to dziwne ale trudno, szukam dalej. Wybieram lepszy kabel gdzie napisali 100W... ten chyba obsłuży marne 33W. Ponownie zonk, kabel max co zauważyłem obsługuje około 22W (moja ładowarka wyświetla V/A).
Zdesperowany przeszukuje szuflady, trafiłem na jakiś kabel, jakaś dziwna firma. Bez przekonania spróbowałem i byłem w szoku, w telefonie włącza się superszybkie ładowanie (w kablu kupionym było tylko szybkie ładowanie). Jeżeli stoicie przed kupnem kabla to dokładnie przeczytajcie co producent napisał na oryginalnej ładowarce i na wybranym kablu, w razie wątpliwości warto się zapytać czy kabel jest odpowiedni dla naszego telefonu.
Zamówiłem inny kabel z Chin, ten jest bardzo krótki i mam problem z jego bezpiecznym podłączeniem. Dodam że kable które wybierałem były firmy Baseus.

Tagi: kabelładowaniePOCOBaseus

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008