Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2021 * * Miesiąc: Luty * *

Kabel i szybkie ładowanie

4.II

Z kablami jest niezły chaos, postaram się chociaż częściowo wyjaśnić o co chodzi z tymi kablami. Wszelkie informację zdobyłem kupując kilka kabli. Jest kilka rodzajów kabli, są 3A i 5A, są z chipem i bez niego. Kable które nie mają chipa przepuszczają tyle prądy na ile grubość kabla pozwala. Potem telefon sam reguluje ile prądu potrzebuje. W takim przypadku zawsze wyświetli najwyższą możliwą szybkość ładowania, uzależniona oczywiście konstrukcją kabla np. kabel 3A nie będzie ładował w turbo telefonów Huawei które potrzebują 5A. Natomiast kable które posiadają chip ładują tyle ile telefon w danej chwili potrzebuje tzn. jeżeli telefon nie potrzebuje ładowania w turbo to kabel tyle prądu dostarcza. Niby to jest to samo co kabel bez chipa ale nie do końca, nie pokarze się na telefonie ładowanie turbo. Czy to oznacza że należy unikać kabli z chipem? Absolutnie tak nie jest, kabel z chip i bez niego ładuje telefon z dokładnie taką samą szybkością. Różnica jest taka że na grafice telefon raz pokaże ładowanie turbo a innym razem tylko ładowanie szybkie. Dodatkowo kabel z chip zabezpiecza nasz telefon np. przed przepięciami, nadmiernym ładowaniem. Tutaj taka dygresja, to że telefon obsługuje ładowanie turbo (w moim telefonie 33W) nie oznacza że takie ładowanie jest cały czas. Jest to zabezpieczenie przed uszkodzeniem baterii w telefonie, jest to częściowe oszustwo producentów telefonów. Kupujący często nie zdaje sobie sprawy że tak to działa i wtedy gdy nie widzi że telefonie ładowania turbo to sądzi że coś jest uszkodzone. Naturalnie bywa że coś jest uszkodzone ale to można potwierdzić lub wykluczyć stosując miernik który pokazuje z iloma Wat przebiega ładowanie. warto też pamiętać że czym dłuższy kabel tym stawia większy opór ładowaniu i może się zdarzyć że kabel trzyma podane parametry przez producenta tylko przy długości jednego metra.

Tagi: kabelładowaniemiernikprąd

Ile dni?

11.II

Co jakiś czas coś dokładam na swojej stronie tzn. skrypt w PHP lub JS. Nie jest to nigdy nic wielkiego ale może komuś się przyda, JS można bez problemu pobrać ze strony. Tym razem jest to skrypt która oblicza ile dni postało/minęło od dzisiaj. Jest takich rozwiązań pełno różnych stronach, ja też skorzystałem z takiego, dołożyłem formularz i dodałem odpowiedni komunikat czy pozostało/minęło tyle a tyle dni. Skrypt wykorzystałem na stronie kalendarza a link jest z boku, na tej stronie.

