Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2021 * * Miesiąc: Lipiec * *

Polsat News HD HEVC

1.VII

Kanał Polsat News jest dostępny w MUX 4. Dzisiaj rano nastąpiła zmiana programowa. Polsat News zniknął i pojawił się Polsat News HD HEVC. Zmiana ta spowodowała spore zamieszanie u odbiorców tego kanału. Polsat News pierwotnie był nadawany z dosyć złej jakości obrazu ale był odbierany przez większą ilość telewizorów/dekoderów. Obecnie dodali kanał w kodeku HEVC co spowodowało że tylko nowszy sprzęt ten kanał odbierze. Niestety nawet nowy sprzęt który teoretycznie powinien ten kanał odebrać, nie odbierze.
Mój telewizor nie ma z nim problemu, choć trochę dłużej się włącza. Jest znacznie lepsza jakość obrazu niż była.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX 4Polsat News

WebOS 6.0 vs 4.5

17.VII

Mam możliwość testowania tych dwóch wersji systemu WebOS. Głośno było że 6.0 jest przebudowany, nowoczesny i taki cudowny w stosunku do poprzednich wersji. Cóż, trzeba przyznać że przebudowany jest, menu do obsługi telewizji jest skrócone, jest moim zdaniem więcej Al (sztuczna inteligencja) ale czy to lepiej... moim zdaniem nie koniecznie. Menu jest skromne, co prawda po rozwinięciu to opcji jest więcej ale nie uważam że jest to dobre rozwiązanie. Nie dość że jest to czasami w trochę innych miejscach i inaczej wygląda to jeszcze trzeba zrobić jeden klik więcej a czasami dwa kliki. Al powoduje że mamy mniejszy wpływ na poszczególne parametry, teoretycznie to powinno nas odciążyć od dosyć mozolnych ustawień ale nie zawsze to co zaoferuje nam Al nam się spodoba. Nie wiem ale mi się to nie podoba, poza tym tło w menu jest jaśniejsze... być może nie dotarłem do opcji które to zmienia. Po opisach w Internecie liczyłem na przysłowiowe WOW a tymczasem nie ma nawet małego wow. Nie testowałem jeszcze funkcji Smart i być może właśnie tam się kryje WOW, jednak po tym co zobaczyłem jestem sceptycznie nastawiony. Telewizor z 6.0 ma osoba starsza i to właśnie podstawowa obsługa telewizora jest na pierwszym miejscu.
Osobiście używam telewizora z 4.5 i bardzo mi odpowiada zarówna podstawowa obsługa jak i Smart... można by to i owo poprawić ale nie ma systemu idealnego. Polecam wszystkim WebOS którym nie zależy na mnogości aplikacji Smart (wiadomo że pod tym względem przoduje Android TV) a chcą bardziej wyważonego systemu i podstawowa obsługa też jest ważna.

Tagi: LGtelewizorWebOSAndroid TV

Szczepienia > COVID-19

19.VII

Rząd robi alarm że mało ludzi chcę się szczepić... to prawda ale co robią aby było inaczej?
Polacy są przekorni, jeśli ich się zmusza to tego nie chcą. Szczepienia niby są dobrowolne ale brak konsekwencji w działach rządu. Nie ma kampanii pokazującej jak szczepionka działa, co dokładni jest wstrzykiwane itd. Za to rząd nas straszy, nie zaszczepisz się to będziesz siedział w domu, do szpitala też nie dostaniesz się tak łatwo a wiadomo że są sytuacje gdzie liczy się każdy minuta. Rząd perfekcyjnie za to robi podziały w społeczeństwie, jedni na drugich donoszą, baa nawet dochodzi do rękoczynów bo ktoś maseczki nie nosi. Inna sprawa że nieprawidłowo noszona maseczka nic nie daje a wręcz szkodzi. Z początku byłem sceptyczny co do szczepień, dopiero gdy obejrzałem film na YT jak działa szczepionka mRNA się zawahałem i zastanowiłem. Poza tym wszyscy w domu się zaszczepili, co prawda czasami trochę przechorowali ale szczepionka nie tylko działa na COVID-19 ale też w dużym stopniu na psychikę. Spokój psychiki jest nie mniej ważny niż zdrowie fizyczne... właściwie bez zdrowej psychiki nie ma zdrowego ciała.
Brak konsekwencji w działaniach rządu też źle działa na wysoką wyszczepialność ludzi. Ostentacyjne łamanie swoich zaleceń, wyśmiewanie wpierw maseczek, Prezydent który nie chcę się szczepić itd. Kościół też zniechęcał do szczepień. Właściwie powinno się wszystko wyzerować i robić od nowa wszystko, tylko że już się nie da cofnąć tego co było. Dodam że nie tylko w Polsce są absurdy, marne to pocieszenie zwłaszcza gdy chodzi o nasze zdrowie.
Obecnie jest 8 podstawowych mutacji COVID-19, obawiam się że nigdy nie pozbędziemy się tego i będzie tak samo jak z grypą gdzie co roku panuje inna mutacja wirusa (tak dokładniej to wirus grypy się zmienia dwa razy w roku).

Tagi: szczepienieCOVID-19mRNA

DVB-T2 > oszustwa

20.VII

Niektórzy wiedzą że czeka nas zmiana systemu nadawania z DVB-T na DVB-T2. Niestety przy niejako okazji niektórzy sprzedawcy próbują nas oszukać i niestety czasami im się udaje. Na Facebook jest grupa o temacie NTC gdzie można zapytać o dany problem. Przykre ale niedawno ktoś zwrócił się o pomoc, kupił dekoder który miał odbierać DVB-T2... szybko został poinformowany że kupił sprzęt praktycznie bez wartościowy czyli śmieć. Widziałem ten post i niestety stwierdziłem razem z innymi że dał się oszukać a dekoder obsługuje tylko obecny system nadawania czyli DVB-T.
Niektórzy chcą zaoszczędzić kilka złotych i trafiają na podejrzane aukcje, już na pierwszy rzut oka coś było nie tak, dekoder nie miał swojej nazwy, opisy przeczyły sobie... co prawda cena była niska ale co z tego skoro dekoder nie spełnia swoich oczekiwań po nim. Opis w stylu... najlepszy dekoder na rynku do odbioru DVB-T2, powinien nas zastanowić. Podstawa to dany sprzęt musi posiadać nazwę, jeżeli dany towar ma swoją nazwę to szukamy opinii o nim, opinie w sklepie pod danym towarem bywają... kupione lub są kasowane negatywne opinie. Jak mamy więcej czasu tzn. nie spieszy nam się z kupnem to pytamy na forum o dany sprzęt. Na forach też bywają nieprawdziwe opinie i dlatego czekamy aż wypowie się kilka osób.
W skrócie to szukamy czy dekoder/telewizor obsługuje DVB-T2, kodek HEVC (265) (można trafić na sprzęt który obsługuje DVB-T2 ale inny kodek AVC 264, tego nie kupujemy).

Tagi: telewizja cyfrowaDVB-T2oszuścikodek

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008