Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2021 * * Miesiąc: Czerwiec * *

TVP 4k

9.VI

Zgodnie z zapowiedziami ruszył kanał TVP 4k na Euro 2020, w MUX 5 czyli testowy od TVP. Mój telewizor co prawda odbiera MUX testowy ale o odbiorze kanału w 4k nie ma mowy, potrzebny telewizor z rozdzielczością 4k. Mają tam być nadawane wszystkie mecze z Euro 2020, mecze będą też nadawane m.in. w TVP Sport w HD.
Jednocześnie z MUX 5 zniknął kanał TVP Kultura.

Tagi: telewizja cyfrowaDVB-T2testtelewizorEuro 2020

Pozwolenia DVB-T2

14.VI

Wydane pozwolenia na regularne nadawanie jest wydane póki co na trzy MUX. Docelowo w czerwcu przyszłego roku MUX 1 będzie na 30k, MUX 2 to 32k i MUX 3 to 36k. Wszystkie z mocą 100kW. Niewiadomą nadal pozostają MUX 4,5 i 6.
Oprócz tego naturalnie na testy posiada pozwolenia TVP/40k i TVN/30k.

Tagi: telewizja cyfrowaTrzeciewiecpozwoleniaDVB-T2

MUX 4

15.VI

Na dniach zacznie się zwiększanie obiektów z których jest nadawany MUX 4 tzw. mobilny. Jest to MUX należący do Polsat z płatnymi kanałami, darmowy jest obecnie tylko Polsat News. Obecne pokrycie kraju to zaledwie 35% a po uruchomieniu nowych nadajników lub zwiększeniu mocy będzie to 70% kraju. Cały proces będzie podzielony na 3 etapy: 30 czerwiec, wrzesień i kwiecień 2022. W pierwszym etapie jest m.in. Trzeciewiec, 34k., mocy nadawania nie znam... jeżeli będzie to 50kW lub więcej to w Chojnicach powinien być odbiór. Według strony Niemieckiej będzie to 100kW w polaryzacji poziomej, są to jednak tylko przypuszczenia póki co.

Tagi: telewizja cyfrowaTrzeciewiecMUX 4Polsat

WebOS 4.5

22.VI

Jest to system operacyjny występujący w telewizorach LG, najnowsza wersja to 6.0. Według opinii jest to jeden z lepszych systemów w telewizorach. Mogę się odnieść tylko do wersji 4.5 którą posiada mój telewizor.
Na pierwszy rzut oka wygląda to przejrzyście, jest tylko pasek ikon z lewej strony. Ikony pozwalają na szybkie zmiany tylko podstawowych rzeczy, do głębszej zmiany trzeba wejść w wszystkie ustawienia. Dużo ustawień dotyczy obrazu i trzeba trochę czasu zmarnować aby sobie wszystko ustawić pod nasze preferencje. Naturalnie są też zdefiniowane fabrycznie profile, do oglądanie telewizji mam ustawiony tryb kino. Jednak korzystam też z komputera i telewizora jako monitor, tutaj już zmarnowałem kilka dni na ustawienia obrazu. Pewnie jesteście zdziwieni dlaczego tyle to trwało... cóż, oprócz ustawienia takich banałów jak jasność itd. można też ustawić temperaturę, odcień. W modelach większych i droższych tych opcji jest jeszcze więcej i ludzie na forach szukają lepszych ustawień lub wzywają fachowca aby to im ustawił. Zaskoczyła mnie możliwość włączenia telewizora przez wi-fi, naturalnie można to samo zrobić pilotem ale wi-fi ma tą przewagę że nie potrzeba celować w kierunku telewizora i czujnika. Bardzo przydatna możliwość gdy mam utrudnioną możliwość użycia pilota np. leżąc w łóżku. Naturalnie przez wi-fi można zrobić wszystko to co pilotem a nie tylko włączyć/wyłączyć telewizor. Ciekawą opcją jest zrobienie screen, choć tutaj jest to mało praktyczne z uwagi że dane zdjęcie obrazu umieszcza się w wewnętrznej pamięci a nie np. na pendrive (nie można tego zmienić). WebOS nie ma takich możliwości co do aplikacji jak Android TV ale radzi sobie lepiej z samą obsługą telewizora. Jest co prawda specjalny sklep LG z aplikacjami jednak jest dosyć ubogi, nie oznacza to że nic tam nie ma. Uruchomiłem bez problemu YT, chociaż trzeba aplikacje zainstalować ze sklepu (nie ma na starcie YT). Jako że mój poprzedni telewizor też był LG to wiedziałem czego się spodziewać. Dobrze też dzieła Netlix. Popranie działa odtwarzaniu filmów z pendrive.
Podsumowując WebOS wystarczy zdecydowanej większość użytkowników, ja jestem zadowolony i niczego więcej nie potrzebuje (no może brakuje mi możliwości podpięcia serwera ftp). Nie wymieniam wszystkich możliwości WebOS gdyż jest ich za dużo a szersze opisy można poszukać w Internecie.

Tagi: telewizorLGWebOS

MUX 4 > Polsat News

28.VI

Nadajnik w Trzeciewcu zaczął nadawać MUX 4. Multipleks jest kowany czyli płatny, tylko Polsat News jest darmowy i po włączeniu wyszukiwania powinno zapisać PN na liście kanałów. Po przeszukaniu 34k telewizor bez problemu dodał PN do listy. Jestem zadowolony gdyż brakowało mi kanału informacyjnego, TVP Info jest zbyt stronniczy jak na mój gust. Siła sygnału jest taka sama jak reszty MUX. Oby jak najdłużej utrzymał się ten kanał w ofercie darmowej.

Tagi: telewizja cyfrowaTrzeciewiecMUX 4Polsat

TVN Fabuła

29.VI

Niestety, kanał został usunięty z testowego MUX TVN w DVB-T2. Wielka szkoda bo to był jedyny sensowny kanał, reszta kanałów nadaje w DVB-T w wersji SD. Czasami oglądałem tam nadawane filmy wieczorne. Oby niedługo wstawili coś nowego... może TVN24, chciałbym.

Tagi: telewizja cyfrowaDVB-T2TVN

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008