Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2021 * * Miesiąc: Grudzień * *

Inkpad 3

9.XII

Przyszedł czas kupić nowszy e-czytnik. Po przeczytanie testów, opisów i naturalnie cen, mój wybór ponownie padł na PocketBook. Dlaczego takie wybór... szukałem czegoś z fizycznymi przyciskami oraz czytanie sporej ilości formatów, nie bez znaczenia był fakt że już wiedziałem czego się spodziewać po PocketBook. Jest to mój trzeci z kolei e-czytnik tej firmy.
Czytając opinie to byłem... zaniepokojony opiniami że jest to model wolny tzn. działa jak w zwolnionym filmie, jednak postanowiłem zaryzykować, jako że kupiłem przez Internet to mam 14 dni na zwrot. Wahałem się jeszcze między modelem Inkpad 3 a Inkpad 3 Pro, główną różnicą jest że wersja PRO posiada BT co jest praktyczne gdy słuchamy audiobooków. W modelu bez PRO też można słuchać audiobooki ale tylko na słuchawkach. Niedawno przyszła paczka z e-czytnikiem, zamówiłem w niedzielę a po dwóch dniach już był u mnie. Co do obaw o szybkość działania to nie mam zastrzeżeń, w porównaniu do poprzedniego to widać że jest szybszy. Należy pamiętać że e-czytniki są z natury wolniejsze od smartfonów i nie oczekiwać takiego działania. E-czytnik np. do przeglądania Internetu się nie nadaje... być może te droższe nie są tak ślamazarne ale nie chciałem wydawać np. 3.500zł na coś co ma mi służyć tylko do czytania.
Rozmiar jednak ma znaczenie, poprzedni posiadał 6" i był bardzo poręczny. Obecny to rozmiar 7,8" i jest zauważalna wygoda przy czytaniu, jest to rozmiar bardziej zbliżony do zwykłej papierowej książki, więcej tekstu na jednej stronie powoduje że czyta się to lepiej. Wi-fi jest tylko 2,4GHz ale przy czytnikach nie ma to praktycznie znaczenia. Bonusem jest że dostajemy kod do Legimi na darmowy dostęp na 60 dni do tej bogatej biblioteki. Niestety przykrą niespodzianką jest fakt że z poziomu e-czytniki nie ma dostępu do katalogu książek, wybrane książki trzeba dodać na naszą półkę z poziomu komputera lub aplikacji na Androida. Następnie już bez problemu w e-czytniku możemy pobrać daną książkę z naszej półki w Legimi. Bardzo praktyczną rzeczą jest możliwość zmiany koloru tła na którym jest tekst czytanej książki, kolor miodowy zwiększa komfort czytania i powoduje mniejsze zmęczenie oczu przy czytaniu książki. Mam też e-czytnik synchronizowany z chmurą Send-to-PocketBook, pozwala to na wysyłanie książek za pomocą e-mail z dowolnego urządzenia. Kupiłem razem z e-czytnikiem etui, nie jest to etui niczym nadzwyczajnym ale jest dobrze wykonane i zabezpiecza przed uszkodzeniami e-czytnik. Do wad zaliczam zbyt wąskie klawisze, nie wciska się ich wygodnie takich wąskich ale że e-czytnik posiada ekran dotykowy to można je traktować jako awaryjne tzn. na wszelki wypadek. Baterie mogli dać trochę większą, jednak w porównaniu z innymi modelami jest dobrze i spokojnie wystarczy na tydzień dosyć intensywnego czytania z podświetleniem.
Podsumowując to jestem zadowolony z zakupu... choć nie ma efektu WOW. Polecam ten model wszystkim którzy nie są przesadnie wymagający a szukają takiego rozmiaru za rozsądną cenę.
Edit: Jestem po jakimś okresie używania, zauważyłem że znacznie lepiej obsługuje format pdf. W moim Touch Lux 2 książka bywa przesunięta w prawo, czcionka też nierówno wyświetlona, cienka... wiem że to stosunkowo stary model i zapewne w Touch Lux 5 jest to poprawione.

Tagi: e-czytnikInkpad 3PocketBookLegimi

Koniec testów TVN

23.XII

Stało się, niektórzy liczyli na przedłużenie pozwolenia dla TVN na testy w DVB-T2. Dzisiaj o północy zamilkł MUX testowy od TVN, wielka szkoda bo oglądałem te kanały. Obecnie skoki narciarskie są nadawane w TVN i korzystałem z wersji HD... niestety teraz jestem zmuszony wrócić do wersji SD.
Pytaniem otwartym jest czy testy zostaną wznowione, obawiam się że NIE i pozostanie nam czekać na oficjalny start DVB-T2.

Tagi: telewizja cyfrowaTrzeciewiecDVB-T2test

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008