Tagi: JavaScriptJSile dni

Zakupy w AliExpress

24.II

Kto nie słyszał lub nie korzystał z AliExpress niech pierwszy rzuci kamieniem ;)
Korzystam od dłuższego czasu, na koncie mam około 40 zakupów. Z tej racji mogę się uznać że jestem w jakimś stopniu znawcą. Głównie to drobiazgi typu etui na telefon ale też jest łańcuszek złoty. Raz miałem problemy, przysłali mi bubel w postaci poverbank, oddali jednak pieniądze.
Dostawa co prawda jest długa ale średnio w miesiąc towar był u mnie. Jednak od jakiś 3-4 miesięcy to sprawa się przedłużyła, z tego co czytałem to nie tylko ja tak mam. Koszt często bywa darmowy lub za niewielką dopłatą i tutaj jest problem. Takie przesyłki dostarcza PP i niestety zauważyłem że PP potrafi takie przesyłki przetrzymywać przez około 3 tygodnie dłużej niż było kilka miesięcy temu. Obecnie z moich obserwacji wynika że trzeba czekać na przesyłkę około 55 dni. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest gdy kiedyś było całkiem dobrze... przecież chyba wybudowali nowoczesną sortownie paczek. Mam brzydkie podejrzenie że PP dokładniej sprawdza paczki pod kątem jakiej wartości jest przedmiot w przesyłce, jeżeli wartość jest niska to jest zwolniony z dodatkowej opłaty (VAT). Niestety od lipca WSZYSTKIE paczki będą obłożone VATem. Plusem może być to że paczki będą szybciej... sprawdzane bo PP doliczy z automatu VAT... mała to pociecha dla kupujących. Aktualnie to czekam na cztery paczki z Chin, jeżeli dany towar kosztuje kilka złotych to lepiej kupić z Chin, gdyż koszty przesyłki w Polsce są koszmarnie drogie i czasami znacznie przewyższają koszt przedmiotu który kupiliśmy. Naturalnie nie wspominając o tym że dany towar sprowadzany z Chin potrafi być tańszy niż kupiony w Polsce.
Aha, dodam że VAT na tanie towary wprowadzamy nie dlatego że to nasz pomysł tylko UE na to wpadła... tylko jakoś dziwnym trafem nie mamy nic przeciwko temu że to UE coś nam nakazuje. UE raz jest bbeeee a innym razem jest cacy... cóż... wybiórczy nasz Rząd.

Tagi: AliExpresszakupyPPVAT

ATM Rozrywka

25.II

Niektórzy mogli zauważyć że kanał ATM Rozrywka zniknął z oferty NTC, powodem jest zakończenie koncesji a nie została przedłużona. Został ogłoszony konkurs na wolne miejsce, jednak pomimo spotkań konkurs nie pozostał rozstrzygnięty. Do konkursu zgłosiło się kilka ofert m.in. kanał ATM Rozrywka. Nie wiadomo jak długo będziemy pozbawieni jednego z kanałów w NTC... moim zdanie był to najgorsze kanał w ofercie i lepiej aby konkurs wygrał inny kanał.

Tagi: ATAM RozrywkakonkursMUX 1telewizja cyfrowa

DVB-T2, TVN

25.II

Jakiś czas temu ruszyły testy z Trzeciewca nadajnika w DVB-T2. Kanały na tym testowym MUX są wszystkie od TVN i oferta na dzień dzisiejszy jest taka:TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD, Metro TV HD, TVN Fabuła HD Co prawda jest to nadawane z połową mocy niż inne nadajniki tzn. nie testowe, podobno jednak możliwy jest odbiór na terenie Chojnic. Nie jestem w stanie zweryfikować tych danych z powodu braku odpowiedniego sprzętu.
Uzupełniłem odpowiednie dane w tabeli na mojej stronie, link znajduje się na dole strony (wybrane tagi: NTC).

Tagi: telewizja cyfrowaTrzeciewiecDVB-T2testTVN

Etui na POCO X3 NFC

26.II

Kilka miesięcy temu kupiłem ten model telefonu,. Niestety oryginalne etui nie ma pełnej ochrony na aparaty, zbiera się tam brud i grozi uszkodzeniem aparatu. Kupiłem inne ale też mi nie odpowiadało, brak ochrony na aparaty i wyglądało dosyć tandetnie. Dzisiaj dostałem kolejne etui, jest pełna ochrona na aparaty, jest przezroczysta więc fajnie widać kolorek telefonu. Z zastrzeżeń to można się przyczepić do wycięcia pod port USB (nie jest na środku), jednak jest na tyle duże że kabel wchodzi bez problemu. Wszelkie przyciski chodzą bardzo dobrze. Wycięcia pod aparaty są dobrze zrobione. Ogólnie etui mi odpowiada i jeśli nie zajdzie nic nieprzewidywalnego to to etui zostanie ze mną do końca (aż nie sprzedam telefonu kiedyś).
Małe zdziwko że czekałem tylko 38 dni, na ostatnie dwa towary z Chin czekałem 55/56 dni.

Tagi: etuiPOCO X3 NFCChinyAliExpress

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008