Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2022 * * Miesiąc: Marzec * *

Etui na Inkpad 3

2.III

W grudniu kupiłem e-czytnik razem z etui "Shell". Etui jest tak słabej jakości że zaledwie dwa miesiące później mi pękło, górne narożniki się złamały. Przeglądając forum dedykowane e-czytnikom przeczytałem że nie tylko mnie to spotkało z tym etui. Postanowiłem kupić inne bo jednak etui jakąś ochronę zapewnia. Jako że czasami kupuje coś z Chin to i tym razem postanowiłem tam poszukać, trafiłem na dosyć mocne z wyglądu etui "AROITA". Po około dwóch tygodnia etui było u mnie.
Etui ma wszystkie boki pełne z wycięciami w odpowiednich miejscach. E-czytnik zmieścił się z oporami ale jak już wszedł to siedzi bardzo dobrze i pewnie, nie ma mowy żeby z etui wypadł (nawet jak nim mocno potrząsnąć). Nie ma jednak takiej rzeczy do której nie ma się uwag, mam dwie uwagi które nie rzutują na przydatność tego etui. 1) Klapka jest delikatnie za mała, co utrudnia jej otwarcie (nie jest to jakoś uciążliwe ale jednak gdyby było dwa milimetry większe). 2) Klapka ma magnes który powoduje że e-czytnik jest usypiany po zamknięciu, moim jednak zdaniem jest trochę za słaby ten magnes.
Podsumowując, etui sprawia wrażenie bardziej wytrzymałego od tego które kupiłem ze strony czytaj.to razem z e-czytnikiem. Nie są te uwagi rażące i można się przyzwyczaić. Czy polecam to etui? Jestem niezdecydowany, z jednej strony jest dużo wytrzymalszy a z drugiej strony nie jestem w 100% zadowolony... na drugi raz bym poszukał innego etui.
Edit: Zostawiając e-czytnik w uśpieni, co jakiś czas się wybudza co powoduje znaczny drenaż baterii. Nie wiem jak było z tym na poprzednim etui, zawsze e-czytnik wyłączałem. Możliwe że to wada oprogramowania, nie jestem w stanie tego stwierdzić.

Tagi: e-czytnikInkpad 3PocketBooketui

Pozwolenia na DVB-T2

14.III

Chciało by się powiedzieć, lepiej późno niż wcale. Obawa była że po zmianie systemu na DVB-T2 MUX 5 zamilknie gdyż pozwolenie się kończy, tymczasem MUX 5 otrzymał pozwolenie na dalsze nadawanie. Możliwe że dostał pozwolenie na dalsze testy, sugeruje tak to że dostał pozwolenie na rok. Póki co jest przedłużenie na 5 nadajników, przewiduje jednak że wszystkie pozostałe też dostaną pozwolenie przedłużone o rok. Ogólnie napawa to optymizmem na płynne przejście MUX 5 z testów na nadawanie regularne. Trochę niepokojący jest fakt że wydane pozwolenia nie mają nazwy MUX 5 (jest bez nazwy).

Tagi: telewizja cyfrowapozwolenieDVB-T2

Logitech G603, mysz

16.III

Postanowiłem kupić mysz bezprzewodową, kabelek czasami mi przeszkadzał. Poszukiwałem myszy na 5GHz, niestety jest bardzo mały wybór takich i byłem zmuszony zejść do 2,4GHz. Ostatecznie wybór padł na G603 z dwóch powodów: 1) jest prawie taka sama co moja poprzednia tzn. G403 (odpada przyzwyczajanie się do nowego kształtu). 2) zasilana przez dwie baterie (wystarczy jedna bateria do działania ale podobno czasami przerywa połączenie), lubię myszy cięższe.
Uwaga na sterowniki, te dedykowane są mało czytelne i ubogie w opcję, nowsze są dostępne tylko na Windows 32-bit. Polecam zainstalować te uniwersalne które są przeznaczone do urządzeń z serii G, myszy jak i klawiatury. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest klapka do otwarcia myszy (tam wkłada się baterie), otwiera się z góry a klapka jest na magnes. Kółko jest dobrze wykonane, szerokie i z wyczuwalnym skokiem. 6 konfigurowalnych przecisków oraz możliwość dodawania profili powoduje dużą uniwersalność myszy. Mam zastrzeżenie że w pamięci myszy jest tylko jeden profil, dodawanie kolejnych jest realizowane przez sterownik i umieszczone na naszym dysku. Klawiszy też mogli dać więcej, bym się nie pogniewał o jeszcze dwa klawisze. Mysz ma też łączność za pomocą BT, sprawdziłem i bez problemu łączy się z moim smartfonem (X3 PRO). Pokazuje się kursor którym przesuwasz myszą, może się to przydać np. w grach.
Ogólne wrażenia z myszy są umiarkowane... pewnie dlatego że to praktycznie to samo co G403 tylko że bez kabelka. Osoby które kupią ten model nie powinni się zawieść... naturalnie każdy ma inne potrzeby i oczekuje czegoś innego.
Na koniec taka mała dygresja: mysz zamówiłem w niedzielę... przeżyłem szok cenowy gdy zobaczyłem cenę tej myszy we wtorek. Cena poszła do góry aż o 55%, a że mysz ogólnie nie jest najtańsza to podwyżka jest ogromna kwotowo.

Tagi: Logitech G603myszsterownikbezprzewodowaBT

Profesjonalny Hosting

Moje strony
Opowiadania
Różności
Kalendarz

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Kalkulator
Kalendarz
Kalkulator
Lokata/kredyt
Ile dni?

Archiwum
2024
I
IV
2023
I
III
IV
V
VI
VII
IX
2022
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
2021
I
II
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2020
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 8.1.28
MySQL: 5.6.51
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1234 | © 5.09.2008