Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2021 * * Miesiąc: Wrzesień * *

Planowe wyłączenie, Trzeciewiec

5.IX

Czekają nas trudne dwa dni, to małe pocieszenie ale w niektórych regionach jest to po kilka miesięcy.
Na jutro (poniedziałek) jest planowana przerwa od godziny 9 do 15. Natomiast na wtorek przerwa jest od 8 do 14.
Jak ktoś ma wolne to będzie można pójść na spacer, poruszać się dla zdrowia a nie tylko siedzieć z nosem przy komputerze ;)
Dodałem licznik który oblicza czas pozostały do przełączenia na DVB-T2 z Trzeciewca, są ogólnie cztery etapy a w naszym regionie nastąpi to w drugim etapie. Zegar jest widoczny po kliknięciu w tag u dołu NTC/telewizja cyfrowa lub Trzeciewiec.

Tagi: telewizja cyfrowaTrzeciewieckonserwacja

Pancernik i zwrot towaru

16.IX

Gdyby ktoś nie wiedział, Pancernik to sklep z akcesoriami to telefonów. 3 września kupiłem ładowarkę Baseus GaN2 Pro 100W, po testach coś mi w niej nie grało. Ładowała za wolno lub się wyłączało ładowanie w trakcie. Jako że mam prawo zwrotu w ciągu 14 dni jeżeli towar był zamówiony na odległość to postanowiłem z tego skorzystać. W zeszłym tygodniu zamówiłem kuriera do zwrotu, przyjechał do domu, nakleił list przewozowy. Przed chwilą dostałem zwrot kosztów ładowarki na moje konto.
Należy pochwalić sklep na bardzo szybki zwrot, wystarczyło tylko wypełnić formularz zwrotu i dołączyć do paczki. Pozostał jednak niesmak i awersja do sklepu, zdaje sobie sprawę że takie rzeczy się zdarzają i nowy towar może być zepsuty. W każdym razie nie będę polecał tego sklepu jak i firmy BASEUS... tym bardziej że już nie raz się zawiodłem na jakości towarów pod logiem BASEUS.

Tagi: zwrotładowarkaPancerniksklepzwrot

Ładowarka GaN

24.IX

Jest to następnej generacji ładowarka, oparta o azotek galu zamiast krzemie. Taka ładowarka może być mniejsza i wydziela mniej ciepła a to powoduje że zużywa mniej prądu. Ostatnio miałem styczność z Baseus GaN2 Pro 100W a niedawno zakupiłem Ugreen GaN 100W. Pierwszą z nich odesłałem z uwagi na przerywanie ładowania z portu USB A, zwrot kosztów otrzymałem bez problemu. Moim zdaniem ładowarka Ugreen jest lepsza, porty tu i tu są po cztery ale Baseus to 2xUSB C + 2xUSB A natomiast Ugreen 3xUSB C + 1xUSB A. Nie da się zaprzeczyć że port USB A przechodzi do historii. Skupmy się na działaniu ładowarki Ugreen, nawet teraz ładuje mój X3 Pro w trybie turbo czyli do 33W.
Ładowarka ma dwa porty 100W + dwa porty 22,5W, taki układ jest bardzo ciekawy i nawet pożądany. Wiadomo że czym szybsze ładowanie to bateria się bardziej nagrzewa a ciepło szkodzi żywotności baterii (choć obecne zabezpieczenia powodują że ma to minimalny efekt uboczny). Gdy mamy w zwyczaju podłączać nasz telefon na całą noc to bardziej pożądanym posunięciem jest podłączyć pod port 22,5W a gdy nam się spieszy to pod 100W. Ładowarka obsługuje wiele typów szybkiego ładowanie np. PD pozwala ładować laptopy, Huawei z USB A. Tutaj mała uwaga, z tego co czytałem to wszystkie ładowarki GaN po podłączeniu kolejnego urządzenia się resetują (rozłącza ładowanie) i na nowo negocjują potrzebny prąd do poszczególnych portów. Nie obciążałem ładowarki na max ale przy ładowaniu mojego telefonu zrobiła się tylko delikatnie ciepła, gdy moja poprzednia ładowarka była wyraźnie ciepła.
Czekam na odpowiedni kabel USB C -> USB C, na razie używam kabla USB C -> USB A z przejściówką na USB C, takie rozwiązanie działa ale nie jest pewne i może powodować luzy na styku kabel -> przejściówka. Co prawda mam kilka innych kabli pasujących ale nie ładują w trybie turbo i najlepszy jest kabel od producenta czyli Xiaomi.

Tagi: ładowarkaGaNBaseusUgreen100W

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008